Bir fikri olana iki soru!..

Sizce new holland marka bir tarktör alacak olsanız ve 100 beygirin üstünde düşünseniz td 110 d mi alırsını t 5060 mı?İkinci soru bu makinalara sıra bağımsız bir slaj makinası baglayarak ve ardına şu tosun tarımın silajları rulo haline getirerek naylon filmle kaplayan makinası entegre edilirse her türlü ot yonca fiğ yulaf gibi malzemeler silaj yapılabilirmi yapılırsa randıman alınabilirmi?

Ynt: Bir fikri olana iki soru!..

fetullah aksu link=topic=58709.msg631758#msg631758 date=1347989028' Alıntı:
Sizce new holland marka bir tarktör alacak olsanız ve 100 beygirin üstünde düşünseniz td 110 d mi alırsını t 5060 mı?İkinci soru bu makinalara sıra bağımsız bir slaj makinası baglayarak ve ardına şu tosun tarımın silajları rulo haline getirerek naylon filmle kaplayan makinası entegre edilirse her türlü ot yonca fiğ yulaf gibi malzemeler silaj yapılabilirmi yapılırsa randıman alınabilirmi?

cevap-1:tabiki t 5060 alırdım

cevap-2:sırabağımsız slaj makinasını alırdım ama boş yere 80 90 milyar verite slaj paket makinası almaz onun yerine iki veya üç tane 4 teker üç veya 4 ilaveli römork alır öyle slaj yapardım

yorum:bu işi ilk defa yapacaksam kendim için diyorum yapmazdım bilmediğimiz işlerde her zaman kayıp etme iflaz etme riski çok fazladır o yüzden bildiğim işe yönelirdim

arkadasım ben çocuklugumdan buyana mf kullanıcısıyım bi tanıdıgımın yerinde yenilerde 10 gün çalıştım 2 tane çift çeker nh var 2011 td95-2012td100 bi ara bende nh almayı düşünüyordum ama bu motorları kullandıktan sonra vaz geçtim inan bana çok kalitesiz çok bayılıyo tork yok zaten mf ile nh nin teknik bilgilerini incelediginde görürsün kuzenimde mf 5445 var oda yeni 100 saatte onunla kıyasladıgımda arada daglar kadar fark var.nh sık sık debriyaj halatı koparıyo gaz halatı koparıyo gaz halatı takılı kalıyo özellikle yeni çıkan nh lerde maxxsis lastik var 150 saatlik td 100 lastikler şimdiden parçalanmaya başladı okadar itinalı kullanıldıgı halde çok kalitesiz, mf ile kıyslandıgında şanzuman farkı çok vites kademeleri hiç iyi degil 1 takıyosun küçük geliyo 2 takıyosun büyük geliyo hidrolik sistemi hiç iyi degil çok dalma yapıyo 100 lük 9 lu dipkazanı çekemiyo örnek vermek gerekirse mf mercedes-- nh şahin-dogan gibi amacım motoru kötülemek degil gerçek bu ha birde nh çok zıplıyo 15-20 bin tl fazla ver mf al bence

mohikan001 link=topic=58709.msg631794#msg631794 date=1347996823' Alıntı:
arkadasım ben çocuklugumdan buyana mf kullanıcısıyım bi tanıdıgımın yerinde yenilerde 10 gün çalıştım 2 tane çift çeker nh var 2011 td95-2012td100 bi ara bende nh almayı düşünüyordum ama bu motorları kullandıktan sonra vaz geçtim inan bana çok kalitesiz çok bayılıyo tork yok zaten mf ile nh nin teknik bilgilerini incelediginde görürsün kuzenimde mf 5445 var oda yeni 100 saatte onunla kıyasladıgımda arada daglar kadar fark var.nh sık sık debriyaj halatı koparıyo gaz halatı koparıyo gaz halatı takılı kalıyo özellikle yeni çıkan nh lerde maxxsis lastik var 150 saatlik td 100 lastikler şimdiden parçalanmaya başladı okadar itinalı kullanıldıgı halde çok kalitesiz, mf ile kıyslandıgında şanzuman farkı çok vites kademeleri hiç iyi degil 1 takıyosun küçük geliyo 2 takıyosun büyük geliyo hidrolik sistemi hiç iyi degil çok dalma yapıyo 100 lük 9 lu dipkazanı çekemiyo örnek vermek gerekirse mf mercedes-- nh şahin-dogan gibi amacım motoru kötülemek degil gerçek bu ha birde nh çok zıplıyo 15-20 bin tl fazla ver mf al bence

adam traktörü söylemiş mf yi sormamış neyse tabiki mf güzel ama tercih meselesi *098*-

fetullah aksu link=topic=58709.msg631758#msg631758 date=1347989028' Alıntı:
eğer maddi imkanlarınız yeterliyse ne nh td110 nede t5060 alın .. gidin 6020 elite alın o dediğiniz i$i bununla rahatca yaparsınız .. maddi imkanlar kısıtlıysa yinede t5060 almayın o i$e göre bi traktör değil .. slaj i$inde 100 beygir yer yer yetersiz kalıyor .. bide arkasına kombine tosun slaj paketleme yapacakmı$sınız .. bence biraz daha imkanları zorlayıp 6020 elite bakın ..

alk-*sBir bilen olarak iki soruyuda gayet net açıklamıssın Ali bey kardeşim bizimkilerin aklına çokcanlar girmiş 90 bg bile yeterli oluyor demişler o yüzden td 100 veya 110 düşünülüyor.Ayrıca t 6020 cok şahane makina ama fiyatı çok astronomik 72000 euro civarı.birde new holland 6090 combi balya makinasının silaj da paketlediğini söylemiş bayii bizim başkana nasıl yaptığı hakkında bir fikrim yok ama yapıyormuş...Bakalım kısmet hangisine karar verilecek :S