Traktör, Tarım Makinası ve Çiftçilik Sitesi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

 


www.trakkulup.net www.trakkulup.net

www.trakkulup.net www.trakkulup.net

 Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

05 Mayıs 2009, 16:33:29
Okunma sayısı 21092 defa

Çevrimdışı atilla

 • Tanınmayan Üye
 • Yaş: 53

 • İleti: 0
 • Konu: 1026

Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« : 05 Mayıs 2009, 16:33:29 »


http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=en&u=http://www.ssbtractor.com/features/Massey_Ferguson_tractors.html&ei=Dz8ASue_LsaM_Qa_9qS3Bw&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dengland%2Btractor%2Bmarket%26hl%3Dtr


Bu sonunda en büyük traktör şirketin dünya oldu ve Massey Ferguson traktör üç tarım şirketlerinin birleşmesi birkaç on yıl boyunca dışarı ortaya çıktığında: Massey, Harris ve Ferguson. Birleşik şirketin çiftlik traktör endüstrisinin hakimiyeti üzerinden uzun yıllar, daha sonra satış açısından Ford outpacing Ford ile savaşı yapardık. Şu bu sektördeki şirket başlangıç aşina için hayal etmek, çünkü zor olurdu ilk Massey Ferguson traktör olduğunu tam piyasa başarısız. Ama tekrar zorluk rağmen, şirket ve persevered sonunda bir Ford Motor Company bu uzaklıktadır traktörler sonra kayar karşı çıkışı kazanan 1960's, Massey Ferguson traktör çiftçi pazarda hakim izin verilmesi. Ama uzun bir süre, iki şirket arasındaki savaş kırsal alanlarda derin bölünmelere neden ve Massey lehine satış dengesi ipucu için Harry Ferguson ve müdahale etti. Okumak için sadece nasıl Massey Ferguson traktör çiftlik dünyada egemen çiftlik makineleri oldu.Ürün geliştirme açısından sorun farklı bir tür sunulan's rağmen Massey Harris şirket tarımsal ekipman gelişen uzun bir tarih, erken 1900 yılında çiftlik traktörleri için gelişen sanayi vardı. Büyük maliyeti nedeniyle, şirketin içinde yeni bir traktör tasarım geliştirme giderler için, kararın dışında bir şirketten ilk yıllarda traktör ithalat yapılan olurdu. Burada Pictured ilk traktör Massey ile Kanada pazarı için ithal-Harris, Büyük Boğa traktör The Bull Traktör Firma Minneapolis tarafından üretilmektedir.

Bu Massey Ferguson şirket 150 yıl boyunca oluşmuş ve şirket birleşmeleri ve satın almalar yolu boyunca bir yer. Bir gelişim uzun süre, Massey Ferguson şimdi, dünyanın en büyük tarım ekipmanları üreticilerinden biri olarak duran sonra.

Daniel Massey 1847 yılında küçük bir dükkan ile onarım yapmak için kendi işletme kuruldu ve yerel çiftçilerin uygular. Alanson Harris 1857 yılında çiftlik makine şirketi başladı. Mowers ve Reapers gerek Kanada şirketleri gibi üretmek hasat ekipman ve kalite için dünya çapında bir ün geliştirilmiş uygular. Bu sağlam bir dış ticaret uluslararası gösterir dünyanın dört bir yanından çiftlik makine karşılaştırarak de güçlü sonuçlarına göre geliştirilmiştir. 1891 yılında karar iki şirket birleştirme yapılan, ve bu, birlikte uygular ve çeşitli üreticilerin alımlar bir dize ile oluşturulan ve uluslararası çiftlik ekipmanları şirket büyük.

Hatta kendi ürün hattı olarak, Massey genişletilmiş uygular-Harris güç çiftlik ekipman için gelişmekte olan sanayi benimsemesi yavaş oldu. Gerçek şu ki, traktör sanayi büyük boyut olarak büyümekte olduğunu rağmen, hiçbir planları şirketinde tarım ürünleri kendi satırı tamamlamak için herhangi bir traktör geliştirmek için yapılmıştır. Bu Deyo-Macey şirket, benzinli motor üretimi, 1910 yılında satın alınmıştır. Bu güç tarım iş girme yolunda ilk adım, ama herhangi bir traktör tasarım hiçbir gelişme başlamış oldu. Bu piyasadaki faiz teşvik için bir savaşa girecek.

Dünya Savaşı Ben makine kullanımında bir devrim açmak yardım Bu salgını. Daha önce bu kadar büyük ordular silah vardı bu nedenle savaş alanında gelişmiş olan ve yerli nüfusun askerlerin beslenme ve lojistik birbirleriyle savaştılar atları bağımlı tarımın bir dünya üzerinde çok zor bir zorlanma sundu. Peki kim genellikle bir çiftlikte iş olacak birçok savaş şimdi bulundu ve hala beslenen gerekiyordu. Dünyadaki gıda krizinin sorunun tek cevabı sektörün daha verimli hale getirerek üretim artışı oldu. Çiftlik traktörleri Bunun için gerekli oldu. Bu Massey-Harris şirket nihayet 1917 yılında bu gerçekleşme gelmek için, ve zorunlu olduğunu çabaları ve Kanada pazarında satışa alınamayacak bir traktör bulmak için yapılmıştır. Şirket, uzun Kanada en büyük tarım tedarikçi olarak, ve bu kötü çiftlik makineleri desteklenmektedir gerekli sunmak için başarısız olarak, bu pozisyon riski isteksiz olduğunu kurulmuştur.

Onlar da ilk modeli satmak için Bull Traktör Şirket Büyük Bull, 25 HP olura seçtiğiniz traktör Zaten İngiltere, nerede bu Whiting olarak satılmış-Bull yılında Amerika'da oldukça popüler bir model ve aynı zamanda kendini kanıtlamıştır vardı traktör. Yeni model Bull Traktör şirketin popüler Küçük Bull, ve temel olarak iyi kaynağı zorluklar boğulmuş weren't Büyük Bull popüler bir traktör olurdu. Anlaşma için son darbe 1917 ve Fordson Modeli K olan ve iyi bir anlaşma az Büyük Bull daha pahalı devrimci bir traktör in sürüm ile geldi. Bu Massey-The Bull Traktör şirket sefil başarısızlıkla sona erdi ile Harris ithalat anlaşması ve şirket traktör pazarına girmek için başka bir yol bulmak zorunda kaldı.

Boğa Traktör A.Ş. Büyük Boğa (aka Whiting-Bull İngiltere)

25 H.P. yatay iki silindirli motor karşı
teslim 10 H.P. bu drawbar at
Üç tekerlekli tasarımı Özel
Kısaca Massey tarafından ithal-Harris 1917 sırasında
1915-1920 Minneapolis da Üretim
Bu arada, Belfast, İrlanda, bir tamir garajında kardeşi ve kendi Garaj kurulması çalışma dışarı başlattıktan sonra, savaş Harry Ferguson için fırsat sundu. Mekanik şeyler verdiği faiz ve acil ihtiyaç U sonrasında çiftlik çıkış-İngiliz nakliye üzerinde tekne saldırıları artırmak için, ona çiftlikte traktör satmaya başlamak yol açtı. O, Waterloo Boy Modeli N, İngiltere ve Fazla olarak bilinen satış başladı. Daha sonra daha iyi ve traktör kullanmak için yollarla çiftçi talimat için İrlanda Kurulu Tarım ile bir işi kabul etti. Onun süre kırsal Ziyaret ve traktörler çalışmalarına gözlemci bu Ferguson Daha sonraları Ferguson Sistemi şeklinde çiftlik makine pazarında devrim olan fikirler geliştirmeye başladı.

Ferguson daha sonra geliştirmeye başladılar için çok popüler Fordson Modeli F. Ferguson için çiftlik traktörleri dönüştürülmüş olduğunu Model T, ve daha sonra da onun Sistemi taşı olacağını üç nokta evlenmek, ve çalışmaya başladı daha sonra yeni bir traktör tasarlanmıştır ve uygular yeni bir takım özellikleri yararlanmak için uygular. O da bir koyu siyah boyalı olan Siyah Traktör olarak bilinir potansiyel üreticiler, yaptığı teknoloji göstermek için bu prototip traktör yaptı.
Ferguson Kara Traktör

Bu Ferguson Sistemin avantajları göstermek için Dahili

Geri Kanada, Massey-Harris tekrar çiftlik traktör pazarına girmeyi denemek için hazırdı. Biraz ikinci girişim, hızla büyüyen sanayi kendilerini kurmak için daha iyi bir ücret olacak. Onlar hala bir düzenleme için kurulan traktör şirketi ile daha çok zaman ve gelişen tasarımları gider in-house üzerinde daha gelmek ve yeni şirket bu iş için seçilmiş olan Parrett Traktör Firma Chicago oldu istedim. Bir anlaşma ile 1918 yılında Massey-Harris, kendilerini ve kendi adı altında ve ihraç pazarları Kanada için pazarı traktör yaratacak varıldı. Üretim 1919 yılında Massey başlayan oldu-Weston, Toronto at Harris motor üretim fabrikası. Üç modelleri Parrett tasarımı dayalı ve Massey tarafından pazarlanmaktadır geliştirilen-Harris, MH 1, 2, ve 3 olarak. Satış sonrası keskin ve Parrett şirket kendisi reddetti ve Parrett tasarımlarının Üretim 1923 yılında iş 1922 yılında gittim son verecek. Tasarım artık sektörün rekabet oldu.
Massey-Harris 1 (a.k.a. Parrett 12/25 in America)

25 H.P. Buda maksimum dört silindirli motor
Özel karakteristik büyük ön tekerlek
Kadar, MH 2 yerini 1919 üretilen

Massey-Harris 2
Aynı vites oranları ve yağlama sisteminde küçük değişiklikler dışında 1 MH için
MH 3 sürümü kadar Formatlar
Massey-Harris 3

28 HP sunmak için silindir çap ve felç Artan
teslim 15 H.P. bu drawbar üzerinde
Üretim 1923 zayıf satış nedeniyle sona erdi
Bu ikinci başarısızlık traktör pazarına girmek için Massey içinde birçok arasında endişe neden-Harris ve acil planları iş yeniden girmeniz yapılmıştır. Savaş sonrasında tarım sektöründe ekonomik durgunluk aynı zamanda konumlarını ve kayıp için potansiyel oldukça büyük zayıf bir iş girerken gecikme onlara liderlik etti. Ve Massey geri kalan-Harris tarım ekipmanları ürün hala çok güçlü ve hatta daha büyük büyüme oldu. Ancak hızla artan traktör iş yakında bir traktör bölünmüşlüğüne kurmak için yenilenmiş destek liderliğindeki bir konumu kalmadan, kayıp satış.

Ekonomi içindeki ilerleme ve traktör endüstrisinin sürekli genişleme şirket ile alanında kendilerini kurarak çalışmak için başka bir ortak arıyor başlaması neden oldu. Müzakereler Massey arasında başlayan Harris ve JI Kılıf takımyıldızı Eserler Firma Racine, Wisconsin 1926 yılında. Bu bir Jerome Case, çiftliği donanımları iş erken başarı artırın tarafından kurulmuş iki iş oldu. Diğeri J.I. oldu Kılıf batöz Firma, da Kılıfı adı altında traktör üreten oldu. Müzakereler sonunda JI bir kazanım yol açtı Kılıf takımyıldızı Eserler Massey-Harris tarafından 1927 yılında $ 1.3 milyon ve ödenmemiş borçlar 1,1 milyon dolarlık bir varsayım. Bu takımyıldızı Eserler elinde olan Kılıf adı için hakları batöz Firma için $ 700,000 için, Massey için çok iyi bir anlaşma-Harris yaparken geri satıldı. Bunlar önemli Amerikan pazarında ve ve popüler bir tasarım çiftçiler arasında bilinen dayanak elde nispeten küçük yatırım için. Ayrıca Massey-en son çaba traktör kendilerini establsih için Harris şirketi yardım ve Ford Motor Company's traktör bölünme fala bir gerileme oldu. Bu Fordson artık, hatta tüm Ford Amerikan traktör üretimi 1928 yılında sona erdi piyasaya hakim. Bu gelişme onlar gereken sadece açılış Massey-Harris verdi.

MH için ödenen vardı Makine traktör ve Wallis aile varmış. Bu traktörler ve mükemmel yakıt verimliliği için ve ayırt edici U de bilinen olan traktör ve alt korumak için bir U-şeklindeki çelik çerçeve kullanılan kare inşaat. Bu Wallis 20-30 olan serisinin son ve en kısa sürede üretilen ve Massey tarafından dağıtılan-Harris, MH 20-30 gibi. Ve yakıt verimliliğini ek olarak, 20-30 motor ve drawbar kadar, bu güç çok verimli transferi teklif ile bir motor yaklaşık 35 HP, 27 HP hakkında yetenekli bu drawbar Üniversitesi'nde of Nebraska için testler göre vardı. Bu performans çok kendi sınıfındaki diğer traktör çoğu bu zamanda, Fordson Modeli N. Massey dahil üstün olduğu Harris bir pazar lideri olarak kurulmuştur.

Massey-Harris 20-30 (aka Wallis 20-30, 20-30 Sertifikalı)

Tepegöz vana 1050 rpm, 35 H.P. en fazla dört silindirli motor
teslim 27 H.P. bu drawbar at
Şanzıman iki ileri hızlarda teklif
Özel ayırt edici U Çerçeve inşaat
İsteğe bağlı güç kalkıştan
Massey Produced by-Harris 1927-1930 kimden

Küçük traktör, popüler 20-30 değiştirilmiş bir versiyonu için piyasanın büyüklüğü göz önüne alındığında Massey tarafından geliştirildi-Harris bu dizi bir teklif sağlar. MH 12/20 aslında 20-30 ama daha küçük bir motor ile aynı traktör oldu.

Massey-Harris 12/20 (aka Wallis 12/20, Sertifikalı 12/20)

24,16 H.P. Dört silindirli motor
teslim 18/07 H.P. bu drawbar at
Diğer tüm özellikleri 20-30 benzer
1929-1930 üretilmektedir
Bu arada, Massey at kalkınma çabaları-Harris şirket içinde ilk kez bir traktör tasarım odaklı taahhüt edilmiştir. Bu tasarım başka bir şirketten satın dayanmayan ilk traktör olacaktır. 1930 yılında Massey-Harris çok gelişmiş ve özellikleri diğer traktör başka yirmi yıldır maç wouldn't teklif Genel Amaçlı modelini duyurdu. Sorun, ancak, bu pazarda böyle bir tasarım için hazır değildi, ve çiftçilerin avantajları Genel Amaçlı sunduğu takdir etmedi. Bu, Büyük Depresyon ve salgını ile birleştiğinde, ve Genel Maksat mahkum proje başarısız oldu. İlk traktör tamamen Massey tarafından tasarlanmış Harris şirket içinde olarak başarısız oldu.

Genel Amaçlı en önemli özelliği eşit büyüklükte tekerlekleri sayesinde dört tekerlek sürücüsünün kullanımı çekerek güç ve üstün çekiş daha iyi düzeyde sunuyordu.

Massey-Harris Genel Amaçlı

24,8 H.P. 1200 rpm, 226 GB. in Hercules motoru
teslim 19,9 H.P. bu drawbar at
Ölçüsü tekerlekleri sayesinde dört tekerleği sürücü
İletim üç ileri hızlarda teklif
İsteğe bağlı güç kalkıştan
1930-1936 üretilmektedir
Bu Wallis 20-30 çok Massey Harris için başarılı ve karar olduğunu, MH 25 sürüm ile makine yükseltme yapıldı. Bu Massey-Harris 25 1200 rpm motor hızını artırarak kazanmış ve daha fazla güç özellikli üç ileri hızları, bu 20-30 bir gelişmiş özellik sunuluyor.
Massey-Harris 25

40 H.P. maksimum 1200 devir / dak 4 silindirli motor 20-30 MH benzer
Geliştirilmiş vaporizatör ve yanma odası
Şanzıman üç ileri hızlarda teklif
1931-1938 üretilmektedir
MH 12-20 gibi büyük 20-30 ve MH 25 olarak başarılı olmak, ancak kanıtlanmış hadn't hala küçük traktör bu Massey-Harris yararlanmak için tespit edilmiştir için çok büyük bir pazar oldu. 1936 yılında, iki traktör küçük tarımsal ekipman pazarı için önceki modele dayalı yayımladı. Bu pili ve Challenger aynı sistemlerin en paylaştığınız Challenger bir rowcrop stili makinesi olduğunu, ilk bir Massey-Harris hiç yayımlanan vardı. Yeni traktör de dört hızlı şanzıman, ve 12/20 bir karşılama değişiklik katıldı.

Massey-Harris pili

27 H.P. 4 silindirli motor
teslim 17 H.P. bu drawbar at
Massey-Harris Challenger
Pili bir rowcrop tasarım dışında Özdeş
Kadar tasarladığım 1936-1938 üretilmektedir
Ferguson ise, sonunda onunla bu eki ve kontrol uygulamak kendi sistemini kullanan bir traktör üreten çalışmaya David Brown ikna etti. Huddersfield yılında İngiltere'de makineler, yeni traktör üretmek için yeni bir şirket kurulması orijinal Siyah Traktör ve temel olan Ferguson-Brown A, veya bazen sadece Ferguson A. başlatılan 1936 yılında adı, makine David tarafından üretildiğini Kahverengi şirket ve Ferguson tarafından pazarlanmaktadır. Ancak İngiltere ile bu makineleri satılan olmanın bir pazar uzun Ford ve Fordson ve hala tarafından Depresyon en sardı içinde hakim, bu nedenle satış muhteşem az verilmiştir. Bu Ferguson traktör ve sonra daha fazla ödeme yapmayı sahip olasılığı tüm yeni satın almak için makinelerin kullanım için uygular çok sayıda kurulmuş çiftçiler için daha fazla satış zarar çekici değildi. Ne zaman David Brown denemek ve Ferguson ile karşı satış geliştirmek tasarım değişiklik yapmak istedim, iki şirket dışında kayması başladı.
Ferguson-Brown A (a.k.a. Ferguson A)

20 H.P. 4 silindirli motor
Orijinal Siyah Ferguson Traktör dayanarak
Bu Ferguson Sistemi eki ve kontrol uygulanması ve kullanılan
Özel üç dişli
1936-1938 üretilmektedir

Olarak Kahverengi öncesinde Ferguson's itiraz üzerinde yaptığı değişiklikler ve Ferguson ile gitti Dearborn için Henry Ford ile ziyaret gittim 1938 yılında, ilk Ferguson traktör yapımı sadece iki yıl sonra anlaşma yoluyla düştü başlamıştı. O Brown İngiltere ile inşa edilen makineleri ile Silahlı, iki onların tazminatı anlaşma ile Ford bir traktör tekrar Ferguson Sistem ve Ferguson kullanarak yaratacak için, makineleri pazarında da geldi. In 1939, after a hastened piece of development work, the first Ford tractor using the new implement system was launched as the Ford 9N.

Massey-Harris, bu arada, yine bir çaba Makinenin satış artırmak için bir hayal kırıklığı Genel Amaçlı güncellendi. Şimdi bir seçenek olarak gazyağı ile, gelişmiş vaporizatör ve isteğe bağlı bir sanayi modeli ile, Genel Amaçlı dört Jant Sürücü, bariz bir pazarlama girişimi traktör en benzersiz özelliği dikkat odaklama değiştirildi. Yine de, 1936 çiftçiler için iyi bir yıl veya ekonominin bir bütün olarak ve zaman pazar değil tam dört tekerlek sürücüsünün avantajlarını anlamak vermedi. Yeni traktör neredeyse hemen olarak zayıf satış nedeniyle yayımlanan durdurulmuş olur.

Ve pili ve Challenger, Massey serbest bırakılması sonrası Harris yeni bir görünüm ile devam etmeye karar verdik iki yıl. Daha yuvarlak eğrileri özelliği olan pili ve Geliştirilmiş pili değiştirildi. Gazyağı da yeni modellerde benzin ek bir seçenek olarak sunulur oldu. Her iki traktör gücü de önemli ölçüde ve benzin motorunun kemer iş için kullanılacak bir özel yüksek güç modu için izin verilen yeni bir İkiz Güç özelliği yükseltilmiştir. Bu makineler H.P. 37 teklif ve 26 H.P. Kemer üzerinde. Bu pili şimdi de bir meyve bahçesi sürümüne sahip. Kadar bütün Massey-Harris hattı tamamen bu aslında dizayn edilmiştir makineleri içi ile revamped olacak bu makinelerin 1938 sırasında üretilen olacaktır. Massey-Harris yeniden Genel Amaçlı kaçışma bu yana ilk kez kendi tasarımları pazar çalışırken oldu.

İlk modeli Massey tarafından yayımlanan-Harris, ve bu büyük ölçüde, İkinci Dünya Savaşı ile traktör bölümü taşıyan sorumlu olacağını, MH 101 oldu. , Senior, Junior, normal olarak, mevcut ve Süper çeşitleri, bu modelin en belirgin özelliği Chrysler gelen büyük altı silindir kamyon motoru oldu. Farklı seçenek ve özellik setleri ile 101 dayalı diğer modelleri çeşitli de sırasında yayımlanan geç 1930 ve erken 1940's. MH 102, 201, 202 ve 203 her 101 türevleri savaş yoluyla piyasaya edildi.

Massey-Harris 101 / 102 / 201 / 202 / 203

MH 101 and MH 102 available in standard, super, senior, and junior versions
Six cylinder engines available on many models, including a Chrysler 6 cylinder on 101
Twin Power was an option for these machines
MH 101 Produced from 1938-1946
MH 102 Produced from 1939-1946
MH 201 Produced in 1940, MH 202 in 1941
MH 203 Produced from 1940-1947

Çiftliği donanımları pazarının alt sonuna yeni satır olarak da göz ardı edilmez. Bu kapasite içinde pili ve Challenger Değiştirilmesi, MH MH 81 ve 82 olan, çok, MH 101 ile, tasarım gibi çok benzer ve bazı özellikleri ve seçenekler çeşitlendirilecek edildi. Ve hatta küçük traktör pazarı, Massey-Harris hedef için bir anlaşma Genel, küçük bir traktör ve Cleveland Traktör tarafından üretilen dağıtmak için imzaladı. Genel Massey ile satılacak oldu-seçmek alanlarda Harris bayiler. Anlaşma başarısızlık değil uzun sonra yapıldı, ancak, ve bitti küçük Genel Massey çok başarılı olup çıkmak değildir-Harris. Ama düşük uç piyasa için, savaş sonrası yıllarda elde ederdiniz.

Massey-Harris 81 / 82

Popüler MH 101 küçük versiyonları olarak tasarlanmış
MH 81 1941-1948 üretilmektedir
MH 82 1941-1946 üretilmektedir

Genel

17 H.P. Hercules motoru
Olan Cleveland Traktör Firma Produced by
Massey tarafından dağıtılmaktadır-Harris 1939-1941 bazı alanlarda

Diğer traktör ve üretim şirketleri, savaş ve salgın gibi tüm çaba olarak geliştirilmektedir imalat yeterince mevcut ekipman bir savaş talep-ekonomi seferber karşılamak üzere odaklanmış yeni tasarımlar engelledi. Ama savaş, Massey-Harris sonunda yeni tasarımlar bir dizi ile birlikte geldi. Bu noktaya kadar 1953 yılında Ferguson ile birleşmesi, modeller tüm önemli kesimleri kapsayan geniş bir aralık, bir 10,3 HP aralığında tanıtılan Gönderen Midilli için çok daha önemli 52 ile H.P. MH 55. En çok yeni modelleri ile de orta menzilli MH 44 olan Massey-Harris en büyük gücü in yeni satır yukarı yapma hangi vardı pazar olduğunu Pony, MH 20, MH 22 olacağını popüler, MH 30, MH 44 ve MH 55 olan çeşitli konfigürasyonlarda teklif edilen, model numaraları, makinenin göreceli güç ima ile. MH 744 ve altında, MH 44 üretilen ve Avrupa'da pazarlanan adı. MH 21, 23, ve sınırlı I run-162 erken 1950 in çizgi yeniden serbest bırakıldı.

Ve Massey Harris hattının düşük sonunda ciddiye Ferguson Sistemi zarar oldu traktör bu Ford, ve daha sonra Ferguson kendisi üretme ve pazarlama donatılmıştır. Bu sistem şirket teklif verebilecek bir şey daha iyi olduğunu, temiz ve çalışmalar yapılmıştır bu tehdide yanıt vermek için bir teknoloji geliştirmek. Derinliği-O-Matic ve diğer girişimleri bu açığı köprü, ancak başarısız olduk. Bu Massey için bir şanstır-Harris bu onun Ferguson traktör iş satmaya arıyordum birlikte yaptığı patent ve teknoloji veya satış ile kesinlikle devam edeceğini çekmek için.

Massey Harris Pony, 20, 22, 30, 44 / 744, 55, 21, 23, I-162

Massey bir çeşitli Harris motorları tasarlanmış Özel
Dizel motorlar bazı durumlarda Perkins P6 motor ile kullanılabilir
Massey-Harris 44 en-yeni satır traktör satış oldu
Model numaraları her Traktör göreceli güç öneririz
MH 20 1946-1948 kimden, MH 22 1948-1952 kimden Üretim Üretim
MH 30 1946-1955 kimden, MH 44 1946-1954 kimden Üretim Üretim
MH 55 1946-1954 kimden, MH 21 1952-1953 kimden Üretim Üretim
MH 23 1952-1956 kimden, 1953 yılında Üretim I-162 MH Üretim
Geri Dearborn at tüm iyi olarak Ford ve Ferguson arasındaki ilişki oldu. Ferguson bu Ford'un İngiliz Bölümü Ferguson Sistemi ile bir model üretmek için çöp devam ve kızgınım o planları kendi traktör Ford karşı İngiltere rekabet geliştirmek için bu durum adresi. 1946 yılında, Ferguson, Standart Motorlu birlikte, TE-20 direkt olarak yeniden tasarladık Fordson E27N büyük rekabet için çalışma başlattı. Ferguson bu sistemin en güçlü zaten Amerika içinde 9N ve revize 2N ile gösteri olduğunu, ve TE satış-20 çok başarılı olduğunu, sonunda displacing Ford uzun kendi egemenliğinde olduğunu bu pazarda en üst sırada.
Ferguson TE-20 / TO-20 / TO-30

20 H.P. 4 silindirli motor
TO-30 H.P. 30 teklif güç
Sunulan dört hızları
Yaklaşık TE aynı durum
Amerika'da İÇİN TE modeller Avrupa üretilen,
TE-20 1946-1954 Coventry, İngiltere'de üretilen
TO-20 1948-1954 Detroit in Formatlar
TO-30 1951-1954 Detroit in Formatlar

Ne zaman Ford Ferguson ile Amerika'da Henry Ford ölümü sonrasında, 8N bağımsız başlatma kırdı, Ferguson bu yıl uzatmak bir dava açtı. Bu konular eski tazminatı anlaşma civarında oldu ve mevcut Ferguson patent yeni 8N tarafından ihlal olmak. Bu arada, Ferguson ve Amerika'da geniş bir dağıtım şirketi vardı bu su o satışı için distribütörler aracılığıyla yaptığı TE-20 traktör ithal tutmak planlıyor, ve Amerikan pazarı için traktör üretmek için üretilmiştir. Bunlar makineye, onun Avrupa tasarımlar ise başvurulan olacağını TE edildi. 1948 yılında TO-20, tamamen TE dayanan 20 başlatma, bir traktör yakında birlikte TO-30 ile önemli bir başarı kazandı, 1951 yılında olan HP 30 teklif çok Ford karşı pazar payı edinmede başarılı olduğunu başlattı.

Ancak Ferguson büyük bu noktada elde, ve o üretim ayrıntılarını ele sevdim hiç yerine, mühendislik ve pazarlama tercih işin yönleri. Başbakan, traktör üreten ve gelecekte de onun adını taşıyan bir şirket, ve baktım ki Şirket Massey-Harris oldu. 1953 yılında bir anlaşma $ 16 milyon, Massey-Harris değer olarak Ferguson şirketi satın aldı ve kendi adını Massey-Harris-Ferguson olan Massey için kısaltılmış oldu Ferguson. Tarımsal ekipman pazarında yeni bir Titan oluşmuş oldu.

Her zaman sorunlar sunar iki büyük şirketleri ve bu sorunların Birleşme yeni Massey Ferguson olarak belli oldu. Her iki şirket, düzgün bir geçiş zor yapılan geniş bayi ağları ve geniş bir ürün yelpazesi yanı sıra bireysel mühendislik bölümleri vardı. Önce ürün ve birleşik olabilir organizasyon empoze olabilir bir kaç yıl aldı. Bu arada, her iki marka adları ve 30 üzerinde yaşamış olan daha güçlü TO-35 ile 1955 yılında güncellendi ve de MH 50 olarak yayımladı. 1956 33, 44, ve 55 güncellendi ve akıllıca adını ve 333, 444 ve 555 gördüm. Bu Ferguson F40 olan Ferguson serisinde için üç tekerlekli bisiklet traktör olarak sunulur oldu.

1957 yılında, Başlangıç ve 1958 kadar tamamlanması, yeni modeller ve Massey Ferguson yerine bu Massey Ferguson traktör adı kullanılan Harris. The MF 25, MF 35, MF 65 ve MF 85 sonlarında 1950's in haddelenmiş edildi. Modeller çok çeşitli Bu noktadan, onların sayıları da göreceli güç ve ürün yelpazesi yer öneren From, MF 90 çeşitli büyük çiftliği donanımları pazarı için teklif's başlatıldı. Şirket ciddi boyutta ve tüm farklı pazarlar için sunulan modeller, daha sonra en büyük traktör şirketi haline geldi. 1993 yılında Massey-Ferguson, (bu) AGCO tarafından satın alınmıştır, şirketin bağımsızlığının biten ve şirket adı değişti. Bu Massey Ferguson adı ve Massey Ferguson traktör çiftçi, hayır üzerinde yeni şirket ve ürünler uzun süre canlı şüphe ve modern traktörleri bir teknoloji gerekli anlayışlı ve verimli bir Amerikan tarım vermeye devam.


05 Mayıs 2009, 16:57:22
Yanıtla #1

Çevrimdışı Ağır Abi

 • Co-Admin
 • *
 • Yaş: 28
 • Şehir: Isparta

 • İleti: 22317
 • Konu: 3374

  • Hasan

Ynt: massey ferguson traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2009, 16:57:22 »
bugunku mf lerin  atası burda  güzel paylsım abı

05 Mayıs 2009, 17:00:09
Yanıtla #2

Çevrimdışı atilla

 • Tanınmayan Üye
 • Yaş: 53

 • İleti: 0
 • Konu: 1026

Ynt: massey ferguson traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2009, 17:00:09 »
bugunku mf lerin  atası burda  güzel paylsım abı
   hasan kardeşim illk 4 çeker mf yi gözden kaçırma ...

05 Mayıs 2009, 17:01:02
Yanıtla #3

Çevrimdışı lordmstf

 • Kıdemli Üye
 • *
 • Şehir: Eskişehir

 • İleti: 1075
 • Konu: 180

 • professional bodybuilder

Ynt: massey ferguson traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2009, 17:01:02 »
Treskiyondaki teknolojide çok güzelmiş :) 1900 ün başlarında olan traktörler güzel paylaşım tşk ;)

06 Mayıs 2009, 13:30:55
Yanıtla #4

Çevrimdışı kangalli_84

 • Tanınmayan Üye

 • İleti: 0
 • Konu: 1526

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2009, 13:30:55 »
Eline sağlık abi.

06 Mayıs 2009, 17:25:10
Yanıtla #5

Çevrimdışı fsmehmetozhan

 • Aktif Üye
 • *
 • Yaş: 44
 • Şehir: KAYSERİ

 • İleti: 153
 • Konu: 0

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2009, 17:25:10 »
Teşekkürler, Güzel bir çalışma ama çeviriden olsa gerek arada bir devrik cümlelerde var. Asıl merak ettiğim konu ise Lastik tekerin nasıl icat olduğu ve hangi makine diğerlerinden önce lastik teker kullandığı........

11 Ocak 2010, 15:20:41
Yanıtla #6

Çevrimdışı BRAYNER

 • Aktif Üye
 • *
 • Şehir: Çorum

 • İleti: 146
 • Konu: 23

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2010, 15:20:41 »
eline sağlık güzel paylaşım

28 Nisan 2010, 17:19:38
Yanıtla #7

Çevrimdışı 58zarali

 • Yeni Üye

 • İleti: 3
 • Konu: 0

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2010, 17:19:38 »
vaybe ne güüzel gelişim olmuş

03 Haziran 2010, 19:46:22
Yanıtla #8

Çevrimdışı BARTU

 • Trakkolik Üye
 • *
 • Yaş: 37
 • Şehir: Kırklareli

 • İleti: 4475
 • Konu: 112

  • MUSTAFA

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2010, 19:46:22 »
güzel paylaşım eline sağlık.

25 Haziran 2011, 20:29:31
Yanıtla #9

Çevrimdışı Efsane40

 • Aktif Üye
 • *
 • Şehir: KIRŞEHİR

 • İleti: 142
 • Konu: 5

 • ''40кIяѕӘHіяLi40''

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2011, 20:29:31 »
Paylaşımınız İçin Teşekkür Ederim Teknoloji Gittikçe İleliyor Bir Aralar LPG Traktör Yapmışlardı Ama Piyasaya Çıkarmadılar Teknoloji İleride Acaba Ne Kadar Olur Bilinmez.......

19 Kasım 2011, 12:10:09
Yanıtla #10

Çevrimdışı Dqn

 • Tanınmayan Üye
 • Şehir: Sivas

 • İleti: 0
 • Konu: 256

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2011, 12:10:09 »
Teşekkürler

19 Kasım 2011, 14:06:58
Yanıtla #11

Çevrimdışı mf_ford

 • Trakkolik Üye
 • *
 • Yaş: Yok

 • İleti: 6261
 • Konu: 154

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2011, 14:06:58 »
güzel  paylaşım teşekkürler

02 Ocak 2012, 22:50:25
Yanıtla #12

Çevrimdışı Black.Boyss.37

 • Trakkolik Üye
 • *
 • Yaş: 22
 • Şehir: İstanbul

 • İleti: 3475
 • Konu: 160

 • Bir umuttur yaşamak !

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #12 : 02 Ocak 2012, 22:50:25 »
la bu mf ile fordun tarihi de çok çekişmeli geçmiş ezeli rakibmi ne bunlar.d

23 Aralık 2012, 00:53:30
Yanıtla #13

Çevrimdışı ydemiralay

 • Aktif Üye
 • *
 • Yaş: 18
 • Şehir: Isparta/Eğirdir

 • İleti: 142
 • Konu: 12

 • New Holland TT 55b

  • Yuvalı Köyü
Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2012, 00:53:30 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve bende bir kırmızı hayranıyım :D anlş-*s

23 Aralık 2012, 00:55:04
Yanıtla #14

Çevrimdışı nailyetek

 • Genel Moderatör
 • *
 • Yaş: 44
 • Şehir: Kütahya

 • İleti: 17754
 • Konu: 257

  • Nail

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2012, 00:55:04 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve bende bir kırmızı hayranıyım :D anlş-*s
Ney se.:D Hoşgeldin, paylaşımlarınızı  bekliyoruz.

23 Aralık 2012, 02:33:55
Yanıtla #15

Çevrimdışı Ağır Abi

 • Co-Admin
 • *
 • Yaş: 28
 • Şehir: Isparta

 • İleti: 22317
 • Konu: 3374

  • Hasan

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #15 : 23 Aralık 2012, 02:33:55 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve bende bir kırmızı hayranıyım :D anlş-*s

Bir ıspartalı daha :) hoşgeldiniz

23 Aralık 2012, 10:07:58
Yanıtla #16

Çevrimdışı CropMasteR

 • Trakkolik Üye
 • *
 • Yaş: 31
 • Şehir: Kırklareli

 • İleti: 4140
 • Konu: 178

 • Gürkan

  • Gürkan

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #16 : 23 Aralık 2012, 10:07:58 »
AGCO nun massey fergusonu satın alması çok iyi oldu.

31 Aralık 2012, 15:17:11
Yanıtla #17

Çevrimdışı ortalı

 • Acemi Üye
 • *
 • Şehir: çankırı

 • İleti: 36
 • Konu: 3

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #17 : 31 Aralık 2012, 15:17:11 »
paylaşım lar için teşekkurler mf bir dünya devi bir traktör ama uzel nen ayrılınca türkiye pıyasasına tam oturamadı hele su 2600 serileri  hındistan felan diyorlar bilgisi olan varmı teşekkürler

10 Temmuz 2013, 15:51:11
Yanıtla #18

Çevrimdışı Ali Poçulu

 • Yeni Üye
 • Yaş: 21
 • Şehir: OSMANİYE

 • İleti: 2
 • Konu: 0

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #18 : 10 Temmuz 2013, 15:51:11 »
Çok güzel olmuş masseye de böyle bi tarih yazılır

10 Şubat 2015, 18:44:53
Yanıtla #19

Çevrimdışı ekiz

 • Çalışkan Üye
 • *
 • Yaş: 18
 • Şehir: izmir

 • İleti: 594
 • Konu: 44

Ynt: Massey Ferguson Traktörleri TARİHİ
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2015, 18:44:53 »
güzel paylaşı eline sağlık

 

www.trakkulup.net

www.trakkulup.net

www.trakkulup.net