Tigem Konuklar Konya Sarayönü Devlet Üretme Çiftliği

Arkadaşlar, Tigemin Konya Sarayönündeki çiftliğinden kendimize besilik dana almaya gittiğimizde çekmiş olduğum resimler. Düve ineklere bakım güzel, fakat erkekler biraz üvey evlat muamelesi görüyolar, zaten erkekleride 5-6 aylık olana kadarda ellerinden çıkarıyolarmış.

Ynt: Tigem Konuklar Konya Sarayönü Devlet Üretme Çiftliği

hastaneye girer gibi ayaklara galoş takıp giriliyo demek, bi yaşıma daha girdim.. ben de bizim ahırlara galoşsuz kimseyi almıycam bundan sonra :D
güzel paylaşım eline sağlık..

Holland link=topic=17832.msg159820#msg159820 date=1235779470' Alıntı:
hastaneye girer gibi ayaklara galoş takıp giriliyo demek, bi yaşıma daha girdim.. ben de bizim ahırlara galoşsuz kimseyi almıycam bundan sonra :D
güzel paylaşım eline sağlık..
yalnız anlayamadığın husus galoşlar insanlara hastalık bulaşmasın diyemi yoksa hayvanlara hastalık bulaşmasın diye mi :) umarım ilk seçenek içindir...

uzunyayla link=topic=17832.msg159829#msg159829 date=1235805292' Alıntı:
yalnız anlayamadığın husus galoşlar insanlara hastalık bulaşmasın diyemi yoksa hayvanlara hastalık bulaşmasın diye mi :) umarım ilk seçenek içindir...
hayvanlara hastalık bulaşmasın dye

Güzel paylaşım Salim Abi. Çiftlikte ne kadar hayvan kapasitesi var biliyor musun? Galoşlarda hayvanlara başka ağırlardan çeşitli hastalıklar gelmesin diye takılıyordur.

Bize satışı yapan veteriner 400 civarı hayvan var dedi diye hatırlıyorum. Tamamı montofon. Senenin belli dönemlerinde ihale ile düve ve inek satışları varmış. Fakat erkek danaların talebi olduğu takdirde her zaman satıışı varmış. Galoş takılmasının sebebi ise hayvanlara başka ahırlardan insanlar vasıtasıyla gelebilecek bulaşıcı hastalıkları önlemek için.

merhaba arkadaşlar,
tigem ' i çok merak ediyorum ancak fotoları ne zaman tıkladıysam göremedim ben.
tekrar ekleme imkanınız varsa size müteşekkir olacağım.