arkadaşlar yardım!

arkadaşlar ege zirai ' nin active drip (18+18+18) yaprak gübresi ve duetto humik+fuvlik asiti kullanan veya bilgisi olan varmı bunları kök boğaz ilacıyla beraber uygulayacağız yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: arkadaşlar yardım!

ilaç ve gübreler ayrı ayrı kullnılırsa fayda oranı yüksek olur.reaksiyor yapma riski herzaman mevcuttur...her nekadar karıştır derlersede üretici firmalar bunu ayrı kullanmayı tercih ederler ancak birşey olmaz mantıogı bizde herzaman fazladır...ilaç ve gübre ve hümük asit yagışlı dönemde sıkıntı az olur kurak dönemde yorar bitkiyi..

yanlış anlam bu işin piriyim konu yanlış anlaşılmasın....bizler mazot ve zaman ve erinmekten dolayı başdan savma olarak yaptık yaptırılıyor bu işler..
ben usa-kanad-italya portekiz alman birçok ülke ile bu konuda yazıştım denedik iştira yaptık..orjinalı tek tek uygulama..

gübre ile herbisit ve fungusitler özel ilaçlam dışında kullnılmaz bir arada..
bitki karışımı alıp kullanmaya geçemez..bunu herkes bilir kimse kullnadıgı gübreden ilaçdan fayda sağlamamış ve zarar görmüştür..bunu binlerce köylü bilir..adı iyi degilmiş olur..

kök bogazını tek kullan bunun bir yani aynı anda kullnacagın gübresi diye burada gübre diye geçiyor ancak karışı birşey gübre görünümlü ilaç..
kök hastalıgı mantari bir hastalıktır...buna sadece fosfor ve fosforik agırlıklı bir karışım kullnırsan senin dediğin fayda olur.buda içindeki fosfor ve element içerği çok önemli dizilişi..yani..her piyadasaki fosfor degil..yanlış anlaşılmasın..
ayrıca suyun ph 6-8 arasında olmalı.. yani yumuşak su tatlı su..dekara en az 20-25 litresu gerekli..bu uların içinde mikropların zararlı olanların da ölmessi gerkiyor ya konu çok karışık ama çok kolay...
karışım yaparken kavanoz testi yapacaksın...egerki hepsini ortak kullancaksan..
zamanın varsa tek kullan yıl kurak ..