massey ferguson 240 s niye çok atak bir makina ...

Ynt: massey ferguson 240 s niye çok atak bir makina ...

bu gün detaylı inceledim...240s i... aynı şey 135 lik mf de de geçerli gibi ...inşallah yanılmam....motor torku ikinci pilanda diye düşünüyorum ...yorumlarınız...

Keremo54 link=topic=26207.msg217276#msg217276 date=1253814068' Alıntı:
daha bugün bindim 240a gerçekten çok süper kolay kolay bayılmıyor dehşet bir traktör
pancar çıkarırken 148 zorlandı önüne 240 ı bağladık
sizce niye bayılmıyor kardeşim... önemli bir konu diye düşünüyorum...

Şanzuman ve diferansiyel.. artı boyu çok kısa....birçoğunda cer dişli yok..cer dişli nin traktöre kattığı artılar kadar, motora kaybettirdiği güç....eksi bence..

benim görüşüm diferansiyalde ayna - maruti dişli gurubundan hareket alan ayna dişlisinin çapı muadil güçlerine göre daha fazla gibi ...son anda finalde tork darbesini vuruyor ..dolayısıyla dizeline ve şanzumanına az yük geliyor kanatindeyim...

pamukçu link=topic=26207.msg217334#msg217334 date=1253818708' Alıntı:
pamukçu ailesini bu gün tanıdım ...2 massey sahibi abi anlattı .. hatırı sayılır arazileri varmış ...fakülte civarında arazi yoğunluğu fazlaymış ...ayşe kadın semtinde ikamet ediyorlarmış...

atilla link=topic=26207.msg217527#msg217527 date=1253898456' Alıntı:
benim görüşüm diferansiyalde ayna - maruti dişli gurubundan hareket alan ayna dişlisinin çapı muadil güçlerine göre daha fazla gibi ...son anda finalde tork darbesini vuruyor ..dolayısıyla dizeline ve şanzumanına az yük geliyor kanatindeyim...
sadece benim düşüncem ...ilave edeceğiniz düşüncelere saygı duyarım ...

Olay sadece motorda biter arkadaşlar.Şanzumanla alakalı değildir olay max. tork değerini 1400 dev yakalamasından kaynaklnamaktadır. Perkins motorunun özelliğidir bu...