yılın haberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ne kadar doğru olduğunu bilmyorum bir yakınımız var almanyada fendt fabrikasında usta olarak çalışıyor izine gelmiş kendisi ile biraz sohbet ettik dediği doğru ise fendt deutz u clas ı nevhollantı ve mf yi satın almış hatta dediğine göre mf nin tüm ablemlerini kazımışlar artık bu dört marka adı altında traktör üretilmeyecekmiş .

Ynt: yılın haberi

Massey Ferguson zaten Fendt ' i de bünyesinde bulunduran AGCO grubunun bir markası. Yani yeni bir olay değil o. Ayrıca Massey Ferguson, Claas ve New Holland ayrı ayrı pazar payları ve ayrı segmentleri olan markalar. Bunları satın alacak olan şirketin de o markaları yok ederek o pazar payını kaybetmek isteyeceğini sanmıyorum. Yani bu haber bana inandırıcı gelmedi. Ayrıca Deutz da zaten bir grup markanın sahibi. Deutz tek başına bir marka değil. Same, Hürlimann, Lamborghini deutz grubunun markaları.

Ahmed Gülsu link=topic=55842.msg599525#msg599525 date=1338057536' Alıntı:
Massey Ferguson zaten Fendt ' i de bünyesinde bulunduran AGCO grubunun bir markası. Yani yeni bir olay değil o. Ayrıca Massey Ferguson, Claas ve New Holland ayrı ayrı pazar payları ve ayrı segmentleri olan markalar. Bunları satın alacak olan şirketin de o markaları yok ederek o pazar payını kaybetmek isteyeceğini sanmıyorum. Yani bu haber bana inandırıcı gelmedi. Ayrıca Deutz da zaten bir grup markanın sahibi. Deutz tek başına bir marka değil. Same, Hürlimann, Lamborghini deutz grubunun markaları.
bende buna katılıyorum açıkçası ama arkadaşın dediği gibide bizimde ERKUNTumuz var bea :D
koparanlı 80.4 servet link=topic=55842.msg599524#msg599524 date=1338057349' Alıntı:
Erkunt olsun bizim olsun güçç*-* :D

Challenger, Fendt, Massey Ferguson Ve Valtra AGCO Grubun bünyesindeki markalar. Daha ne yapsın adamlar diğer markaları alarak. Zaten önemli ölçüde marka değeri ve müşteri potansiyeli olan markaları bünyelerinde bulunduruyolar.

asparagas bı söylenti koç ailesinin türk traktörü satmak gibi bi düşüncesının olmadığını biliyorum ancak yabancı ortaklı bı fırma belki ortakları satıyor olabılır ama koc un da üretimi durduracagını hiç sanmıyorum

ertuğrul link=topic=55842.msg599521#msg599521 date=1338056969' Alıntı:
ne kadar doğru olduğunu bilmyorum bir yakınımız var almanyada fendt fabrikasında usta olarak çalışıyor izine gelmiş kendisi ile biraz sohbet ettik dediği doğru ise fendt deutz u clas ı nevhollantı ve mf yi satın almış hatta dediğine göre mf nin tüm ablemlerini kazımışlar artık bu dört marka adı altında traktör üretilmeyecekmiş .

piyasada motor kalmayacak fendt e de güç yetmeyek

yok artık başka çaresi kalmadı ben kazma kürek bel alıp dağa çıkacam gömü bulmadan başka çaresi kalmadı

cad-*-s cad-*-s cad-*-s ben gidiyom

Arkadaşlar konuyu noktalamak için gerekli açıklamayı yapıyorum ve konuyu kitliyorum. Böyle bir durumun olması söz konusu değil. Fendt zaten AGCO Group ' un bünyesine daha önce geçti. Aynı firma Valtra, Massey Ferguson, Challenger, Laverda, Agco-Sisu Diesel gibi birçok firmayada sahip. Zaten bunlar bir grup olarak yer alıyorlar. New Holland ' ta CNH Group ' un bünyesinde yer alıyor. CNH Group ' un bünyesinde de Case IH, Steyr ve New Holland var. Deutz Fahr ' a gelirsek. Deutz Fahr SDF Group ' un bünyesinde yer alıyor. Bu grupta Same, Deutz Fahr, Lamborghini ve Hurlimann yer alıyor. Bunlarda birlik ve beraberlik içindeler. En son olarak CLAAS ' a gelirsek. CLAAS zaten bir aile şirketi olarak yer alıyor. Cirosunu artırarak büyüme grafiği izleyen bir şirket. Sürekli yenilik ve yeni ürünler çıkarıyor. Onunda şuan için satılması diye birşey söz konusu değil. Zaten her türlü zirai araç ve ekipmanı kendisi firma olarak üretiyor. Yani grup şirketlerinin yaptığı kendi bünyesinde eksik olan ürünleri üreten firmaları bir araya getirmiyor. Grup firmalarının maksatı kendi bünyesinde olmayan ürünleri üreten firmaları satın alarak grup markaları altında bilgi paylaşımı yaparak gelişmektir. Bu yüzden diğer firmaları satın alırlar. Yada kendi kendilerine karşı kendileri marka oluşturarak değişik müşteri kitlelerine hitap edip pazar paylarını artırmaya çalışırlar. Yani daha basit anlatırsam ürün farklılaştırması yaparak pazarın her bölümüne sızmaya çalışırlar. AGCO Group zaten en son Laverda ' yı satın alarak biçerdöver alanındaki eksiğini giderdi. Motor olarakta daha önce Sisu firmasını satın almıştı. Yani AGCO Group ' tan yakın zamanda bir başka firma alarak gelişmesini beklememek gerek. Ürün skalasını tamamlamış bulunmakta. Diğer CNH ve SDF guplarıda zaten değişik markaları altında farklı ürünleri üretiyorlar. Onlarında ayrılma veya genişleme durumları yakın zamanda söz konusu olmaz. Bunlar dışında ilave etmem gerekirse birde ARGO Group vardır. Bu gruptada Landini, Mccormick, Valpadana firmaları yer alır. Bu gruptan en son Laverda satın alınarak AGCO Group bünyesine geçmiştir. Bu gruptada bir gelişme eğilimi yoktur. Aksine marka eksilmesi olmuştur. Bunuda dipnot olarak belirteyim....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...