same explorer 75 t 2009 kullanan varmı?

Ynt: same explorer 75 t 2009 kullanan varmı?

galalı link=topic=27319.msg227186#msg227186 date=1257761462' Alıntı:
ben dun kullandım 2006 75 lik bes para etmez dev gıbı motor ama cekım yok
nasıl anladın bi sefer kullanımda şaştım doğrusu,75 lik bi sefer dev gibi değil....100 hp 50 hp arasında en idealı diyebilirim yakıt ve kullanım rahatlığı bakımından

explorer 85 e göre degerlendirirsek şanzumanları nazik biraz.. çekiş konusunda tatmin eder yakıtı az fakat.. çok zorlamaya geceçek bi traktör degil gibi özellikle şoför falan kullanacaksa tavsiye etmem çünkü vitesleri sekromecli komble ve buda hassas kullanım gerektiriyor..istedigin vitese istedigin gibi gecire biliyorsun ileri geri viteside öyle ve hor kullanıma gelmez.. yeni traktörlerde genellikle bu sorunu önlemek için hidrolik shuttle koyuyorlar yani debriyajsız geciş bu dişlilere ani yuk bindirmeyi engelliyor.. ama konforlu ve hoş traktör sameler hassas kullandıgın sürece.. motoru ve hidroligi super.. gerisi için çkta guven verdigini söyleyemem.. kuzenim şanzumanla ilgili ufak problemler yaşadı..

tesekkur ederım paylastıgınız için? peki john deere yı verırsem same alırsam pişman olurmuyum?? bugun gıttım bayii e gercekten konfor olarak muthıs bı alet. cokta cezbedıcı ama bana cok sıkayet geldıgı soylenıyor..bızım burada kımse same kullanmıyor..bayii nin bana vermıs oldugu yakıt durumu benı cok cezbettı. j.d. ile sabah 100 lıtre doldurup aksam gelıodum...aynı işi bı depo ıle yaparsın dıyor same ıle ... ama ben acıkcası sameye bı sekılde ısınmaya ısrar edıyorum ..alternatıf olarak baska markalar sunbılırmısınız 75-85 hp sınıfında?

arkadaslar tesekkurler payşasımlar için. bnde vazgectım fiyat olarak da çok pahalı dıger markalarda bu fıyata 85 lik bulmak mumkun NH da 90 lık 67 lira tenteli burda 75 lık same 64 ?? buyur bakalım hangısını alırsın?

kalıyo sımdılık john deere bır yıllık daha=) ama 45 mılyar a vermeyı dusunuyorum kabınlı 2004 3500 saatte bakımları tamam. ilgilenen varsa bana ulasabılırsın abı.. jhon deere ı al arkana bakma..jhon deere ı de verırsem bu kıs takas a gırmeden verıcem daha yuksek model bı jhon deere dusunebılırım ... ya da farklı bı markaya yonelebılırım.

dogru dedın mazot braz fazla yakıyor=))) bıraz=) jhon deere nın onculerındenız bız burda ilk getırdık ardımızdan 6 kişi daha aldı. şimdi same iyi bi teklıf sunuyor ama bakalım bızde yaş a yatmak ıstemıyoruz sonra john deere i mumla aramayalım=)

valla t4000 serisi nh ler guzel ayrıca mc cx 85 te guzel traktör onlarada bak.. erkunt 80t kullanıyorum ondanda memnunum explorer 85 le beraber çift sürüyoruz sürekli.. patinaj yok yakıtta az same yolda daha fazla yakıyor.. yeni bi marka istiyorsan kubota yı önerebilrim test etmiştim harika bi traktör japon malı fiyatı baya cazipti 95bg turbo-intercooller 64bindi.. debriajsız geciş falanda var.. traktör kagıt üzerinde ve ilk izlenimlerinde harika.. ama uzun süre kullanmak lazım saglamlıkıgını test edebilmek için japon malı sonucta ama bilmiyorum bi gör bence yakınlarda varsa.. ikinci el tn75da da düşünebilirsin 72bg ama.. secenek cok.. same nin tiger modelleri baya ucuzdu bildigim kadarıyla ama hiç kullanmadım 45bin civarıydı 75ligi çiftçeker olan..

ya bu galalı arkadaş hiç same görmemiş gibi her işte gecer herşekilde ezer filan diyor yani kusura bakmayın ama millet bu konuşmalara azınla değil ..... güler bir markayı kötülemek bukadarmı kolay ya allah aşkına bırakın bu işleri senin için johundere benim için same eniyisi
Arkadaşım senin konuna gelinçe bizim komşu aldı öncedem 6610 fort vardı yerine bunu aldı yakıt neredeyse yarıya düştu diyor işlediği arazi de aynen işliyor hem bununla dahaçabuk ve daha ekonomik işliyor yerleri artık zaman marka tutma zamanı değil elindeki işi en rahat ve en ekonomik hangi şekilde yapa biliyorsan onu seçeçeksin biz bu sene köye 9 adet same aldık 85 lik ve 95 lik olarak sene başından beri herkez konuşuyor tabi ama daha kimseyi şikayet ederken duymadım gayet uygun tavsiye ederim pişman olmazsın arkadaşım.