New Holland TD serisinden TD 80

ARKADAŞLAR YAZ GELDİ ACİLEN BİR TRAKTÖR ALMAM LAZIM... GÜÇ VE KULLANIM AÇISINDAN TD 80 İ BEĞENDİM FAKAT BİRAZ SORUŞTURDUM VE ÇOK FAZLA ARIZA YAPTIĞINI DUYDUM. HATTA ALIR ALMAZ BİLE ARIZALAR BAŞLIOMUŞ. BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZ NELERDİR. NE DİYORSUNUZ... TARTIŞALIM BİRAZ

Ynt: New Holland TD serisinden TD 80

keykubat link=topic=56040.msg602680#msg602680 date=1338575184' Alıntı:
rocky nikli fatih arkadaşda var oda hep sorun çıkardığından şikayetçiydi
:D yok abi ya o eskiden di :D şimdi çok memnunum çekiyo namıssız :D bi ilk aldığımızda pompada sorun vardı fabrikaya b umotor çekmiyo gelin bakım deiğim halde gelip bakıp bu motor bu kadar çeker deyip benden azar yiyip gidiyolardı. onlar geliyo bu motor bu kadar çekiyo derlerdi ben onlara siz boku bokuna bu işi yapıyonuz. bu motor bukadar çekiyosa benimde adım fatih değil diyodum. herneyse arıza yı yaptıktan sonra 23 ile bayılıp 2 ye düştüğüm yerde (arkada bizim romorkla beraber) 4 le çıkmaya başlayınca bende dedim neoldu hani bu motor bu kadar çekiyodu deyincede... :D biz gayet memnunuz. çekişide güzel yakıtıda. çok ağır iş yapacaksanız td90 derim ama td80 yabana atılacak değil. aklınıza takılan soru olursa tekrar yanıtlayabilirim ok-*-s

rocky link=topic=56040.msg602739#msg602739 date=1338581220' Alıntı:
:D yok abi ya o eskiden di :D şimdi çok memnunum çekiyo namıssız :D bi ilk aldığımızda pompada sorun vardı fabrikaya b umotor çekmiyo gelin bakım deiğim halde gelip bakıp bu motor bu kadar çeker deyip benden azar yiyip gidiyolardı. onlar geliyo bu motor bu kadar çekiyo derlerdi ben onlara siz boku bokuna bu işi yapıyonuz. bu motor bukadar çekiyosa benimde adım fatih değil diyodum. herneyse arıza yı yaptıktan sonra 23 ile bayılıp 2 ye düştüğüm yerde (arkada bizim romorkla beraber) 4 le çıkmaya başlayınca bende dedim neoldu hani bu motor bu kadar çekiyodu deyincede... :D biz gayet memnunuz. çekişide güzel yakıtıda. çok ağır iş yapacaksanız td90 derim ama td80 yabana atılacak değil. aklınıza takılan soru olursa tekrar yanıtlayabilirim ok-*-s
:D :D

Merhaba. 2010 TD 80 D 1200 saatte aldık. Önümüzdeki hafta traktör gelecek. Pulluk ne önerirsiniz? Ayrıca kullanımda kolaylık sağlayacak önerilerinizi bekliyorum. Çünkü ilk defa çeker kullanacağız.

alayım o zaman bayadır da düşünüyorum peki 2011 modelleri nasıldır bunların acaba şu çift çekerin ve batinaj kilidinin düğme olarak ilk defa piyasaya sürüldüğü model... ikinci el de alabilirim birinde var o yüzden soruyorum rocky kardeş :D

SALİH25 link=topic=56040.msg602972#msg602972 date=1338656241' Alıntı:
alayım o zaman bayadır da düşünüyorum peki 2011 modelleri nasıldır bunların acaba şu çift çekerin ve batinaj kilidinin düğme olarak ilk defa piyasaya sürüldüğü model... ikinci el de alabilirim birinde var o yüzden soruyorum rocky kardeş :D
bizimki 2011 zaten . 21012 lerdn eksiği euro 2 motor olması 2 tane hidrolik çıkış vanasının az olması. benim hatırladıklarım bunlar. başka bi değişik lik varsa arkadaşlarda söyler ama buda hiçbişey değiştirmiyo. eğer 2. el alacaksanda git bi motoru deene gör öyle karar ver hem için rahat olur. tercih senin.

bizim 2011 model çok memmunuz yakıt yönündünde mf 285 le aynı yakıyo hemen hemen çift çeker ve difrensiyal kilidi otomatik 4 lü 13 numara pulluk takıyoruz ünlü marka çok rahat şekilde kullanıyoruz tavsiye ederim pişman olmazsınız

peki kardeş ikinci el almayı düşünüyorum dene diyorsun tmm. 80 beygir motor hatta 83 e falan çıkıyor gücünden tahminde bulunurum ama test ederken nasıl bir yol izleyeyim ne önerirsin net bir deneme şekli olmalı ki içim rahat olsun. çünkü yolda denesem traktörden traktöre ağırlığına göre değişir iş.. ne bilem normal kullanarak denenmez yaa :D sürümde mi denesem...

SALİH25 link=topic=56040.msg603032#msg603032 date=1338667118' Alıntı:
peki kardeş ikinci el almayı düşünüyorum dene diyorsun tmm. 80 beygir motor hatta 83 e falan çıkıyor gücünden tahminde bulunurum ama test ederken nasıl bir yol izleyeyim ne önerirsin net bir deneme şekli olmalı ki içim rahat olsun. çünkü yolda denesem traktörden traktöre ağırlığına göre değişir iş.. ne bilem normal kullanarak denenmez yaa :D sürümde mi denesem...
e önemlisi varsa adamın pulluğu takın motor a girin tarlaya bi bakın bakalım nasıl çekişi

SALİH25 link=topic=56040.msg603032#msg603032 date=1338667118' Alıntı:
rocky link=topic=56040.msg603124#msg603124 date=1338679331' Alıntı:
e önemlisi varsa adamın pulluğu takın motor a girin tarlaya bi bakın bakalım nasıl çekişi
Yüklü Römorkla Rampaya Vurun Ve Düz Yolda Kalkışını Deneyin ;)
Hatta Aynı Sınıfta Başka Marka Bir Motorla DRAG ' a Bile Girebilirsiniz :D

omerfarukkoc link=topic=56040.msg603459#msg603459 date=1338802438' Alıntı:
Yüklü Römorkla Rampaya Vurun Ve Düz Yolda Kalkışını Deneyin ;)
Hatta Aynı Sınıfta Başka Marka Bir Motorla DRAG ' a Bile Girebilirsiniz :D
çifte girmek kadar garantisi yok :) yolda molda denemeye benzemez çift :D

rocky link=topic=56040.msg602974#msg602974 date=1338656833' Alıntı:
bizimki 2011 zaten . 21012 lerdn eksiği euro 2 motor olması 2 tane hidrolik çıkış vanasının az olması. benim hatırladıklarım bunlar. başka bi değişik lik varsa arkadaşlarda söyler ama buda hiçbişey değiştirmiyo. eğer 2. el alacaksanda git bi motoru deene gör öyle karar ver hem için rahat olur. tercih senin.
arkadaşa katılıyorum eksiklik olarak söylenebilecek ikisi var şuan.

diğer bir olayda eğer imkanın olursa ön kısma 2 çanta ağırlık daha istiyo bizde 8 tane takılı şuan ön tekerler yere tam basması için pişman olmazsın diyorum bizim rahat noktamız yanında bi de ufaklık var ağır işler de(tarla sürümü gibi) 80 i kullanıyoruz yaptığı işe göre yakıtı hakkı.

deneme olayı traktörü bi çalıştır bir sesine bak şöle bi etrafında dolaş kafa kurcalıyacak bir yeri var mı ne bileyim sökülüp takılmış yağ atmış yer gibi

sonrasında arkadaşlarında dediği gibi tak bi pulluğu ama hakkı olanı ne büyük ne küçük gir tarlaya çekişine bak sonrası zaten sana kalmış