.....................................Traktör Seçimi............................

Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum çiftçilerin olduğu site google!ye nezaman yorumla ilgili yazı yazsam bu site karşıma geliyor.Bende tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.Öncelikle sırayla belirteyim ben traktör almak istiyorum tercihe konusunda yardımcı olurmusunuz.Elimizde 480 fiat var değiştireceğiz kısmetse....

Arazi:230 dönüm kadar 50 dönüm düz arazi 180 dönüm engebeli iniş çıkışlı toprak biraz sert genel itibariyle.

Bütçe; 30 bin tl.

Tercih edilen traktörün modeli:2004 ve yukarısı, 65 ,75 beygir arası

Toprak olarak fazla değil arazimiz ama tarla şartları biraz çetin düz arazi değil traktör yorulsun yıpransın istemiyoruz yani tarla şartlarına göre biraz güçlü olsun istiyoruz biraz rahat çalışsın bizide kendinide çok yormasın ve aldığımız zaman değiştirmeyelim istiyoruz inşAllah.Uzun zaman gitsin.
Tercihmizde yedek parça sorunu olmayan bir seçim.Araştırmalarımda birkaç motor var ;Nev Holland,Erkunt ve Massey, Erkunt ' un 70 ' liği tek çeker çift çekere gücüm yetmiyor yalnız motor nasıldır bilmiyorum övüyorlar üzerinde Perkins var ama.....Kullanmadan birşey denemez ayrıca bir traktör yedisinde de yetmişindede randuman vermeli mesala 285 s gibi...... Diğer çok tutulan Nev Holland bununda işimizi görecek bir modeli buda biraz fiyat olarak fazla ayrıca çok yaktığını söylüyolar bunun hangi modeli karar veremedik.Gelelim, Massey son yıllarda okadar revaçta değil sanırım satış itibariyle ne durumda tam olarak bilmiyorum.Aslında hedefte ağırlık Massey var ama,eski 285 liklerin zamanındaki kalite var mı bilmiyorum.Masseyle ilgili çok yorum var yedek parça sorunu pazarı new hollanda kaptırması birde Türkiye ayağı zayıf diyorlar.Yani eskisi gibi tutulmadığını söylüyorlar çünkü çeşitlilik arttı yeni markalar piyasayı böldü vs.Hedefte 'gold ' serisi vardı odan vazgeçtik sebebi:Traktörde hata çok veriyor, parça sorunu var diyorlar,ayrıca 'gold' ' un çıktığı dönemde massey el mi değiştirmiş ne olmuş anlayamadım kalite olarak zayıf diyorlar o nedenden ikinci eli çok fiyat olarak ucuz diyorlar yoksa ondan bir seri düşünüyordum.Birde Fantom serisi Deutz motorlu 3075 tek çeker var hedefte buda fazla yakıyor diyorlar benim çok tecrübem yok ama bir 70-56 ya göre nasıl yakar veya 80-56 ya göre yani sınıfındakinlerden fazla mı yakar kullanan arkadaşlar varmı? Biraz daha eski düşünürsek 285 s diyecem ama eski traktör almak istemiyorum alınca temiz olsun biraz kullanayım istiyorum. Kullanan arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu araziye göre hangi traktörü tercih ederler ....

Ynt: ...................................traktör seçimi............................

İlkan link=topic=58012.msg622935#msg622935 date=1345493188' Alıntı:
Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum çiftçilerin olduğu site google!ye nezaman yorumla ilgili yazı yazsam bu site karşıma geliyor
Öyleyse Baya Ün Yapmışız :D

Aramıza Hoşgeldiniz, İyi Forumlar, İyi Paylaşımlar :)

Öneri Olaraktan MF 277 Gold DT Veya 70-56s DT Önerebilirim :)

Ynt: .....................................Traktör Seçimi............................

hoçam hoş geldin...kabın istiyorsan td65 2003 2004 model olabılır kabın problemın yoksa 285 s den şaşma derim harçadıgın parayı sana geri verir kemikli traktör

Ynt: .....................................Traktör Seçimi............................

Arkadaşlar iyi akşamlar, massey 2615 çift çeker aldık. 2013 Model 37000.50 hesapta yoktu ama kısmetmiş inşeAllah hayırlı olur.Kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim.İyi akşamlar.

İlkan link=topic=58012.msg721293#msg721293 date=1363722503' Alıntı:
Arkadaşlar iyi akşamlar, massey 2615 çift çeker aldık. 2013 Model 37000.50 hesapta yoktu ama kısmetmiş inşeAllah hayırlı olur.Kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim.İyi akşamlar.

Hayırlı olsun konu 20 ağustosta açılmış yenimi aldınız daha ?

İlkan link=topic=58012.msg721293#msg721293 date=1363722503' Alıntı:
Hayırlı olsun paylaşımlarınızı bekleriz.

EyvAllah arkadaşlar teşekkür ederim inşeAllah hayırlı olur.Evet yeni aldık biraz uzun oldu ama inşeAllah hayırlı olur.Biraz zayıf oldu sınıf olarak ama yeni traktör üzmeden kullanacağız inşeAllah üçlü bıçak12 li kullanmayı düşünüyoruz nasipse,3 lü 14 lü ağır gelecek sanırım,bizim bu yöre epey rampa ve yaka yerler var.Birde yokuşta haliyle biraz yakıyor.Düz yerde denemişler videolarda ,düz yerde kaç bıçak takarsan traktör yok demez, toprakta yumşaksa ,önemli olan zor koşullardaki performans.İşin gerçeği 3060 çift çeker alıyorduk.Bahçede alınca az yakar düşüncesiyle bunu aldık.3060 düz yolda dahi fazla yaktığı söylendi.Bu da biraz zayıf ama kısmet aldanmadık inşeAllah .Hayırlı akşamlar arkadaşlar selametle

hayırlısı olsun çift çeker engebeli arazilerde güzel işler çıkarır.ve zamanla traktörüne alışırsın vede daha çok seversin..:)