akıllı difransiyel var mı?

arkadaşlar merhaba. görüştüğüm bir nh servisi bana nh da akıllı diferansiyel olduğunu ve 1600 devirden sonra patinaj yapmadığını söyledi. bu doğru mu? ve sizin bildiğiniz bu tür bilgiler varsa paylaşır mısınız? şimdiden teşekkürler...

Ynt: akıllı difransiyel var mı?

motor çift çekerse eger on çekerler otomatik birbirini kilitliyoda arka çekerlerin birbirini otomatik kilitledigini duymadım :) cunku motorla 16 gazdan sonra giderken sağa sola manevra yaparsan difransyel kilitliyken o şanzuman gider :) yani servisiniz yanlıs bi bilgi vermiş. ikisini bir kilitlemek yerine bi sag teker bi sol teker çeki yapıyo yani çeki yapan lastik değişiyo patiaj sırasında :) onu falan soylediyse bilemem

cazgin0020 link=topic=61736.msg686356#msg686356 date=1358260182' Alıntı:
motor çift çekerse eger on çekerler otomatik birbirini kilitliyoda arka çekerlerin birbirini otomatik kilitledigini duymadım :) cunku motorla 16 gazdan sonra giderken sağa sola manevra yaparsan difransyel kilitliyken o şanzuman gider :) yani servisiniz yanlıs bi bilgi vermiş. ikisini bir kilitlemek yerine bi sag teker bi sol teker çeki yapıyo yani çeki yapan lastik değişiyo patiaj sırasında :) onu falan soylediyse bilemem
valla direk yle dedi adam 16 devirden sonra patinaj yapmaz diyo :)

ben şuna şahit oldum benim komşu yeni 240 lardan aldı servis yagını tuzunu degiştirdi taraktörün üzerine cıktı bak şimdi bunlar nasıl difranseli kilitliyor dedi yeride biraz camurdu ayanı debrayaşdan birden cektiginde tekerin biri padinaj ederken 1 tur bile dönmeden aynı defrasiyel kilidine basmış gibi 2 side çalışıyordu

bizde mf 5455 te traktörun arkasına ekıpman takıldıgında tarla sürerken difransıyal dügmesıne bikere bastıgımızda devreye giriyor ve hidrolik kolları kalktıgında otomatık olarak devreden cıkıyor ve hidrolık kolları yee salınca otomatık devreye giriyor kendiliginden

bizde mf 5455 te traktörun arkasına ekıpman takıldıgında tarla sürerken defransıyal dügmesıne bikere bastıgımızda devreye giriyor ve hidrolik kolları kalktıgında otomatık olarak devreden cıkıyor ve hidrolık kolları yee salınca otomatık devreye giriyor kendiliginden
aynı özellik new holland larda var ayrıca difresyan kilidi A olarak özellik var direksiyonu çevirdiğinde otomatik olarak devreden çıkıyor difrensyal kilidi

ramazanpullu link=topic=61736.msg688462#msg688462 date=1358627870' Alıntı:
aynı özellik new holland larda var ayrıca difresyan kilidi A olarak özellik var direksiyonu çevirdiğinde otomatik olarak devreden çıkıyor difrensyal kilidi
hem hidrolik kol hem direksiyon fonksiyonlu olması dönüşlerde hiç sıkıntı yaşatmaz, bilgi için teşekkür aga..

16 gaz derken pulluk la cıf surmeyı kast etmıs sanırım 20 25 gaz verırsen tekerler cok hızlı donecegınden patinaj yapabılır belkı onu kastmiştir servis. anlş-*s