Sulama Sistemlerine Yüzde 50 Hibe Destekleme Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak amacıyla yüzde 50 oranında desteklenen sulama sistemleri için müracaatların başladığını belirten Türkmen, 'Zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek için Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Tebliği resmi gazete yayınlandı. Buna göre; Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, lineer sistem yağmurlama sulama makine alınması, center pivot sistem yağmurlama makine alınması, tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, güneş enerjili sulama sistemleri kurulması, trafo uyarı sistemleri kurulması, ön ödemeli kartlı su sayaçları alınması, Manuel çalışan basınçlı sulama tesislerinin otomasyona dönüştürülmesi konularını kapsamaktadır.' dedi

Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50 ' sine hibe yoluyla destek verileceğini ifade eden Türkmen 'Referans fiyatlar içinde kalmak şartıyla, hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 50 bin TL, tarımsal amaçlı şirketler için 100 bin TL, sulama kooperatifleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri için 200 bin

TL ' yi geçemez. Başvuru bütçeleri kdv hariç hazırlanır. Başvurular en geç 31 Ağustos 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar proje tekliflerini Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne sunmaları gerekmektedir.'

Ynt: Sulama Sistemlerine Yüzde 50 Hibe Destekleme Müracaatları Başladı

Hem 200 Ton Kota Sınırı Geliyor Hem de Sulama Sistemlerine Destekleme Veriyolar... Zaten Sulamayi En Cok Yapan Bölge Konya Ovası Bölgesi, Konya Ve Çevresine Kota Sınırı Geldikten Sonra Ne Anlamı Var Sulama Sistemlerine Verilen Desteklemenin...

Ynt: Sulama Sistemlerine Yüzde 50 Hibe Destekleme Müracaatları Başladı

yüzeysel polynet ana hat boruları var anayurtlu karde$ ayrıca filtre de ciddi rakam tutuyo .. ben ba$vurdum bu desteklemeye projelendirip in$allah cıkar