Cx 6080 ve m 300

Slm arkadaşlar. Nasip olursa bicerdover almak istiyoruz ama hangi marka alacağımıza karar vermekte zorlaniyoruz. En son laverda m 300 ile new holland cx 6080 arasında kaldık. Burda çalışan diğer makinalara bakarak ortalama 8000 dekar arpa buğday 3000 dekar ayçiçeği ve 6000 dekar misir derecegimizi planliyoruz. Yakıt ve sağlamlık konusunda bizi uzmeyecek, elden çıkarırken sorun yasatmayacak. Servis konusundada iyi olan marka hangisidir sizce. Özellikle kullanan bilen gören arkadaşlardan yardım istiyorum

Çok güzel bir konu -VS- lere bayılırım :) Söylediğin arazi rakamını 6080 , m300 e nazaran çok daha iyi karşılar m300 5 sarsak 6080 6 sarsak karşılaştırma yapmakta pek doğru değil. İkinci elide düşündüğünde NH bir adım öne geçecektir. M300 yakıtta biraz tutumlu olabilir ama performans/zaman konusu söz konusu olduğunda yakıt ikinci planda kalıyor.

İlginizden dolayi ve cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Dustero nun söylediği gibi m310 olmasi gerekiyor yanlış yazmisim. Çünkü 6080 nin muadili bu. Fiyatlarda birbirine yakın sayılır

6080 Çok yakın bir tanıdığımızda ver bu sezon kullanma şansım oldu.Kullanımı çok rahat ve konforlu bir makina 6080.Ayrıca yol modu sayesinde yolda motoru tam gaz çalıştırmanıza gerek kalmıyor buda yakıttan tasarruf olarak size geri dönüyor.Kapasite olarakta yeterli olur diye düşünüyorum.

Ayrıca ben M310 MCS ile aynı bölgede çalıştım çok rahatlıkla diyebilirimki %3 %4 daha kapasiteli çalıştım üstelik 6 sarsak olmasına ve onun dane deposu 1 ton fazla almasına rağmen. Servis ve parça olarak her konuda bastırır.