satılık massey 6180

sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-zahirogullari-traktorden-1998-model-6180-massey-ferguson-74569860/detay

nasl arkadaslar fiyat makul mu

Ynt: satılık massey 6180

Bu traktörden bir tane vardı ankarada 1-2 sene sektirmeden hemen hemen tüm galericilerin önünde durdu yine satılamadı ;D sonra ortadan kayboldu belki de bu traktördür MF olmasına rağmen ben tavsiye etmem :)

6 silindir tambir ağır iş makinası resmen çekişi kullanımı çok iyi ama bu traktör alınmaz çok yorgun ve dağılmış makina fiyatı istediği kadar iyi makul olsun böyle büyük traktör alıp çalıştırcak yerin olduğuna göre vadeli yeni traktör alıp yıllarca sorunsuz çalışabilirsin bunu alıp kahrolursun böyle büyük ağış iş yapmış traktörler diğer eski traktörlere benzemiyor her gün başka bir yerinden patlak veriyor...

Ali SARAÇ link=topic=54208.msg571562#msg571562 date=1333057544' Alıntı:
nden bi kusurumu var benim arkadasta var 96 modeli ada devmlı lazerde kullanıyo ama bi pprblemi var mı bilmiyorum
Ben sorduğumda parça sıkıntısı çok oluyor onun için satılmıyor demişti tanıdık bi galerici abimiz

Tamam alınmasına alınır ama her sezon usta ile akraba gibi olursun abi. benden söylemesi :) yakinen tanıdıklarımda bu şekilde eski tabir edebileceğimiz büyük makinalar aldılar :D

doganbey1 link=topic=54208.msg571569#msg571569 date=1333058046' Alıntı:
Tamam alınmasına alınır ama her sezon usta ile akraba gibi olursun abi. benden söylemesi :) yakinen tanıdıklarımda bu şekilde eski tabir edebileceğimiz büyük makinalar aldılar :D
onun yerine kubota M6180 önerek :D

2008 senesinde 40.000 TL lik çeltik değeri karşısında Keşandan bir ahbabımız 110-90 Traktör aldı. Balıkesir Gönenden. Daha sonra bu motoru alladı pulladı öyle yaptı ki makina sıfır gibi oldu. Daha sonra çeltik yeri hazırlamak için lazere girdi daha 2 gün çalıştıktan sonra motor sanayiye ustamıza geldi. İçerden dişli kırmış. 2-3 güne halledildi. Daha sonra gene çalışmaya gitti. 1 ay sonra gene sanayide gördüm. Bu seferde ön takım arızalı diye duydum. Buğday zamanı son vitesin dişlisini kırmış. Yani anlayacağınız bu motor kul yapısı ve Adana dan çıkma makina. Ne kadar MF olsada NH olsada, isterse Kubota olsun isterse claas isterse jonder. Bu makinanın içi yıpranmışsa komple değişmesi gerekir. Nail abi o belgeseli bende izledim. Adam dediğin gibi fi tarihinden kalma masseyi kullanıyo. Ama garajında bir tanede hurda bulunduruyo, anında değiştiriyo. Eğer bu makinalarıda öyle yapabilecek varsa alsı hayrını görsün bana ne.

doganbey1 link=topic=54208.msg571589#msg571589 date=1333061603' Alıntı:
2008 senesinde 40.000 TL lik çeltik değeri karşısında Keşandan bir ahbabımız 110-90 Traktör aldı. Balıkesir Gönenden. Daha sonra bu motoru alladı pulladı öyle yaptı ki makina sıfır gibi oldu. Daha sonra çeltik yeri hazırlamak için lazere girdi daha 2 gün çalıştıktan sonra motor sanayiye ustamıza geldi. İçerden dişli kırmış. 2-3 güne halledildi. Daha sonra gene çalışmaya gitti. 1 ay sonra gene sanayide gördüm. Bu seferde ön takım arızalı diye duydum. Buğday zamanı son vitesin dişlisini kırmış. Yani anlayacağınız bu motor kul yapısı ve Adana dan çıkma makina. Ne kadar MF olsada NH olsada, isterse Kubota olsun isterse claas isterse jonder. Bu makinanın içi yıpranmışsa komple değişmesi gerekir. Nail abi o belgeseli bende izledim. Adam dediğin gibi fi tarihinden kalma masseyi kullanıyo. Ama garajında bir tanede hurda bulunduruyo, anında değiştiriyo. Eğer bu makinalarıda öyle yapabilecek varsa alsı hayrını görsün bana ne.
traktörü bafradan alacaksın zuha-*-s zuha-*-s

bizim burda bunlardan 1 tane var çeltik işinde kullanıyorlar ama nasıldır bilmiyorum fotolarda burnu kısa gibi çıkmış normalde burnuda daha uzun ve devasa duruyor yedek parçası ve ustası bulunduktan sonra bir sorun yok gibi almadan önce anlayan bir ustanın güzece incelemesi lazım :) ve kesinlikle ilk sahibini bul ve ayrıntıları öğren derim...