Traktörmetre 3. bölüm Başak 2075 4x4

Ynt: Traktörmetre 3. bölüm Başak 2075 4x4

Güzel paylaşım eline sağlık emre..

Başak sadeliğinden dolayı tercih edilebilecek bi makine,

ileride firmalar yenilik yaptıkça bu programın videoları çok güzel arşiv olacak.

ali şen link=topic=80741.msg958354#msg958354 date=1421370531' Alıntı:
eline sağlık Emre paylaşım için teşekkürler sende olmasan internete düşmesini bekleyecez.Ben gösterge panelini hiç beğenmedim direksiyondan da görünmüyor zaten :D
tesekkurler elımden geldıgınce faydalı olmaya calısıyorum:D Yanlız bu bolumde anlatacak bısı olmadıgından yarım saat yag fıltresı var kontagı var cevırınce calısıyor gıbı sacmalıklar anlatmıslar ama traktoru merak edenler ıcın goz atmaya deger.

Konuyu sabıtlerseler vıdeo kaybolmaz modlarımızdan rıca edıyorum

Paylaşım için teşekkürler.Başak traktörde şu dikkatimi çekti hassasiyet yayındaki delikleri en üst delik en ağır en alt delik en hafif dedi bizim fiatlar tam tersi diye biliyorum ben.Acaba sunucu mu yanlış söyledi gerçekden de öyle mi ?

CELAL KARABULUT link=topic=80741.msg958362#msg958362 date=1421385399' Alıntı:
Bence başak hem yerli üretim yapmalı hemde steyr firmasıyla anlaşıp dışarıdan steyr getirmeli

Forumda Kaya adlı kullanıcı tarafından 2009 yılında dünya tarım makineleri hakkında paylaşılmış bilgiler:

Dünya ' da şu anda tarım makineleri pazarına bu büyük şirketler hakim durumda. Bu büyük şirketlerin bünyelerinde bulundurdukları markalar ve 2007 yılı ciroları sırasıyla şöyledir:

1. JOHN DEERE ( Müstakil bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 24 milyar dolar. ( 2008 yılı cirosu yaklaşık 28,44 milyar dolar.)

Bünyesindeki markalar ( John Deere )

John Deere bir Amerikan şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır.

2. CNH ( Tamamı Fiat grubuna bağlı bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 15 milyar dolar. ( Fiat grubunun 2007 yılı cirosu yaklaşık 58.5 milyar dolardır.)

Bünyesindeki markalar ( Case IH, New Holland, Steyr, Kobelco )

CNH, İtalyanın en büyük holdinglerinden olan Fiat grubu şirketlerinden birtanesidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır. CNH şirketinin oluşumu şu şekilde gerçekleşmiştir:

1. Fiat grubu, Fordun traktör üretim bölümünü satın aldı.
2. Fiat grubu, bu iki markayı tek bir marka adı altında yani New Holland adı altında birleştirdi.
3. Traktör bölümü için ayrı bir şirket ayırdı kendi bünyesinde ve bu şirketin adı New Holland oldu.
4. Fiat grubu, Amerikalı Case traktör şirketini satın aldı ve New Holland Şirketi ile birleştirdi.
5. Ortaya çıkan bu yeni şirkete CNH ismini verdi.
6. Fiat grubu, Steyr traktör firmasını ve inşaat ekipmanı üreten Kobelco ' yu da satın aldı.
7. Fiat grubu bu şirketleri de CNH ' ın bünyesine kattı.
8. CNH şirketinin bünyesinde 4 marka vardır şu anda.
9. Bu markalar New holland, Case ve Steyr ve Kobelco ' dur.
10. Bu markaların hepsi Fiat grubunundur ve bu yüzden bu markalar aynı fabrikalarda üretilir.
11. Bu sebepledir ki bu markaların ürünleri birbirine benzer.

3. AGCO ( Müstakil bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 6,8 milyar dolar.

Bünyesindeki markalar ( Agco, Massey Ferguson, Valtra, Fendt, Challenger, Gleaner, Hesston, RoGator, Willmar, Spra-Coupe, Sunflower, TerraGator, White Planters, AGCO SISU POWER )

AGCO bir Amerikan şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır. AGCO bünyesindeki markaların bir kısmını kendisi kurmuştur. Geri kalanların ise tamamını satın almıştır.

4. CLAAS ( Müstakil bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 3,5 milyar dolar. ( 2008 yılı cirosu yaklaşık 4,35 milyar dolar.)

Bünyesindeki markalar ( Claas )

CLAAS bir Alman şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır. Claas group Renault traktörü satın aldı ve adını Claas yaptı.

5. SAME DEUTZ-FAHR Group ( Müstakil bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 1,46 milyar dolar.

Bünyesindeki markalar ( Same, Deutz-Fahr, Lamborghini, Hürlimann )

SAME DEUTZ-FAHR Group bir İtalyan şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır.

6. ARGO Group ( Müstakil bir şirkettir )

2007 yılı cirosu yaklaşık 1,0 milyar dolar.

Bünyesindeki markalar ( Landini, McCormick, Valpadana, S.E.P., Laverda, Fella, Gallignani, Pegoraro )

ARGO Group bir İtalyan şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde fabrikaları vardır.

Steyr Fiat gurubuna ait olduğu için Başak Traktörün Türkiyeye tekrar Steyr traktör getirme ihtimali yok.

Ne kadar ekmek o kadar köfte demişler. Traktörde ne varsa anlatmışlar...:D Tabi Fendt 516 ' dan sonra haliyle bizi kesmedi...:D Onu daha ileride koysaydılar iyiydi. Şimdi beklenti hep yüksek...:D

alipasalierkan link=topic=80741.msg958452#msg958452 date=1421411092' Alıntı:
Ne kadar ekmek o kadar köfte demişler. Traktörde ne varsa anlatmışlar...:D Tabi Fendt 516 ' dan sonra haliyle bizi kesmedi...:D Onu daha ileride koysaydılar iyiydi. Şimdi beklenti hep yüksek...:D
gelecek hafta daha iyi birşey olsa bari jd, nh,mf ........

sayın hocam TRUVA17:)

evet Steyr şuan CNH bünyesinde ve Amkara ' da üretiliyo DIŞ pazar için.. yolda tırın üstünde 0 km karşılaştık fotoğraf çekemedik hareket halinde..

JD ' ye gelince TEK kelime ile pazar lideri, dünya DEVİ..

hatta ülkemizde yok bilinmez ama kazıcı yükleyicisi de çok meşhur.. ülkemizde yıllık kazıcı yükleyici pazarı 3-4 bin adet/yıl.. adamlar 2013 ' te 250 bininciyi üretmiş.. yani ülkemizde kabaca 80 yılda satılacak miktar:)

beko-loderleri burda niye yok bilmiyom ama 7-14 ton aralığında çok değişik, hatta 4x2 ve kabinsiz secenekleri de var galiba..