Sulama suyu talebinde bulunmak

arkadaşlar bizim araziler sulanan ovadan 10 km uzakta ve 500 metre yüksekte bulunuyor bizim suyumuz yok ekdiğimiz bölge de 5000 dekar arazi vardır ben bunların sahiplerinden sulama suyu için imza toplasam nereye başvurmam gerekir sonuç alabilir miyiz

Ynt: Sulama suyu talebinde bulunmak

CELAL KARABULUT link=topic=86446.msg1034879#msg1034879 date=1447511072' Alıntı:
arkadaşlar bizim araziler sulanan ovadan 10 km uzakta ve 500 metre yüksekte bulunuyor bizim suyumuz yok ekdiğimiz bölge de 5000 dekar arazi vardır ben bunların sahiplerinden sulama suyu için imza toplasam nereye başvurmam gerekir sonuç alabilir miyiz
Dsi bölge müdürlugune başvurun eğer bulundugunuz bölgede sondaj yaparak su çıkabilirse dsi ihale edip köye ortak sulama kuyuları ve tarlalara su hatlari yapabilir.

CELAL KARABULUT link=topic=86446.msg1034879#msg1034879 date=1447511072' Alıntı:
sulama birliği var mı varsa sulama birliği sahasındamı yardımcı olayım sana

d.s.i sulama işini sulama birliklerine devretti sadece denetleme yapıyor.sulama birliği varsa önce oraya git başkanla görüş araziniz büyük ihtimal saha dışıdır.s.b. yoksa d.s.i şube müd. git.bölge müd. nerde kaçıncı bölgeye bağlısınız

bizim burda komşu köye d s i 11 tane kuyu vurdu ve 8 tanesinde cok güzel su aldılar ve kapalı sebeke elektrik panosu falan hersey döşendi sana sadece hatta boruyu takıp elektrik şartelini kaldırmak kalıyo hatta kuyunun bitanesini actıgında su nerdeyse 5m havaya fıskırıyor ama nasıl bi basvuru yapıpda nasıl bi yol izlendi bilmiyorum ama kuyuları dsi actı eminim

bizim burda 500 metre mesafede başka köyün barajı var..talepte bulunduk olumsuz sonuç çıktı sebep olarakta bilmem kaç metre kare alan sularmış kapasite ona göre diye rapor tutmuşlar...ama normalde 3 köye yeter suyu