Hattat 260

08.09.2008
357
10

Arkadaşlar Hattat 260 (buçuklu) yakın bir zaman sonra bizlerle buluşacak. 260 hasreti sona erecek. Bakalım Uzel 260 gibi kral ya da atom karınca olacak mı? Olmaması için bir sebeb yok sanırım. Sonuçta perkins motor ve hema şanzuman. 240 şu an iyi gidiyor.260 ne olacak hep beraber göreceğiz.

Ynt: Hattat 260

Hiç kimse tanınmış kabul görmüş bir marka varken maceraya atılmak istemez. Kim istemez ki şu an Uzel 260 çıkarmasın.Ama mazot vardı da biz mi içtik? gibi bir durum oluyor. Tabi iyi mi olacak kötü mü olacak bunu zaman gösterecek. Şu an hattat 240 ın motoru 3060 motoru. Bu motora turbo taktığında 260 görünümlü 3060 gibi birşey olacak. Ama ne yalan söyleyeyim İnsan korkmuyor değil. Bozok gibi fiyasko olabilir mi diye.

PLADAL link=topic=80530.msg956654#msg956654 date=1421080271' Alıntı:
Hiç kimse tanınmış kabul görmüş bir marka varken maceraya atılmak istemez. Kim istemez ki şu an Uzel 260 çıkarmasın.Ama mazot vardı da biz mi içtik? gibi bir durum oluyor. Tabi iyi mi olacak kötü mü olacak bunu zaman gösterecek. Şu an hattat 240 ın motoru 3060 motoru. Bu motora turbo taktığında 260 görünümlü 3060 gibi birşey olacak. Ama ne yalan söyleyeyim İnsan korkmuyor değil. Bozok gibi fiyasko olabilir mi diye.
şuan mf yi okadar taklit eden varki bozokmu dersin hattatmı dersin gold power mu dersin harsmı dersin ne ararsam mf üzerinde dönüyor ama şöyle birşey 260 eskisinin aynısını üreteceklerine biraz daha değişiklik yapasalar daha iyi oalcak örnek olarak 260 da lift-omatick yok taksalar güzel olur artı valf çıkış sayılarını 2 den 4 yükseltseler güzel olur kuyruk mili hızını çift hızlı yapsalar daha iyi olur en azından 2001 ile 2015 arasında biraz fark olsun 15 yılda sadece eğişen euro 1 motordan euro 3 motor olmasın diye düşünüyorum ama yaparlarmı bilinmez ama yapmazlar gibime geliyor

HATTAT traktörün bünyesinde eski batan firma uzelin mühendisleri çalışmaktadır.. HATTAT traktör bu klasik seri traktörleri sayın çiftçiler için bir hediye eskiyi anma gibi ve dünya kalitesinde yani eskisinden daha kalşteli yaparak aslın bozmadan traktör üretmektedir.. HATTATın yurtdışında ödül aldığı tarla pehlivanı seçilen kendi modelleri vardır almanya fransa ve avrupa ülkelerine satılan kendi traktörleriyle kalite ve modernliğini dünyaya kanıtlamıştır bozok hars dediğiniz firmalarla değil oratağı olduğu fendt valtra ve masseyfergusonla kapıştırılmasını söylüyrum yorum sizin bekleyin ve sürprizleri görün..

yanlız hattatı sırf massey ürünlerinin benzerini üretiyor diye diğer markalarla bir tutmayalım artık hattat bu işin hakkını verebilen yerli firmalardan diye düşünüyorum
massey serilerine gelirsek
bence geliştirmeler beceriksizlik yada gereksizlik olarak görülmüyor tamamen sözleşmeyle alakalı bir durum üretim izni verilirken bazı şartlar koyuluyor olmalı
peki bu 260 4x4 versiyonuda üretilecek mi

Hattat yuzde yuz yerliyim diyor uzelin valtranin usaklini yapiyor. Sanayi gucune lafim yok ama bu kopyayla nereye kadar gidecek yahu neyi canlandiriyor olmus teknolojiye yenik düşmüş makinalari avrupa düzeyinde paraya satip hep geriye goturerekmi canlandiriyor yap kardeşim o zaman kendi yuzde yuz yerli traktorunu madem sermayen var muhendisin var yap. Amac hazira konmak turk insani eski meraklisiya. Gücü olmayana lafim yok bunlarin yaptigini ikinci el bir motor hem daha uyguna hemde daha fazlasini yapar ben cok gereksiz buluyorum boyle uretimleri sadece hazira konmaktir bu uzelin emegini calip göz boyamaktir.

Yemeyenin hakkını yerler. Zaten Uzel bu 200 serisini üretebilse diğer firmalar bunu üretmezlerdi. Uzel bitince mecburen böyle bir durum doğdu. Çünkü bu modellere Türkiye de gerçekten çok büyük talep var.

Valla bir mf 200 serisimi phantom serisimi diye anket acsak phantom acik ara üstün gelir her modeli ile o yuzden cok geriden geliyorlar. Uzel zaten yeni model gelistiremedi ic karisikliklari da iflası getirdi. Bir defa mf traktorum oldu oda 240 83 model di bana kalsa uzel yeniden uretse phantom serisi alirim baskada işim olmaz