KONYA yapısı derin su pompası aranıyor!!!!

Ynt: KONYA yapısı derin su pompası aranıyor!!!!

doganbey1 link=topic=43055.msg394984#msg394984 date=1304624639' Alıntı:
arkadaşlar konya yapısı derin su pompası arıyoruz. bilginiz varsa iletişime geçiniz
nasıl bişi arıyorsun doğan yardımcı olabiliriz hangi marka istiyorsun birinci elmi ikinci elmi araştırma yapar istediğin bilgiyi verebilirim

abi bizim sondaj 18 metre derinlikte. 4-5 lik su var. ama biz pancar motoru kurduğumuz yıllarda suyu çalıştırdığımızda kesiliyodu. 800 metre ileride bi adamda var pompa o çalıştırdımı bizim su bitiyordu. Bizde hendek açtık ve pancar motorunu oraya yerleştirdik ama yinede tam iyi değildi. Şimdi ise silajlık mısır ekmeyi düşünüyorum.Bunlar elektrikle mi çalışıyo yoksa mazotla mı çalışıyo? Bizim tarlanın içinden elektrik direkleri geçiyo fakat biz elektirk alamıyoz. Teee uzak yerden alabilirsin diyolar. Aslında bi kaçak yapacan ama neyse. Bize etraftaki tüm suyu çekebilecek bir pompa lazım. Bunun ekonomikliği nasıl olur. Bunlarıda bir zahmet anlatırsan çok sevinirim abi

doğan suyu çekme diye bişey olmaz bence . o adamın vurduğu kuyunun damarı senin vurduğun kuyunun damarı aynıdır. yani aynı damardan suyu çekiyo olabilirsiniz bu yüzden etkilenir onun suyunun seni etkilemesi. dolayısıyla akıntı hangi kuyudan daha önce geçiyosa yada hangi kuyuya daha meyilli ise o avantajlı olur. Örneğin biz 119 m ye derin kuyu vurdurduk su çıkmadi adam 30 ton su var dedi 3 ton anca çıkyo. fakat yanımızdaki komşunun kuyusu oda 90 metrede onda 20 ton çıkıyo. Damarlar farklı. ne biz çalıştırınca o etkileniyo nede o çalışınca biz. ok-*-s

bak doğanım biz 20 senedir kullanırız bizim kuyularımız 50 mt sondaj açarız şu anda kurulu pompalarımız 22 metrede biz 6 inç pompa kullanırız bu pompaları traktör 18 metreye kadar rahat çalıştırır 18 den sonra akşama depodaki mazot yeetmez yani traktörün pompayı çalıştırması zorlaşır elektirik ister 50 kw bir dinamoyla 70 metre derinlikten su çeke bilirsin konya da pompa çeşitleri toksu . nemutlu .haspompa . derin kuyu su pompaları en iyi olanlarıdır . fiyatları konusunda devlet bu pompalara 5yıl da ödemeli destek veriyor fiyatları sıfır 5. 6 .binlira arası ikinci eli 1.5 2.5 arası alınır

rocky link=topic=43055.msg395011#msg395011 date=1304626023' Alıntı:
doğan suyu çekme diye bişey olmaz bence . o adamın vurduğu kuyunun damarı senin vurduğun kuyunun damarı aynıdır. yani aynı damardan suyu çekiyo olabilirsiniz bu yüzden etkilenir onun suyunun seni etkilemesi. dolayısıyla akıntı hangi kuyudan daha önce geçiyosa yada hangi kuyuya daha meyilli ise o avantajlı olur. Örneğin biz 119 m ye derin kuyu vurdurduk su çıkmadi adam 30 ton su var dedi 3 ton anca çıkyo. fakat yanımızdaki komşunun kuyusu oda 90 metrede onda 20 ton çıkıyo. Damarlar farklı. ne biz çalıştırınca o etkileniyo nede o çalışınca biz. ok-*-s
sondaj derinliği yeterli olmadığı için gelen su yeterli olmadığı için yuka kuyulardaki su mecburen çekilir 50 metre kuyu açtıkmı çekilme olmaz arkadaşım

Vallaha Fatih dediğinde olabilir. Ben bu konuda yeniyim hani bilmiyorum ondan dolayı hem satılık varsa dedeme söyleyecem hemde bilenlerden yardım almak için açtım bu konuyu. Özellikle bu konya yapısı derin su pompalarını met ediyorlar neden acaba?
Abi bizde 18 metre sondaj var. Takriben 5 lik su var. Bu 5 lik su 5 inç mi oluyor? Bunu mazotla en ekonomik şekilde nasıl çalıştırırız? ve günde ne kadar mazot harcarız?

doğanı pompaya o kuyu olaz kanaatindeyim dardır o kuyu zaten su seviyesi nekadar terden suyun ölçümünü metreyle ölçtüğün zaman kaç metre geliyor o önemli yazarsan sana daha doğru bilgi verebilirim

atabey link=topic=43055.msg395025#msg395025 date=1304626802' Alıntı:
doğanı pompaya o kuyu olaz kanaatindeyim dardır o kuyu zaten su seviyesi nekadar terden suyun ölçümünü metreyle ölçtüğün zaman kaç metre geliyor o önemli yazarsan sana daha doğru bilgi verebilirim
abi şöyle diyeyim bu yaz sondaj deliğini bulduk. Dedem boruya çuval tıkamış açtık. Çamur vardır diye düşünüyoduk çünkü 10 seneyi geçik kullanılmıyordu. Çin malı pompa vardı bizim ustada suda hemen tarlanın seviyesindeydi. Yani görünüyodu. Bir çalıştırdık anında su başladı akmaya.

atabey link=topic=43055.msg395014#msg395014 date=1304626243' Alıntı:
sondaj derinliği yeterli olmadığı için gelen su yeterli olmadığı için yuka kuyulardaki su mecburen çekilir 50 metre kuyu açtıkmı çekilme olmaz arkadaşım
bizim kuyu 119 metrede komşunun kide 90 metrede ve mühendisin gösterdiği grafikte 3 tane damar var yani suyun geçtiği yol. su önce bize uğruyor sonra komşuya. yani su yukarıdan geldiği için önce bizden geçiyo ama damarlar farklı olduğu için etkilemiyo. komşunun kuyusu bizim kuyudan daha aşağıda rakım olarak ama yinede bizim suyu çekemiyo.

sizin orada çok suvar doğan pampayla taraktörle bile günde 40 litre mazotla 25 dekar yer sulaya bilirsin 80 yağmurlama tabancasına basabilirsin en az

doganbey1 link=topic=43055.msg395021#msg395021 date=1304626529' Alıntı:
Vallaha Fatih dediğinde olabilir. Ben bu konuda yeniyim hani bilmiyorum ondan dolayı hem satılık varsa dedeme söyleyecem hemde bilenlerden yardım almak için açtım bu konuyu. Özellikle bu konya yapısı derin su pompalarını met ediyorlar neden acaba?
Abi bizde 18 metre sondaj var. Takriben 5 lik su var. Bu 5 lik su 5 inç mi oluyor? Bunu mazotla en ekonomik şekilde nasıl çalıştırırız? ve günde ne kadar mazot harcarız?
valla doğan bize uzak konya o yüzden buralarda hiç duymadım.Ama elektirik çekmek masraflı olur o yüzden mecbur mazotla işin olur diye düşünüyorum :S

pompa alırken çok dikkat et alacaksan küçük pompa alma 6 lı olsun alacağın gerekirse kuyu açtır çünkü ileriyi düşünmek lazım sonra birmasraf daha çıkar proje en az 20 senelik olması lazım pompada en önemli unzsur en alttaki dalgıçtır dalgıç sarı pirinç olmasılazım daha detayları var

atabey link=topic=43055.msg395031#msg395031 date=1304627184' Alıntı:
sizin orada çok suvar doğan pampayla taraktörle bile günde 40 litre mazotla 25 dekar yer sulaya bilirsin 80 yağmurlama tabancasına basabilirsin en az
abi ya şunu diyeyim dedem güvenmiyo suya. O sondajı kendisi açmış. Kendisi bulmuş suyu. Günde 25 dekar az değil. Pancar motorunda olmuyordu bu. Acaba pancarın gücü az geldiği için olabilir mi?

işlerim ço gelebilsem bi görsem sana en uygun sulama yöntemini en maliyetsiz şeklde çözerim ama işler çok bu konuda 20 senelik tecrübem var ama oradaki su vesaire ne gerekiyor canlı gözle görmek lazım

doganbey1 link=topic=43055.msg395038#msg395038 date=1304627518' Alıntı:
abi ya şunu diyeyim dedem güvenmiyo suya. O sondajı kendisi açmış. Kendisi bulmuş suyu. Günde 25 dekar az değil. Pancar motorunda olmuyordu bu. Acaba pancarın gücü az geldiği için olabilir mi?
doğan bizim burada pancar motorlarını 20 sene önce kullanırlardı pompa çok değişik bişi bundan çıkan su çok fazla bunu gördüğün zaman sen o pancar motorunu tümoyla ezersin bidahada bahçeye bile kurmassın onu

:D ah be abi keşke gelebilsen buraya bir görsen. Çok iyi olur. Bir tarlanın 50-100 metre aşağısından ana dere geçiyo. Orda yaz kış su var. amaordaki tarlanın miktarı az. eğer ordan ayarlayabilirsem tarla oraya koyarsam hiç dert etmem de. sondaj beni çok düşündürüyo

biz geçenlerde kazdığımız yer altı borusunu paylaşmıştım biliyon 1 km uzaklıktaki tarlaya günde en az 25 dekar sulamayı planlıyoruz

Abi ben hayli hayli sularım ya. O dereden bi çekincem yok. Ama ordaki tarla 13 dekar. Yan tarlalar buğday ekili adamlarla kouşcam eğer biçildikten sonra verirseler direk ekecem mısırı