kıymet 90 lüx

slm arkadaşlar.. erkunt 80.3 lüx kullanıcısıyım. Fakat yeni modellerden kıymet 90 lüks araştırması yapmaktayım. nasipse yanına birde kıymet 90 almayı düşünüyorum. siz değerli arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Kıymet 90 bildiğiniz üzre buçuğu düğmeli olan bir model . bu düğme kullanımı hakkında hiç bir şekilde sağlıklı bilgi alamadım. mesela düğme debriyaja basılarak mı kullanılıyo, mesela; yük altında ani değişiklik yapılmak istendiğinde vites ve buçuğun geçiş hızları çok önemli. bu nasıl acaba? bi de 800 saatdeki traktörüm 2 şanzıman arızası münasebetiyle servisin yolunu tutmak zorunda kaldı . Şükür ki yetkililer olaya el attılar. hatanın sekromençlerde olduğunu firma olarak İzmirli bir sekromenç firmasından almış oldukları sekromençlerin o parti malların istenilen kalite ve sıtandartlarda gönderilmemesi ve bu konuda arızaların kullanıcılar tarafından geri dönülmesi ile anlaşıldığını ileterek yeni sıfır şanzumanı taktılar. Şükür hiç bir sorun olmadığı gibi daha bi güzel olmuş doğrusu. Demem o ki bu traktörde de bu sıkıntıların yaşanması ihtimali bi hayli düşündürmekte. Sılaj zamanı köyün birinde çift sıralı sılaj makinası ile yolda ilerlerken aniden kuyruk mili devreye girerek makinaya hasar açtırdığını görenlerin ağzından duydum. traktör de 90 lüx ??*-s sebebinin çamurluktaki beynin ıslanması ile olduğuymuş. Hal böyle olunca insan ister istemez çekimser kalıyo. Yarın arkasına taktığımız bir makınayı tarlada çalışırken durdurup bir problem olduğunda bakmak için sağını solunu kontrol ederken allah muhafaza çalıştığını bi düşünürmüsünüz. Allah kimseye böyle bi kaza vermesin. ama insan çekimser kalıyo şöyle durup bi bakıldığında.
ilgileriniz için hepinizden şimdiden teşekkür ederim. eğer değerli firma yetkilileri de incelemekteyse bu konuyu kıssadan hisse çıkararak daha ileri düzeyde çalışmalarla daha kaliteli ürünler için mücadele verecekleri şüphesiz kesindir umarım.

• Beğen
Tepkiler: Zeki Silopi
Ynt: kıymet 90 lüx

Slm kardeşim. Birçok soruyu bir arada sormuşsun,90 lık kullanıcısı olarak içlerinden bildiklerimi cevaplamaya çalışayım. Kıymet 90 almayı düşünüyorsun,eğer kısmet olurda alabilirseniz ne kadar isabetli bir karar vermiş olduğunuzu o zaman göreceksiniz. Vites buçukları düğmeli olan bu modelde buçuk düğmesini debriyaja basmadan kullanacaksınız. Yük altında vites değiştireceğiniz zaman traktörün buçuk düğmesi tavşan olarak seride ise debriyajsız olarak düğmeye basarak aynı vitesin yavaşı olarak devam edeceksiniz. Bu şekilde yarım vites düşmüş olursunuz, tekrardan vites düşmek isterseniz vites kolundan bir vites küçüğünü seçerken dilerseniz aynı anda buçuk düğmesini de tekrar kullanarak yarım vites daha düşmüş olursunuz... Silaj makinası olan 90 lığın kuyruk milinin devreye girmesi meselesi, bir kısa devre olma ihtimalini gözardı eden o kullanıcının hatası. Kuyruk milini elektronik olarak harekete geçirmeden evvel oturağın altında bulunan devir seçme kolundan istediğin devri seçerken devir kolunun el ile mevcut olan 4 kademeden birisine alınması gerekmekte. Aksi durumda seçilen kuyruk mili vitesine takılmadığı için ne içerideki düğme ne de çamurlukta bulunan kuyruk mili düğmesi görev yapmaz. Silaj makinası olan arkadaş slaj işi bittikten sonra traktörün kuyruk mili vitesini boşa almış olsaydı çamurluktaki beyin ıslanması veya buna benzer bir kısa devreden dolayı kuyruk milinin çalışma ihtimali hiç olmazdı... Yapmış olduğumuz işler dikkat gerektiren,bilinçli olarak yapmamız gereken işler, Allah kimseye kaza bela vermesin, lütfen daha fazla dikkat. :)

• Beğen
Tepkiler: Zeki Silopi

niyetine girmişseniz şimdiden hayırlı olsun. fakat ben olsam 100 lüğünü alırdım. neden diye sorarsanız zaten elinizde 75 hp bir motor var. ileri doğru daha ağır ve güç gerektiren bir işiniz olur yada olacaksa 100 lük işinize daha uygun olur bence. bizim ordada komşu köyden biridinde var 90 lık yakıtından şikayetçiler birtek. onlardada eski kasa 80 lik vardı yanına birde geçen yıl 90 lık aldılar akıt hariç çok memnunlarmış.
kuyruk mili meselesine gelince gerçekten çok sakat bi durum. Allah göstermesin dediğiniz gibi ölüme bile sebeb olabilecek durum olabilir. düğme işine gelince debriyaja basmadan buçukla oynayabiliyor. fakat vites debriyajla olması lazım. sadece buçuklarda geçerli diye biliyorum. erkunt sahipleri gerekli bilgileri vereceklerdir ok-*-s

ali_ilbey link=topic=61004.msg672374#msg672374 date=1356457198' Alıntı:
Ustalarim yapmis oldugun aciklama icin cok tesekkur ederim. Zaten bir turlu erkunttan vazgecesim yok. Hani derler ya inadina erkunt:) eger

bu konuda video gibi

Kardeş bende senle aynı durumdayım.Fakat 100 lük almak daha mantıklı gibi geliyor.Aralarında 3 milyar fark var.