Tosun Silaj Paketleme Makinası

24.11.2009
11,105
765
Ankara

Arkadaşlar Bu makına sırabağımsız makınanın yanında tarlada gezse paketlemeyi yetiştirebilirmi? Saatte 20ton civarı biçiyoruz. Birde tarlaya düşen paketleri mısır sapları delermi :)

http://www.tosuntarim.com.tr/tosuntarim/urunler/Kombine-silaj-paketleme-makinasi.html

Kombine-Silaj-Paketleme-Makinasi-1.jpg

Kombine-Silaj-Paketleme-Makinasi-2.jpg

Ynt: Tosun Silaj Paketleme Makinası

ahmtkskr link=topic=77976.msg922672#msg922672 date=1411946680' Alıntı:
Saatte 10-12 ton kapasitesi var volkan
ewet baya az kapasitesi ahmet bide düşündümde düşen paketler bir sonraki turda sıkıntı olur her turda 140cm içeri giriyosun makina 2,5 metre rahat var :)
bizim iş yattı :D

Bu sistem çalışan makineyi ilk icat eden Japon ' lardır, sonrasında Finli Agronic firması Japon firmasının mümessilliğini almış daha sonrasında Awrupa şartlarına uygun geliştirerek kendisi üretmeye başlamıştır bu şekilde çalışan silaj paketleme makinelerini....

Bende tüm detayları fiyatları mewcut isteyenlere gönderebilirim ama şu an Agronic epey yol aldı bir kaç wersiyon çıkartarak geliştirdi sürekli...

Agronic Türkiye ' deki distribütörü tarafından werilen fiyatı da yanılmıyorsam 70-80.000€ ciwarında...(Distribütörü Antalya ' daki NH bayisi idi en son aklımda kalan)

volkanuzel link=topic=77976.msg922675#msg922675 date=1411947923' Alıntı:
ewet baya az kapasitesi ahmet bide düşündümde düşen paketler bir sonraki turda sıkıntı olur her turda 140cm içeri giriyosun makina 2,5 metre rahat var :)
bizim iş yattı :D
Belki arkaya degilde yana atilip bi çozum bulunabilir ama senin için tonaj sıkıntı :)

5-6 yıl önce bende başına geçmiştim slaj makinası arkasına takalım tarlada direk paketleyelim diye ama ekip kurmak gerekiyor ekip kurunca zaten bundan vazgeçip sabit elektrikli alayım diyorsun mısır sapları sıkıntı ama sıkıntının çözümü basit makine depolu olduğu için atıntıda bırakabilirsin paketi veya sıra uzunluğu çok ise arkaya kırlangıç tipi toprağa 5-8 cm geçerek sapın kökünü kopartacak 2 çizel koyarak sadece paketin düşeceği zaman indirip temizlik yapabilirsin bunun içinde çift sıralı slaj makinası (40000tl) 150 hp traktör (sıfır olursa 150000tl ikinci el olursa 60000 tl ) ve benim ozaman sorduğum makine agronic idi heralde şu anda 150000-200000 tl vardır. Çare üretilir ama kısa süreli çalışan makinalar çok pahalı ve kazancını kestirmek mümkün değil. normal bir biçerdöver 150000 Euro hububat baklagil herşeyi biçersin ama slaj biçerinin 2. el 200000 Euro biri 12 ay çalışıyor biri toplasan 3 ay çalışmaz

Bizde 2 traktör var biri biçer biride paketler 3. Yok :)
Sabit makinaları avantaj olarak görmüyorum nedeni silajda nem kaybı oluyor ve illaki haznesine kepçe yardımıyla alıyor silajı, bizim arkadasta var elektrikli arazide elektrik olmadıgı icin dizel jeneratörle calıstırıyorlar baya meşakatlı yani..
Bu tip kombineler hosuma gitti bunları takipte olacagım bakalım
Hermiyas murat abi bilgilerine ihtiyacım var kışın danıscam sana :)
Agronic i Ertaç Şahin in Murat sarıbas ' a bi konudaki yorumundan görüp kısaca araştırdım bakalım detaylarını ögrenelim, ahmetin dedigi gibi paketlerin yan tarafa sıralara paralel düsmesi gerekir yoksa bi sonraki turda sıgmayacaktır.

volkanuzel link=topic=77976.msg922939#msg922939 date=1412017566' Alıntı:
Sabit makinaları avantaj olarak görmüyorum nedeni silajda nem kaybı oluyor ve illaki haznesine kepçe yardımıyla alıyor silajı, bizim arkadasta var elektrikli arazide elektrik olmadıgı icin dizel jeneratörle calıstırıyorlar baya meşakatlı yani..
Agronic i Ertaç Şahin in Murat sarıbas ' a bi konudaki yorumundan görüp kısaca araştırdım bakalım detaylarını ögrenelim, ahmetin dedigi gibi paketlerin yan tarafa sıralara paralel düsmesi gerekir yoksa bi sonraki turda sıgmayacaktır.
paket biçilen tarafa duser ya muhendısler onu hesaplamıstır bence

ben bu konu ile ilgili bir vidyo izlemiştim steyr 6000 serisinden traktörle ön pto ile biçim yapıyor sıra bağımsız makina ile arka tarafa paketleme makinasına üflüyor ordanda rulo yapılıyor pakete sarılı halde arkadan 2 traktörde ruloloru topluyordu bu şekilde yapamazmısını?

volkanuzel link=topic=77976.msg922939#msg922939 date=1412017566' Alıntı:

Volkan ' ım bilgiler paylaşıldıkça çoğalır, değerlenir...

İkinci el düşünürsen Agronic 810 war Türkiye ' de 1 tane şimdiki modeli ile çok fark yok arasında... 2011 ya da 2012 model olacak arşiwime bakmam gerek....

Büyük Birader ' e Agronic 810 yaz bak çıkar özellikleri, yok bulamazsan bendekileri yollarım sana....

Mısır sapının paketi delmesini sorun etmeyin onu çok basit bir şekilde çözdüm, bedawaya mal oluyor ama öğrenmesi bir erkek süt kuzusuna bakar :) ona göre....