arkadaşlar trakya birlik bu yıl ayçiçek farklarını vericekmi?

Ynt: arkadaşlar trakya birlik bu yıl ayçiçek farklarını vericekmi?

iskender link=topic=79203.msg937226#msg937226 date=1416381277' Alıntı:
arkadaşlar ayçiçek farklarından haberi olan varmı?
aralik ayina girmek uzereyiz, hala ayciceklerinin kesin alim fiyati belli degil. Boyle birlik olmaz olsun. Haftaya secim var, bu aralar gezme tozma ve rant pesinde hepsi... aycicek farkları ne zaman gelir belli olmaz. Once koltuklarini kapsinlar da.

hadi bakalım trakya birlik!!! seçimler oldu bu çiftçi kardeşlerine (farkları ver) de milletin cebine harçlık olsun.ayçiçek yetiştiren arkadaşlar konuya biraz daha önem vermemiz gerekmezmi???

Arkadaşlar boyle birlikmi olur.ne fiyat belli ne farklar.aldigin gubre tohum iki kat faiz ode.kefilsiz birseyde vermezler.sanki yillardir baska bir birliklemi calistik.ama artik bu yildan itibaren aycicekleri bilige vermiycem kesin karari.zaten herseyi pesine cevirdim.bir anlami yok benim icin yağlı tohumların.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar.
2021 sonbaharda
TRAKYA BIRLIĞE 5.5 liraya verdiğimiz ayçiçeği
Şuan 9 -9.5 lira civarı oldu
Böyle zor bir dönem de Ortakları ile bu kar payını paylaşsa
Veya uygun fiyata tohum
Uygun fiyata gübre verse olmaz mı? Lütfen bu konuyu irdeleyelim .Arada baya bir kar farkı var .
Çevremizde emanete ayçiçek dökenler daha kârlı bizler TRAKYA BIRLIGE sahip çıkmak ile kâr payımız ortadan kalktı.Bu durum sürdürülebilirliği ortadan kaldırabilir.
5.-5.5 lira nerde 9-9.5 nerde?

2021 sonbaharda
Veya uygun fiyata tohum
Uygun fiyata gübre verse olmaz mı? Lütfen bu konuyu irdeleyelim .Arada baya bir kar farkı var .
Çevremizde emanete ayçiçek dökenler daha kârlı bizler TRAKYA BIRLIGE sahip çıkmak ile kâr payımız ortadan kalktı.Bu durum sürdürülebilirliği ortadan kaldırabilir.
Yazdıklarında haklısın İskender abi,

Trakya Birlik ortaklara ton başına 3 bin lira kâr payı verse yeri var, zira harmanda ortaklarından aldığı ayçiçeği fiyatlarını ikiye katladı nerdeyse.

Aynı zamanda yine ortamlara uygun fiyat gübre, tohum ve ilaç da tedarik etmeli.

Yine ortaklara ekilecek ayçiçeği tohumunu kendinden almaya mecbur etmemeli.

Bu şartlarda Trakya Birlik ile tüccar arasında pek bir fark kalmadı, çiçeği elinde bulunduran ve emanete veren daha kârlı..

Kooperatifçiliği sonuna kadar destekliyorum ben de yağlı tohumlar kooperatifi ortağıyım ama bu şekilde oluşum kooperatiften çok nasıl sömürürüm mantığıyla yürüyor. Şöyleki doların 17tl den 13tl civarına düştükten 4 5 gün sonra üre gübresinin fiyatını sordum. Peşin alırsam 15400tl eğer vadeli alırsam ise fiyatının 18300tl ve üzerine yıllık yüzde 20 faiz işleyeceğini söylediler. Varın siz düşünün. Kan emiciler desem bana yakışmaz o yüzden demiyorum. İnşallah Allah onlara yol gösterir. Bu durumda ben oradan mecbur bıraktıkları tohum almayı da peşin alıp diğer ihtiyaçlarımı başka yerlerden karşılayacağım.

2021 sonbaharda
Veya uygun fiyata tohum
Bu konuyu Pınarhisar çiftçileri birlik önünde basın açıklaması yaparak gündeme getirdi. Taleplerini imza toplayarak birlik merkezine ilettiler. Fox habere bile çıktı. Buna benzer taleplerin artması gerekiyor, yoksa bir yıl sonra kar payı olarak ödenecek deyip geçiştirilecek. Bu enflasyon ortamında bir yıl sonra gelecek para pul olacak.