Tüm üyelerimize danışacagım bir konu

Öncelikle soruma cevap verecek tüm ciftcilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

B sınıfı ehliyetim var traktör kullanımında sıkıntı olmuyor anayollarda ancak başka bi şehire çalışmaya gidecegim arkasında lazer tesiye aletiyle herhangi bir sorun cıkarmı soracaktım

Ynt: Tüm üyelerimize danışacagım bir konu

OLMAZ ama lazerın arkasında uyarı işaretlerı bulundurman gerekıyor lazerın enı traktorun enınden fazlaysa daha dogrusu tek şeridin enınden fazla olunca sanırım karayollarından ızın alman gerekıyor dıye bılıyorum ama sen yınede bı trafik e sor.

traktörden çok enliyse tüm uyarı tedbirlerini alın.. mümkünse bide eskort hatta.. o zaman bi sorun çıkmaz derim. Zaten çok uzağa gidilecekse kamyon tutmak lazım..

bu yönetmelikte b sınıfı ehliyet için römorklu traktör kullanamaz diyor acaba ekipmanlar içinde geçerlimi?
Otomobil, en fazla 14 yolcu taşıma kapasitesi olan minibüs, azami yüklü ağırlığı 3500 kg ' yi geçmeyen kamyonet ve römorksuz traktör kullanabilirler.
19 yaşından gün almış olmak.
En az ortaokul mezunu olmak.
Sürücü kursunda 35 saat trafik ve çevre bilgisi, 12 ilk yardım, 16 motor ve 20 saatte direksiyon dersi almış olmak.
Sınav 150 dakika sürer ve 30 ilk yardım dersinden, 50 trafik ve 40 motor dersinden soru çıkmaktadır.