Nimet 70 zf ile servet 80 takası lütfen yorumlarınızı esirgemeyin....

Muhtar Şaban balyada kullanmak için yeni çıkan 80.4 e kabin klima 4x4 almak istemekte; fiyatı 64 bin tl ve şu an için erkunta zam gelmiş durumda
takasın detayları
nimet 70 t = traktörün durumu 350 saatte balya makinasında sıkıntılı camı kırılmış yenisi takılmış içine su alıyor direksiyondan menun değil geri vştese sesli geçiyor

bu makianının üstüne 15 tl -20 bin tl verilecek 80.4 gelecek

nasıl bir takas tabi bu arada muhtar 20 bin tl civarında ilaca gübreyede bir makina alacak çünkü 4 ton altında traktörü yok......

Ynt: Nimet 70 zf ile servet 80 takası lütfen yorumlarınızı esirgemeyin....

nimet balya makinasını neden çeviremiyor.
80,4 te turbu intercooler var mı acaba.

20 000 tl ye bir 1991-1995 model 60-56 yada yada daha yeni model tümosan 65 hp traktör alabilir.

nimet kaç model.
arkadaşlar kabin içi temizliği ve traktör temiziği erkuntda çok önemli her model için önemli ama kabin çok önemli.arka cam neden patlamış.klimalı mı nimet lüks mü standart mı.birçok konu eksik.

TT 55 link=topic=49120.msg482000#msg482000 date=1323032399' Alıntı:
nimet balya makinasını neden çeviremiyor.
80,4 te turbu intercooler var mı acaba.

20 000 tl ye bir 1991-1995 model 60-56 yada yada daha yeni model tümosan 65 hp traktör alabilir.
4x2 abi....çamurda çekmiyor ondan şikayetçi

arkadaşlar serveti altık gibi kesin cevap yarın gelcek inşaallah olur.kliması safkar olmasın dedim bnm verdiğim 70 de safkar vardı soğtmuyordu. 2 kez geldiler yapamadılar.iyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.. yorumlarınızı bekliyorum..........

şaban.muhtar link=topic=49120.msg482021#msg482021 date=1323032995' Alıntı:
arkadaşlar serveti altık gibi kesin cevap yarın gelcek inşaallah olur.kliması safkar olmasın dedim bnm verdiğim 70 de safkar vardı soğtmuyordu. 2 kez geldiler yapamadılar.iyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.. yorumlarınızı bekliyorum..........
Hayırlı olsun. Üste ne kadar verdin.

zf iyi ama ileri geri manevra da çok güzel.her işte.normal viteste traktörü geri hareket ettirmek 4-5 sn sürerken shuttle de 1-2 sn.direksiyon va kabin sorunu yeni alınandada olmuyacağı ne malum.

balye yaparken çiftçeker daha hoş dedi bir arkadaşım.tek çekerde direksiyonu çok kırmak sorun yaratırken.şaft için.çift çekerde ne kadar çevirirsen çevir sorun olmuyor dedi.dar alanlarda balya yaparken geri gitmek gerekiyor.devir yüksek olduğu için normal vitesle uğaraşacağına shuttle daha elverişli görünüyor.izlerken bile zevk alıyorum shutlle traktörün çalışmasını.

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49120.msg482016#msg482016 date=1323032795' Alıntı:
mustafa erkunt 70 niye balya makinasında sıkıntılıymış çok güzel çalışıyorum bi problem yaşamadım geçen yıla göre 70-56 dan yakıt %35-40 az
Abi ben kullanmadım muhtarın motorlarda sıkıntı var....

arkadaşlar şu yanlış anlaşılmasın 70 erkutun balya makinesinde bir çalışmam olmadı...ama ot balyasında bataklar oluyor ondan birde rampalar var sıkındı hiç olmasın diye alıyoruz..70 likde biraz sorunlar vardı kızdım ondan klima direksiyon birde altı yere çok yakındı çift çeker deildi.......

bugün mustafanın kubotayı inceleyecektiniz.o konu ne oldu.sanki erkunt 70 i verip m7040 alınabilir.hem yoldada kullanırsın 3. traktöre gerek kalmaz

bayi bnm çok yakın bir arkadaşım. ondan birde çok hesaplı oldu gibi kubotada çok güzel param yetse kesinlikle mustafanınkından alırdım. arada 20 milyar fark var ondan alamamm...

şaban.muhtar link=topic=49120.msg482041#msg482041 date=1323033982' Alıntı:
bayi bnm çok yakın bir arkadaşım. ondan birde çok hesaplı oldu gibi kubotada çok güzel param yetse kesinlikle mustafanınkından alırdım. arada 20 milyar fark var ondan alamamm...
muhtar sende var 20 000 daha.ayak işlerine bir traktör daha alacakmışsın.al kubatoyu lüks içinde yap bütün işlerini.

240 lık alırız yeder gider. bunuda aslında alacağımdan deilde bayi zorladı çevrede bnde olmasını çok isterler arkasından kesin 1 ay içinde 3 dene satarlar bu servette yeni cıkmış 4 silindirli bakalım memnum kalmassam kesin birde kubota alırım bakalım hayırlısıı..

şaban.muhtar link=topic=49120.msg482054#msg482054 date=1323034392' Alıntı:
240 lık alırız yeder gider. bunuda aslında alacağımdan deilde bayi zorladı çevrede bnde olmasını çok isterler arkasından kesin 1 ay içinde 3 dene satarlar bu servette yeni cıkmış 4 silindirli bakalım memnum kalmassam kesin birde kubota alırım bakalım hayırlısıı..
muhtarım bi 8175 dt kabin klima alsaydın asla pişman olmazdın kanatindeyim.

aslında tümoda ola bilirdi 8280 var kardeşimde ondanda çok memnunuz gerek yok.ya daha kesin bir şey yok yarın belli olacak aralıkda faprika verirse olacak erkutlara zam gelmiş ocak ayına kalırsa 3 milyar gibi bir fark cıkaçak....

şaban.muhtar link=topic=49120.msg482026#msg482026 date=1323033373' Alıntı:
arkadaşlar şu yanlış anlaşılmasın 70 erkutun balya makinesinde bir çalışmam olmadı...ama ot balyasında bataklar oluyor ondan birde rampalar var sıkındı hiç olmasın diye alıyoruz..70 likde biraz sorunlar vardı kızdım ondan klima direksiyon birde altı yere çok yakındı çift çeker deildi.......
erkuntla değiştirmeyi düşünüyorsun ki bence traktöründen memnunsun ama biraz macera arıyosun klima direksiyon yere yakınlık bahane olmuş bende hem zf hemde e serisi 70 lik var ikiside tek çeker tamam diğer traktörlerden ufak tefek eksiklikleri var yok desek yalan olur şimdi 4x4 manevra ve yakıttan sana zararı olacağı düşüncesindeyim tabi traktör senin gelen gideni aratır bunu da unutmayalım
70-56 yı arıyorum ama hali hazırdaki masraflarıda az deği,ldi