romağı devirdik :) (yazın)

di-YSNY.jpg

di-9NW7.jpg

romağı devirdiğimz yerin biraz yıkarsı :D
di-DY0SVQIB.jpg

1ton su doldurup fidanları sulamaya gityordum tam tarlaya girdm romağın üstünde biraz sağ tarafa kaymış orasıda aşağı dğru yamuktu bi ses gelir gibi oldu arkama baktığımda tek teker gidiyordu romak tanker çoktan yere inmiş takla atıyordu traktörü baya sarstı ama bişey olmadı romağın oku çatladı dönerli deildi arkadşı çağırdım 265s 99 model yıkarı doğru bağladık pati yapmaktan başka bişey yapmıyor önce önden bağladık hiç kımırdatamadı sonra düz asıldı yıkarı doğru. zar zor kaldırdı romağı :D en çok uraştıranda beni 1 ton suyu 40 fidana tenekeyle taşıya teşıya dökmem oldu ertesi gün yataktan zor kalktım omuzlarım ağrımış iyi kas yapmışımdır zuha-*-s güçç*-*

--
tarih=09.08.2011 17:46 :D :D tamı tamına :D

Ynt: romağı devirdik :) (yazın)

geçmiş olsun, sağlam bidonmuş takla attığı halde yarılmamış.
aynı şakilde bende devirdim bir depo buğday vardı ,otların içinde taşa çıkmış römorkun tekeri...

bereket. link=topic=50758.msg509623#msg509623 date=1326309981' Alıntı:
geçmiş olsun, sağlam bidonmuş takla attığı halde yarılmamış.
aynı şakilde bende devirdim bir depo buğday vardı ,otların içinde taşa çıkmış römorkun tekeri...
sağolasın.. şekli kaydı ama salmadı kendini 1ton içme suyu vardı içine yazık olurdu yani.
bizde ayçiçeğini devirdiydik yıkılıp sarması adamı bitiriyor. bide bizim sardığımz çok feena sarılıydı tarlayı aldırcam die ben tepesinden hiç inmemiştm normalde çabuk tepeliyodum pederler kızsa bile son romaktı bida gelmemek için hepsini öle dizdimki inerken bile çok zor indim çok yüksekti bide sardık hızlıca daha 1 romork daha aydın vardı yerde saramadık onları.. aşam tekrar gelip sardık gittik.
buday sarması dahada zordur bide zararı olur ıh-*-s

nh_fıat link=topic=50758.msg509636#msg509636 date=1326310348' Alıntı:
sağolasın.. şekli kaydı ama salmadı kendini 1ton içme suyu vardı içine yazık olurdu yani.
bizde ayçiçeğini devirdiydik yıkılıp sarması adamı bitiriyor. bide bizim sardığımz çok feena sarılıydı tarlayı aldırcam die ben tepesinden hiç inmemiştm normalde çabuk tepeliyodum pederler kızsa bile son romaktı bida gelmemek için hepsini öle dizdimki inerken bile çok zor indim çok yüksekti bide sardık hızlıca daha 1 romork daha aydın vardı yerde saramadık onları.. aşam tekrar gelip sardık gittik.
buday sarması dahada zordur bide zararı olur ıh-*-s
aktı gitti buğday tarlaya bayağı uğraştık en sonu temiz olmadıya tavuklarada lazım.
phantoma küçük römorku takmıştık(5 tonluk) zaten süper rmrk gibi durmuyo bayağı sallıyor arkada
iki tarlanın arasından (meyilli) biçer arkada biz önde tarlaya geçmek için orayı kullandık komşunun ekini çiğnemeyelim diye risk aldık
ben orayı bilmiyordum arkadaş tavsiye etti ordan geç diye taşı görüp ortaya aldım, phantom yüksek değmeden geçti,
meyilden dolayı römork izden gelmeyip taşa çıkmış. ok dönerli değildi,büktü çekiye bişey olmadı.hemen 5445 ' ie kaldırdık..
foto yok keşke çekseymişim...

bereket. link=topic=50758.msg509656#msg509656 date=1326311342' Alıntı:
aktı gitti buğday tarlaya bayağı uğraştık en sonu temiz olmadıya tavuklarada lazım.
phantoma küçük römorku takmıştık(5 tonluk) zaten süper rmrk gibi durmuyo bayağı sallıyor arkada
iki tarlanın arasından (meyilli) biçer arkada biz önde tarlaya geçmek için orayı kullandık komşunun ekini çiğnemeyelim diye risk aldık
ben orayı bilmiyordum arkadaş tavsiye etti ordan geç diye taşı görüp ortaya aldım, phantom yüksek değmeden geçti,
meyilden dolayı römork izden gelmeyip taşa çıkmış. ok dönerli değildi,büktü çekiye bişey olmadı.hemen 5445 ' ie kaldırdık..
foto yok keşke çekseymişim...
hm anladım abi :) bizimkide %80 taştan devrildi ama taş dediğimde ufacık bişey ama etkisi çok :D
aksazli link=topic=50758.msg509646#msg509646 date=1326310757' Alıntı:
geçmiş olsun. devire devire alıştık artık bu görüntülere. bağışıklık yaptı:)
saolasın. aynen 76yılından beri traktörümz varmış sadece 2 defa devirmşz. sadece bu sene 2 defa deviridk ayarlarımı kaçmaya başladı bu romakların noldu bils-*-
hellboy-07 link=topic=50758.msg509651#msg509651 date=1326310967' Alıntı:
geçmiş olsun diyecektim ama geçmiş gitmiş zaten :)
daha dikkatli ol derim ok-*-s
aynen :D olmaya çalışacağız artık :)

saoolasın. alıştık biz zarar vermeye bu yaz dağıtmadığm yer kalmadı zaten :D
7li patlatma oldu 4lü
4lü pulluk oldu 2li
el freni tuşu ferladı kabinin içinde :D
romağı çıkarırken damper kablosunu takılı unutmuşm 2.vitese attım sonra fark ettm romark 4 5 metre arkamda sürüklenerek geldi girişler yamıldı 50tl
arka camı hacı patlattı :D
2 defa romork devirdik
kazayağının ortadaki bacağı bi tangırtıyla koptu toprağa yapışık kalmış kaynattık ertesi gün gne elimde kaldı yenisini alcaz bu sne
mozot sulumuştu filtreler şişti motor bozuldu
daha devamıda vardırda şuan bunlar aklımda bu sene zarar çok .D bu sene çoğu işle bnm ilgilenmemden kaynaklı sanırım :D :D

nh_fıat link=topic=50758.msg510946#msg510946 date=1326472832' Alıntı:
7li patlatma oldu 4lü
4lü pulluk oldu 2li
romağı çıkarırken damper kablosunu takılı unutmuşm 2.vitese attım sonra fark ettm romark 4 5 metre arkamda sürüklenerek geldi girişler yamıldı 50tl
2 defa romork devirdik
kazayağının ortadaki bacağı bi tangırtıyla koptu toprağa yapışık kalmış kaynattık ertesi gün gne elimde kaldı yenisini alcaz bu sne
daha devamıda vardırda şuan bunlar aklımda bu sene zarar çok .D bu sene çoğu işle bnm ilgilenmemden kaynaklı sanırım :D :D
her şeye inat new holland ne varsa kopart :D

nh_fıat link=topic=50758.msg510946#msg510946 date=1326472832' Alıntı:
7li patlatma oldu 4lü
4lü pulluk oldu 2li
2 defa romork devirdik
ha maşallah :D

n_cebeci link=topic=50758.msg511562#msg511562 date=1326539842' Alıntı:
Allah cana vermesin, istenmeyen şeyler bunlar ama bakın şimdi tatlı bir anı olarak güzel güzel yazılıp okunabiliyor. Allah cana vermesin. Kötü gözlerden korusun.
saolasın abi. aynen cana gelmesinde gerisi halledilir. romağın devrilmesi önemli deilde o 1 ton suyu 40 fidana boşaltmak öldürdü beni 2 gün çok acıdı omuzlar fln :)

nh_fıat link=topic=50758.msg511577#msg511577 date=1326541896' Alıntı:
saolasın abi. aynen cana gelmesinde gerisi halledilir. romağın devrilmesi önemli deilde o 1 ton suyu 40 fidana boşaltmak öldürdü beni 2 gün çok acıdı omuzlar fln :)
Bedavadan spor yaptın :)
Suyu bidona nasıl doldurmuştun?