NewHolland t4040 veya t4050

Arkadaşlar merhaba geçen sene erkunt 85e+ aldım 500 saatte ama hiç memnun değilim daha önceki traktörüm olan Nh TN75DA nın yeni modeli olan 4040 veya 4050 ile takas etmek istiyorum. Bildiğiniz bi yerde varsa yazarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler.

Tekirdağ Çorlu erkan tarım Newholland bayi sinde var birtane sahibi lüleburgaz yenibedir köyünden.t.5 serisi satınaldı. takasa t4040 olması gerek verdi.çok ama çok temiz bir traktör.sahibinden.com da var.

Erkunttan memnun olmadığınız yönler nedir yazarsanız bilgilenmiş oluruz konu hakkında.Kolay gelsin
Hangi birini yazayım [emoji2] daha 500 saatteki traktör 2. Defa kuyruk mili arızası nedeniyle sanayiye gitti, sanayiye gönderirken sıkıntılarını bi kağıda yazmam istendi;

Duman çok yüksek, çekiş düşük, yakıt fazla.
Kuyruk mili yüke bince ses geliyor.
Damper jaklarından yağ kaçırıyor.
Vites geçişleri zor, leviye sert.
Akü terleme yapıyor.
Patinaj pedalı çalışmıyor.
Ön teker boşa çıkınca akıllı diferansiyel çalışmıyor.
Gündüz ledleri patlak.
Yan kol kumandaları ses yapıyor.
Kapı ve cam amontisörleri yetersiz kalıyor.
Sol far buharlanma yapıyor.

Sıkıntılar bunlar bu arada kullanımdan dolayı diyenlere önceki traktörüm NH TN75DA TRAKTÖRÜM 9000 saati geçmişti ve yaşlanmak dışında hiç bi sorunu yoktu.

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
2005 yılında 32000 euroya TN75DA alacaktık kısmet olmadı çevremizdeki profesörler aman sakın yapma etme parça yok falan filan kısmet olmadı alamadık.ama hala içimde bir heves var o traktörlere.iyi ama kullanan arkadaş 9000 saatten bahsediyor.zamanında yapma etme diyenler kişiler Erkunt tümosan alıp sanayiden gelmiyorlar. Ćok garip bir dünya.aslında köy kahvesinde değil trakklüpde traktör tartışılır.bilenle bilmeyen bir olurmu?traktör alacak bir kişi illaki traklup e girip bir araştırsın. Kimseden para alınmıyor.bir teşekkür hayır dua yeter.

Hangi birini yazayım [emoji2] daha 500 saatteki traktör 2. Defa kuyruk mili arızası nedeniyle sanayiye gitti, sanayiye gönderirken sıkıntılarını bi kağıda yazmam istendi;

Akü terleme yapıyor.
Gündüz ledleri patlak.

Sıkıntılar bunlar bu arada kullanımdan dolayı diyenlere önceki traktörüm NH TN75DA TRAKTÖRÜM 9000 saati geçmişti ve yaşlanmak dışında hiç bi sorunu yoktu.

Her çeşit arıza varmış ama en can sıkıcısı kuyruk mili.Hayırlısıyla dileğinize kavuşursunuz inşallah.

2005 yılında 32000 euroya TN75DA alacaktık kısmet olmadı çevremizdeki profesörler aman sakın yapma etme parça yok falan filan kısmet olmadı alamadık.ama hala içimde bir heves var o traktörlere.iyi ama kullanan arkadaş 9000 saatten bahsediyor.zamanında yapma etme diyenler kişiler Erkunt tümosan alıp sanayiden gelmiyorlar. Ä�ok garip bir dünya.aslında köy kahvesinde değil trakklüpde traktör tartışılır.bilenle bilmeyen bir olurmu?traktör alacak bir kişi illaki traklup e girip bir araştırsın. Kimseden para alınmıyor.bir teşekkür hayır dua yeter.
TN 75DA nın tek sorunu 3 piston olmasıydı, parça konusunda sıkıntı yoktu. 3 piston olmasından dolayı bunalma vs. oluyodu hatta şöyle söyleyim yaklaşık 8500 saatteyken sibop ve pompa ayarı yaptırdım sadece bir sibopun ayarı düzeltildi pompa ilk defa açılıyodu ve basıncı 180 bar gibiydi 9 yaşında 8500 saatte bir traktör için bu veriler vardı düşünün. Duman problemi vardı 3 enjektör alınması gerekiyodu ve ben uğraşmak yerine gittim erkunt 85e+ aldım ve çok pişman oldum.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Akü terleme yapıyor.
Gündüz ledleri patlak.

Bu istek listesi gibi olmuş maşallah geçmiş olsun :(
Bu kadar arızanın biyerde toplanması şaşırtı beni peki bunları fabrikaya ilettiniz mi ? veya servis bayi durumu nedir ?

Bu istek listesi gibi olmuş maşallah geçmiş olsun :(
Bu kadar arızanın biyerde toplanması şaşırtı beni peki bunları fabrikaya ilettiniz mi ? veya servis bayi durumu nedir ?
Fabrika ile görüşme sağladım ilgilendiler servis zaten tanıdıktı sıkıntı yok şuan serviste ama bayii hiç bi şekilde yardımı etmedi aksine umursamadı bile bende traktörü servise bıraktım bakalım hayırlısı [emoji2]

öncelikle geçmiş olsun ital bi motordan yerliye geçildigi zaman sonuç bu oluyor bende kubota aldım sılaj makinasında falan kullandım sadece hidrolik kolu kırdım baska bi sıkıntısı olmadı 520 530 saatte suanda motor bi yılda yaptı. motor aldıgımda ital oldugu için almıştım millet ise yarın arıza yaptıgında kime tamir ettirecen diyolardı iyikide kubotayı almışım ben kadar saat yapan ve eşit gucte motor alan arıza yaptıran çok yerli motorlar var varsın kubota milletin agzına gore tutulmasın ama işimi gorsun

• Beğen
Tepkiler: Yüksel
öncelikle geçmiş olsun ital bi motordan yerliye geçildigi zaman sonuç bu oluyor bende kubota aldım sılaj makinasında falan kullandım sadece hidrolik kolu kırdım baska bi sıkıntısı olmadı 520 530 saatte suanda motor bi yılda yaptı. motor aldıgımda ital oldugu için almıştım millet ise yarın arıza yaptıgında kime tamir ettirecen diyolardı iyikide kubotayı almışım ben kadar saat yapan ve eşit gucte motor alan arıza yaptıran çok yerli motorlar var varsın kubota milletin agzına gore tutulmasın ama işimi gorsun

Abi kubotanın çekişinden memnun musun bizde almayı düşünüyoruz da

Arkadaşlar merhaba geçen sene erkunt 85e+ aldım 500 saatte ama hiç memnun değilim daha önceki traktörüm olan Nh TN75DA nın yeni modeli olan 4040 veya 4050 ile takas etmek istiyorum. Bildiğiniz bi yerde varsa yazarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler.

4040 kulanıcıyım 2010 yılında 39 bin euro ya sıfır almıştım tahminim saati 3700 lerde 32 ileri 16 geri vites, tek eksiği arka cam pistonu orjinal lastikleri üzerinde
Büyüklere bir danışayım, olur denirse takasa girmeden verebilirim

Kaçlik sizin Kubota ve yazın sıcak havada yolda veya agır tozlu işte hararet kaçlarda
m9540 modeli var bende yazın sıcakta sılaj çıkardım ne kadar sıcak olursa olsun 20 22 devirde mısır biçtim hararet sıkıntım olmadı sürekli ortada durdu fakat sılaj makinasının bıcakları kor olursa hava istedigi kadar soguk olsun motor hararet cıkıyor :)

• Beğen
Tepkiler: muhammed85