Bugday 2 karış yok herkes nitrat atıyo ,yüksek boylu bugdaylara tehlike olmazmı?

Ynt: Bugday 2 karış yok herkes nitrat atıyo ,yüksek boylu bugdaylara tehlike olmazmı?

Nitrat atılacak zamanı eskiler şu şekilde tarif eder, bu yıllarca denenmiş ve en uygun zaman olarak kabul edilmiş, ekinler 25 cm. civarında oldu mu nitratı atarlar. Yüksek boydan kastını bilemiyorum, biz buğum çıkarmadan önce yani sapa kalkmadan önce nitratı atmaya çalışırız, farz edelim sapa kalktı, atmayalım mı yine atarız, ama ezilen ekinler bir daha kalkmaz, bu durumda az da olsa zayiatı kabul ederiz. Durum bu.

Ynt: Bugday 2 karış yok herkes nitrat atıyo ,yüksek boylu bugdaylara tehlike olmazmı?

trakya için 2 gün daha yağış gösteriyor,daha sonra mayıs başında gösteriyor ki bana göre geç olur.hava açtığı gibi ayçiçeklere odaklanmalı,nitrat için vakit yok gibi.hesabı kitabı iyi yapmak lazım geçen seneki gibi 19 mayısta ayçiçeği ekmek istemiyorum.

iskender link=topic=83055.msg990402#msg990402 date=1428329701' Alıntı:
trakya için 2 gün daha yağış gösteriyor,daha sonra mayıs başında gösteriyor ki bana göre geç olur.hava açtığı gibi ayçiçeklere odaklanmalı,nitrat için vakit yok gibi.hesabı kitabı iyi yapmak lazım geçen seneki gibi 19 mayısta ayçiçeği ekmek istemiyorum.
7 günden sonraki tahminler i cok kahale almamalı bugünkü yağmurdan sonra yağmursuz bir dönem e giricez gibi en azından bir hafta, hafta sonu ihtibarıyla nihayet bahar başlıyor