Miras kalan 80-66 için fiyat

Selamün aleyküm
Eskiler bilir, miras olayım haksızlık ve dargınlıkla sonuçlanmıştı 3 sene oldu değişen bir şey yok. Pürüzlü kalan bir 80-66 91 model tek çeker traktör var ölü malı gibi kimin kullandığı belli değil. Ben senede 4 gün gidince uygunsa alıyorum. 57 dönüm yerim var. Alırken rahmetli babamla beraber almaya gitmiştik. Fikri değişmezse hak yiyenin çözülsün bu iş demiş nihayet. Vazgeçmezse ben almak istiyorum diye haber gönderdim fiyatını araştırsın demiş. Bir de 91 gallignani 5190 balya var ne dersiniz ikisini de alayım dursun diyorum. Kaç para yapar traktör ? Traktör 1 rektifiye geçirmiş ön takım bozuk lastikler kaplama. kabin dökük. Kaç para yapar balya makinası ? (hak yiyen kendine landini 100 aldı)

Ynt: Miras kalan 80-66 için fiyat

Yusuf abi, galeriden almaya kalksan Normal durumdakilere 25-26, çok temiz ve toplularına 30-32 bin bile derler. Aleti görmeden konuşmak zor ama 22 bin liradan başla ne koparabilirsen bence. Balya makinesi işine yarayacağını sanmıyorum. Onu bence pazarlıkta 80-66 fiyatını aşağı çekmekte kullanabilirsin. Balya makinesinde Fiyat konusunda bilgim yok.

Yusuf kardeşim,arayı çok açtın,hoşgeldin.Traktörü alabileceğin en düşük fiyattan alıp üzerine geçirmeyi,sadece senin tarafından kullanılabilecek şekilde (direksiyon kilidi,kilitli yakıt deposu kapağı,mümkünse bağımsız garaj)korumayı sonrada değerlendirmeni öneririm,orta malı olarak kalmasın.Bir ekspertizden geçirtmeden balya makinesi hakkında karar vermezsen iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: MutluGöçer

Şahsi fikrim çekin bir galeriye alın parayı ortaklığı baştan bitir. gönlüne o makina yatıyorsa git galeriden al derim. Biz Trakya insanıyız o makinayı kaça alırsan al seni rahat ( laf yönünden) bırakmayacak sende manen üzeleceksin. taktir tabiki de senin. ama çözüme ulaştırabilirsen kendim adına çok sevinirim. kolay gelsin..

Bende Fehim Bey gibi düşünüyorum. Eğer olaya baba yadigarı açısından bakmıyorsanız satın, kafanız rahat olur. Siz o traktöre 50 000 lira değe biçseniz bile ucuza aldığınız düşünülecek. Diğer mirasçılar babamızın traktörü gözüyle bakmaya devam edecekler.

91 model levyesiZse edecegi galeri gozunde 19-20..
Levyeliyse 22-24 arasi alir esnaf
Sizin yapacaginiz esnaf ile binici arasindaki fiyata almak.yani esnaf 22 binici 26 ya satiliyorsa 24 e alin.ne sis yansin ne kebap

Kolay gelsin Yusuf Abi.

Bir malın alış fiyatı ile satış fiyatı farklı olabilir. Bu bakımdan Fehim Abi ' nin önerisi mantıklı.

Karşı tarafın seçtiği 4-5 galeriye beraber gidin. Mal bu, kaça alırsınız diye sorun. Rakamlar üç aşağı, beş yukarı aynı çıkar.

Galericilerden iyi fiyat veren olursa zaten hiç durmayın, okutun. Galericilerin fiyatlar malum. Her halükarda sen karlı olursun.

Baba yadigari diye almak istiyorum arkadaşlar hepinize teşekkürler 91 yılından askere gittiğim 96 yılına kadar balyada ben calistim Askere giderken 82 büyükbaş hayvan bıraktım dönüşte 10 tane kalmisti Hani benim hayvanlardan payım dedim sen ne yaptın ki hepsi benim dedi köyden soguttu beni karaktersiz herif. ALLAH kimseye böyle dert vermesin.

En iyisi 3-5 galeriye beraber gitmek. Kaç para derlerse o fiyattan anlaşın. Çok fiyat çeken olursa satın gitsin. Biz mirasçıyız bölüşeceğiz demeyin sana satıyoruz deyin. Bu kaç para eder dedin mi almayacak adam atar tutar çıkar parayı dedin mi ortada adam kalmaz.

malkaralı_yusuf link=topic=85474.msg1021002#msg1021002 date=1441281088' Alıntı:
Baba yadigari diye almak istiyorum arkadaşlar hepinize teşekkürler 91 yılından askere gittiğim 96 yılına kadar balyada ben calistim Askere giderken 82 büyükbaş hayvan bıraktım dönüşte 10 tane kalmisti Hani benim hayvanlardan payım dedim sen ne yaptın ki hepsi benim dedi köyden soguttu beni karaktersiz herif. ALLAH kimseye böyle dert vermesin.
Alırsan iyi olur Yusuf Abi, 8066 iyi traktör komple şanzuman yaptırsan 1500 TL yi geçmiyor, ön düzen en fazla 500 e çıkar. Tek sıkıntı; sen aldıktan sonra izinsiz kullanım devam ederse esas problem o zaman çıkar. Balya makinasının durumu nasıl? iplimi? haşbay varmı? v.s.

nailyetek link=topic=85474.msg1021058#msg1021058 date=1441313914' Alıntı:
Alırsan iyi olur Yusuf Abi, 8066 iyi traktör komple şanzuman yaptırsan 1500 TL yi geçmiyor, ön düzen en fazla 500 e çıkar. Tek sıkıntı; sen aldıktan sonra izinsiz kullanım devam ederse esas problem o zaman çıkar. Balya makinasının durumu nasıl? iplimi? haşbay varmı? v.s.
Nail balya ipli olmuş benim zamanımda tel ile uğraşırdık hp var kendi yerlerini ve şoförlerinin yerlerini bağlıyor hala. Bizim rızamız var mı yok mu sormuyor bile.
CELAL KARABULUT link=topic=85474.msg1021021#msg1021021 date=1441295286' Alıntı:
abi 3-5 galeriye git 1 gayme komisyon ver galeriye taş çatlasa 15 versin galericiler orası burası kırık çıkık kusur bulurlar sen galeriye 16 verir alırsın nasıl
O kadar hakkımı yediki bu traktörü parasız ban bırakması lazımdı. Ben 70-56 yı ona bıraktım Söz vermiştim 10 sene evvel 10 bin tl para verdi bana ev alırken. Ben de ortak aldığımız 7056 fiat senin olsun dediydim. Aramız bozuk olmasına rağmen sözümü tuttum Landini alırken 30 bine saydı 95 model fiatı. Hiç birşey demeden gidip noterde imzamı attım. Onun verdiği para babamın parasıydı ama anlayana.
otemel link=topic=85474.msg1021042#msg1021042 date=1441305253' Alıntı:
En iyisi 3-5 galeriye beraber gitmek. Kaç para derlerse o fiyattan anlaşın. Çok fiyat çeken olursa satın gitsin. Biz mirasçıyız bölüşeceğiz demeyin sana satıyoruz deyin. Bu kaç para eder dedin mi almayacak adam atar tutar çıkar parayı dedin mi ortada adam kalmaz.
Sonunda galeriye düşeceğiz ama belki sakinlikle hallederiz.
İSMAİL TUTAR link=topic=85474.msg1021026#msg1021026 date=1441298303' Alıntı:
Babaevine gitmek istemez mi insan ya. Gitmiyorum onlar yüzünden. Ekim biçim zamanı 2 + 2 4 gün kalıp dönüyorum.

malkaralı_yusuf link=topic=85474.msg1021002#msg1021002 date=1441281088' Alıntı:

geçmişe sahip çıkman iyi ancak karşı taraf senin gibi düşünmüyor. Onun için sende radikal kararlar almanı öneririm. Çünkü ileride üzüleceğine ve aileni mutsuz edeceğine şimdi bir defa üzül ileride ailenle huzurla yaşamına devam et derim. Unutma ki erkeği öldüren gam dır. Aile içine huzurunu vermek istemiyorsan benim tavsiyem bu kadar. kırdıysam özür

yaşım 18 şunu anladım hakkın olanı sonuna kadar savunup koparıp alacaksın
ninem tek başına yaşıyo 4 oğlu 2 kızı var ben torunuyum 4 yıldır annemle ben giderim köye çeker çeviririm
1 tanede ibne dayım gelir çalıştığının parasını fazlasıyla söyleyip alır
bu yıl bende traktörü gayet düzgün kullanarak (verese malı deyip diğerleri gibi hor kullanmam) 3 binliralık kazanç elde ettim piyasadan
haşhaş ektim kendime 3 binde ordan alacağım şu günün fiyatları ile
kazancıma bakıyorum;
6 bin nakit
tecrübe ki hayatta en pahalıya sahip olacağımız şeydir :)
insanların güveni (gerek iş yaptığım insanlar gerekse ninem şuan traktörü benden başkası elleyemez )

başımızdan neler neler geçti 8-10 sene önce fatura vs. masrafları çıkınca 100 lirayla geçindiğimizde oldu inanın yarı yolda bırakanlar yüzünden ama şuan üzülen onlar hakkımızıda sonuna kadar aldık çok şükür

bence yusuf kardeş bu aıle meselesı ama mademkı bıze sordun o traktoru en ıyı satmak başka bır traktor almak babandan sana onun yadıgar olduğunu duşunmek bız trakyalılar bılırsın bu mıras mevzuunu fazla buyuturuz o kadar sene o ev ıçın çalışmışsın hakkın ne ıse alman gerek aıle huzursuz olur çunku bu iş uzar gıder ama hakkından sakın vaz geçme çunku sende o aılenın ferdısın