Biçerdöver Balya Makinası (Yeni Challenger Combine Baler)

Yeni challenger biçerdöver ile entegre çalışan balya makinası. Sapı yere düşürmeden balyaladığı için hem saman zaiyatını en aza indiriyor hem de zaman ve yakıttan ciddi tasarruf sağlıyor.

Küçük prizmatik balya yapabilen bir versiyonu üretilse Türkiye ' de ciddi talep görürdü düye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SizG2HYNul8

Ynt: Biçerdöver Balya Makinası (Yeni Challenger Combine Baler)

ismail_17 link=topic=68547.msg781004#msg781004 date=1380801213' Alıntı:
100 HP de balya makinasına gerekli , ama mafsal falan göremedim hidrolik sistemlemi dödürüyor acaba balya makinasını.

Ewet İsmail abi hidromotorlar ile çalışıyor bütün sistem...

ismail_17 link=topic=68547.msg781004#msg781004 date=1380801213' Alıntı:
100 HP de balya makinasına gerekli , ama mafsal falan göremedim hidrolik sistemlemi dödürüyor acaba balya makinasını.

Ekstra güç gerektireciği kesin ama yine de balya makinasının bir traktör ile çekildiği klasik yöntemden ekonomikt olacaktır.

Çünkü:
1-) Traktör kullamadığınız için daha en başında 130 hp ' lik bir traktör ve o traktörü kullanacak bir operatör karınız var. İkisini topladığınızda zaten oldukça yüklü bir meblağ eder.
2-) 130 hp ' lik traktör gereksinimi olan bir balya makinası aslında 100 hp güce gereksinim duyar. Fazladan istenen 30 hp, traktörün kendi ağırlığını yürütebilmesi için istenir. Biçerdöverlerde ise biçim yapılırken zaten kendini yürütme zorunluluğu olduğundan ve yüksek ağırlığından doları bunun için ciddi bir beygür gücü oyırdığından balya makinası kaydedeğer bir külfet oluşturmaz ve traktörlü sisteme en az 30 hp ' lik bir yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz.

Bu şekilde de tarladan topluyorlar.

0wpy.jpg

bgph.jpg

y6wf.jpg

x1gx.jpg

b903.jpg

cfy6.jpg

5ez4.jpg

67gv.jpg

f72r.jpg

blzq.jpg

mqs3.jpg