Vites Geçişlerinde Titreme (3060)

Arkadaşlar, 3060 tek çeker traktörüm 1. vitese atarken titreme yapıyor. 1. vitesten de diğer viteslere geçerken de normalden fazla zorlama oluyor. Sorun ne olabilir? Şimdiden cvap veren arkadaşlara teşekkürler.

Ynt: Vites Geçişlerinde Titreme (3060)

benimde bildigim kadarı ile uzel in üretmiş oldugu bütün masseylerde aynı titreme olayı oluyor.O kadar da büyütülecek bir şey degil bence ben genelde titreme yaptıgı an bi an vitesi serbest bırakıp tekrar geçiririm o zaman problem olmuyor . :)

Şöyle bişey; mesela 2 ile giderken, 1 atmam gerektiğinde yapıyor. Dururken kalkış yapmam gerektiğinde atınca sorunsuz geçiyor. Gerçi 2 den 1 e atarkende aşağı yukarı durur gibi oluyorum. Ama yine titreme oluyor. Birde arasıra geriye atışlarda yapıyor titreme.

ilhan16 link=topic=68337.msg778174#msg778174 date=1380126551' Alıntı:
Şöyle bişey; mesela 2 ile giderken, 1 atmam gerektiğinde yapıyor. Dururken kalkış yapmam gerektiğinde atınca sorunsuz geçiyor. Gerçi 2 den 1 e atarkende aşağı yukarı durur gibi oluyorum. Ama yine titreme oluyor. Birde arasıra geriye atışlarda yapıyor titreme.
evet bazen ilk bire takarkende oluyor ama 2 den 1e düşürürken daha sık ve daha fazla yapıyor. O titreme yanlış bilmiyorsam bir arıza değil kullandığım bütün uzel çıkışlı fergusonlarında vardı bu titreme.

Uzelin üretimden 1.viteslerde sekromeç dedikleri şeyden yok o yüzden titreme yapıyor benim 285S de öle 1 vitese takarken iyi bir titreme yapar sorun olacak bişey değildir kendi traktörüm adıma konustum :)

ilhan16 link=topic=68337.msg778377#msg778377 date=1380179465' Alıntı:
Eyvallah arkadaşlar, sağolun. Demek ki herhangibir arıza veya eksiklikten kaynaklanan bir sorun değil; sadece uzel e has bir sorun. Tekrar teşekkürler.
aynen ama öyle yaparken biraz frene dokun öyle geçir sekromec olmadıgı için sanzumana zarar verebilir turbo öyle bi sanzıman yediydi