Almanyada süt istasyonlu bir çiflik modeli

Merhaba arkadaşlar, bugün taze süt almaya gittik. holsteindan oluşan çiftlikte özellikle kurulan süt istasyonunu göstermek istedim, parayı atıyosun istediğin kadar alıyosun,çok güzel bir sistem , lt'si 1 euro. çiftlik çok hoş ve ayrıca bolca havuç yediriyolardı, ot silajı ve buzağıların önündeki çok ince otlar dikkatimi çekti ,ryregrass herhalde

Resimler ve ekler

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 338
  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 340
Son düzenleme:
Güzel bir paylaşım ellerinize sağlık.. Hayvanları nasıl bir rasyonla besliyorlar acaba? Mısır silajı kullanmıyorlar mı hiç? Bir de bu makinayı Türkiye'de bulmamız mümkün mü bence süper bir sistem.. Gerçi Türkiye'de anında mühürlerler bu makinayı...

Fabrika satis fiyati 0,22 Cent
aslinda bizim süt fiyati cok iyi!

cuval yem de 20 Euro
ama bir cuval 100kilo

Evet, bence kaba yem ile işi bitiriyorlar, zaten kesif yemi az veriyorlar duyduğumuz gördüğümüz kadar.

Yukarıda da yazdığım gibi bir işletmede bir yıl yetecek kadar ot sılajı varsa yenisi çıkıncaya kadar yetecek , ve yanında yine bir yıl yetecek kadar mısır sılajı işletmenin kendi üretimi gerisi kolay.

Tabi yem üretimi için iklim doğa, bizde yağmur yağmayınca olmuyor , topraktan verim alamayınca hayvanda para kazanmıyor .

Onların bilgi ve tecrübesi de bizden ileride bir çok konuda buda önemli tabi .

Güzel fotolar , kendiniz mi çektiniz fotoları Almanya da mı çalışıyorsunuz

Ot sılajından yuksek verim ve yerine ekilen mısır sılajındanda çok yüksek verim hiç sulamadan, yağmur bol orada diyorlar .

Sütün lt sana 1 yuro toptan acaba kaça satıyorlar aynı fiyatmı
evet fotoları kendim çektim, burda çalışıyorum şimdilik , 1 seneye inş kırşehirde arazilerim var süt ve besi modelli bir işletme düşünüyorum, sütün toptan fiyatını bilmiyorum yalnız taze süt olduğundan talepte fazla gibi.
ayrıca burda yağış gerçekten fazla topraklar çok verimli , slajlık bitkiler çok güzel gelişiyor yalnız buğdaygillerde her sene zarar görüyorum.ayrıca ucuz olduğundan havuçta veriyorlar slmlar

Resimler ve ekler

• image.jpeg
    image.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 96
  • Beğen
Tepkiler: ismail_17
Güzel bir paylaşım ellerinize sağlık.. Hayvanları nasıl bir rasyonla besliyorlar acaba? Mısır silajı kullanmıyorlar mı hiç? Bir de bu makinayı Türkiye'de bulmamız mümkün mü bence süper bir sistem.. Gerçi Türkiye'de anında mühürlerler bu makinayı...
sağılırların önünde mısır slajı vardı inceledim yalnız buzağı ve gebeleri ayırmışlar sadece ince otlar vardı, makinayı sorduk özel yaptırmışlar, yaptırılmak istense iletişime geçip firmayla türkiyeye uyarlananilir para birimi vs slmlar

• Beğen
Tepkiler: hntr-mhmt