Adamın Biri...

Adamın biri artık karisinin eskisi kadar iyi duymadığından korkuyormus ve karısının işitme cihazına ihtiyaç duyduğunu düşünüyormuş.Ona nasıl yaklaşması gerektiğinden emin değilmiş.

Bu durumu konuşmak icin aile doktorunu aramış; doktor adamın karisinin ne kadar duyduğunu anlayabilmesi icin basit bir yöntem önermiş.

'Yapacağın şey su, karından 40 adim ileride dur, normal bir konumsa tonuyla bir seyler söyle; eğer duymazsa 30 adim ilerisinde ayni seyi tekrarla, sonra 20 adim; cevap alana kadar aynı şeyi tekrarla

'O aksam karisi mutfakta aksam yemeğini hazırlarken adam islemi uygulamaya koymus.

40 adim uzaklıktan karısına normal bir konuşma tonuyla seslenmiş

'Hayatim bu aksam yemekte ne var?'

Cevap yok Mutfağa biraz yaklaşmış. Mesafeyi 30 adıma indirmiş ve soruyu tekrarlamış

Gene cevap yok Mutfaga biraz daha yaklasmis, mesafe 20 adim ve tekrar sormuş

Hala cevap yok Adam mutfagin kapisina gelmis artik mesafe iyice azalmis ve soruyu tekrarlamis

Gene cevap alamamis Bu sefer karisina iyice yaklasmis ve ayni soruyu tekrar sormus

'Hayatim besinci kez soyluyorum, Tavuk'
...........................................................................
Hikayenin ana fikri:Belki de genelde düşündüğümüz gibi problem daima karsimizdaki kisilerde olmayabilir. Problemlerin sebebini birazda kendimizde aramaliyiz...

'ALINTI'