JOHN DEERE 5065 E 2WD İNDİRMİ

Ynt: JOHN DEERE 5065 E 2WD İNDİRMİ

Bunlardada garip garip kampanyalar oluyor , elde kalan ürünleri satan AVM ler gibi , güzel kardeşim yapacaksan kampanyayı e serisinin tamamına yap ne bu böyle? 65 liğin sadece tek çekeri.

Bizim 54c yi bunla mı değişsek. :S
Hidroliği sıkıntı yaratır galiba. 1800 kg nedir arkadaş. kız-*sw
8 ton kum römorkta kalır AlimAllah. Ondan korktum teknik özellikleri inceleyince. :S

hannas link=topic=64069.msg729003#msg729003 date=1365273326' Alıntı:
Bizim 54c yi bunla mı değişsek. :S
Hidroliği sıkıntı yaratır galiba. 1800 kg nedir arkadaş. kız-*sw
8 ton kum römorkta kalır AlimAllah. Ondan korktum teknik özellikleri inceleyince. :S
lütfen yanlış anlamayın ama ben bu kaldırma kapasitesi meselesini hala anlamış deyilim.ben jd 5050 e ye 6 ton attım ve 800 gaz deviri ile ki o zaman traktörüm daha 5 saatteydi orjinal gaz devri 800 deydi yani , hiç gaz vermeden romörkü kaldırdı.anlamadığım şey 1800 kilo nerde 6 ton nerde.kaldıki hiç gazda vermedim.birde şunu belirtmek isterim önceki traktörümünde kaldırmak kapasitesini araştırdım (fiat 540 ) onunkide 1800 kiloymuş ama gel gelelim aynı romörkü aynı yükle kaldırmak için en az 1500 devire getiriyordum ve yinede zorlanarak kaldırıyordu.yani anlamadığım şey demekki bu kaldırma kapasitesi denilen şey ayrı bişey...bu arada kampanya hakkındaki fikrimse , sanırım elde kalan traktörleri eritmek için yapılan birşey.ama her zaman söylediğim birşey var.bir traktörün 70 beygir 4x2 sini alana kadar 60 beygir 4x4 ünü almayı tercih ederim.tabi bu tamamen kişisel fikrim....saygılar...bu arada 5065 in fiyatı ise gerçekten uygun...

baba540 link=topic=64069.msg729492#msg729492 date=1365407194' Alıntı:
lütfen yanlış anlamayın ama ben bu kaldırma kapasitesi meselesini hala anlamış deyilim.ben jd 5050 e ye 6 ton attım ve 800 gaz deviri ile ki o zaman traktörüm daha 5 saatteydi orjinal gaz devri 800 deydi yani , hiç gaz vermeden romörkü kaldırdı.anlamadığım şey 1800 kilo nerde 6 ton nerde.kaldıki hiç gazda vermedim.birde şunu belirtmek isterim önceki traktörümünde kaldırmak kapasitesini araştırdım (fiat 540 ) onunkide 1800 kiloymuş ama gel gelelim aynı romörkü aynı yükle kaldırmak için en az 1500 devire getiriyordum ve yinede zorlanarak kaldırıyordu.yani anlamadığım şey demekki bu kaldırma kapasitesi denilen şey ayrı bişey...bu arada kampanya hakkındaki fikrimse , sanırım elde kalan traktörleri eritmek için yapılan birşey.ama her zaman söylediğim birşey var.bir traktörün 70 beygir 4x2 sini alana kadar 60 beygir 4x4 ünü almayı tercih ederim.tabi bu tamamen kişisel fikrim....saygılar...bu arada 5065 in fiyatı ise gerçekten uygun...

Fikrini belirtmişsin saygı duyuyorum.
Ancak marka tutkusu olmuş senin yorumun az bişe.
Ben 54C ye arka kepçe takıyorum. İnan çoğu zaman gübre yüklerken önü kalkıyor. Ama kepçeyi full dolu çatır çatır kaldırıyor önü kalkarken. 8 ton kum, çakıl çekeriz nadir olsada. Gübre çeker en az bir o kadar. Tamperi hiç bilmeden kaldırır. 54C nin kapasitesi 2200 kg.
Senin eski 540 ın yaşını göz ardı etme istersen.
Sıfır motor alacaksam en azından güç, konfor ve kalite yönünden bir üst sınıfa geçmek isterim.
4WD ler içinse fiyat muadili sayılabilecek Samelerde bile 4 tekerde fren, 3000kg kaldırma kapasitesi gibi daha aklıma gelmeyen bir çok üstünlük var. (İkiside Hindistan menşeli) En azından Same Türkiyede montajlanıyor.

Son olarak söyleyeceğim herkesin zevki ve tercih kriteri farklıdır !
Herkese kazasız belasız bol bereketli hasatlar...

hannas link=topic=64069.msg730113#msg730113 date=1365522855' Alıntı:
Fikrini belirtmişsin saygı duyuyorum.
Ancak marka tutkusu olmuş senin yorumun az bişe.
Ben 54C ye arka kepçe takıyorum. İnan çoğu zaman gübre yüklerken önü kalkıyor. Ama kepçeyi full dolu çatır çatır kaldırıyor önü kalkarken. 8 ton kum, çakıl çekeriz nadir olsada. Gübre çeker en az bir o kadar. Tamperi hiç bilmeden kaldırır. 54C nin kapasitesi 2200 kg.
Senin eski 540 ın yaşını göz ardı etme istersen.
Sıfır motor alacaksam en azından güç, konfor ve kalite yönünden bir üst sınıfa geçmek isterim.
4WD ler içinse fiyat muadili sayılabilecek Samelerde bile 4 tekerde fren, 3000kg kaldırma kapasitesi gibi daha aklıma gelmeyen bir çok üstünlük var. (İkiside Hindistan menşeli) En azından Same Türkiyede montajlanıyor.

Son olarak söyleyeceğim herkesin zevki ve tercih kriteri farklıdır !
Herkese kazasız belasız bol bereketli hasatlar...

marka tutkusunu nasıl anladın nerden anladın bilemedim.yazdıklarımı tekrar tekrar okudum ama hala anlamadım.birde ben bu kaldırma kapasitesi nerenin kaldırma kapasitesi onu anlamıyorum diyede özellikle belirttim.hatta 6 tonu zorlanmadan kaldırdığına göre başka bir yerin kaldırma kapasitesi olduğunu da yazdım.benim marka tutkusu ile işim olmaz evel ALLAH ta sanırım senin jhondere ile ilgili bir sıkıntın var.her zaman söylediğim birşeyi yine söylüyorum.kubatonun 50 lik bir traktörü TÜRKİYE ye gelirse kesinlikle alırım.çünkü ben senin dediğin gibi jhondere markası tutkusu deyilim de az bişey japon mallarının hastasıyım.bu arada yorumumu lütfen yanlış anlama ama ben bu kaldırma kapasitesi traktörde hangi kolun hangi hidrolik aksamın kaldırma kapasitesi oluyor inanki bilmiyorum.eğer sen biliyorsan söyle sanada teşekkür edeyim vede sayende öğreneyim kardeşim...

bu arada tabiki bende senin yorumuna saygı duyuyorum.inan bana kaldırma kapasitesi lazım deyil.yada lazımsa da şuana kadar bir sıkıntım olmadı.bana seninde dediğin gibi sağlamlık , güç ve konfor lazım oda bana yeter çok şükür.ama kaldırma kapasitesidir , 4 tekerde fren olması fazla ağır işim olmadığından ,bunun frenleri bile fazla geliyor.yani diyeceğim senin ihtiyaçlarını bu karşılamaz ,benimki karşılar ,saygı duyarım.ama alsammı bitane diye yorum yapınca sana yardımcı olabilmek adına hem başımdan geçen bir durumu anlattım hemde bilmediğim birşeyi öğrenmek için sordum.bu arada halada soruyorum.cevap verirsen gerçekten sevinirim....bu arada herkese soruyorum.bilen cevaplarsa sevinirim.kaldırma kapasitesini internetten araştırdım ama pek fazla bişey anlamadım.tam olarak birisi cevaplarsa sevinirim.kaldırma kapasitesi denilen şey tam olarak hangi kolun veya nerenindir ? bunu traktörü alırken hiç dikkat etmemiştim.ilerde sıkıntı yaşayacağım bir durum olurmu merak ettim ????

baba540 link=topic=64069.msg729492#msg729492 date=1365407194' Alıntı:
arkadaşım hidroliğin kaldırma kapasitesi 1800 kg. sen damperli arabayı damper çıkışından kaldırdın oradaki basınç 200 bar bugün 6930 john deerede de hidrolik basınçı 200 bar

baba540 link=topic=64069.msg730136#msg730136 date=1365524867' Alıntı:
bu arada tabiki bende senin yorumuna saygı duyuyorum.inan bana kaldırma kapasitesi lazım deyil.yada lazımsa da şuana kadar bir sıkıntım olmadı.bana seninde dediğin gibi sağlamlık , güç ve konfor lazım oda bana yeter çok şükür.ama kaldırma kapasitesidir , 4 tekerde fren olması fazla ağır işim olmadığından ,bunun frenleri bile fazla geliyor.yani diyeceğim senin ihtiyaçlarını bu karşılamaz ,benimki karşılar ,saygı duyarım.ama alsammı bitane diye yorum yapınca sana yardımcı olabilmek adına hem başımdan geçen bir durumu anlattım hemde bilmediğim birşeyi öğrenmek için sordum.bu arada halada soruyorum.cevap verirsen gerçekten sevinirim....bu arada herkese soruyorum.bilen cevaplarsa sevinirim.kaldırma kapasitesini internetten araştırdım ama pek fazla bişey anlamadım.tam olarak birisi cevaplarsa sevinirim.kaldırma kapasitesi denilen şey tam olarak hangi kolun veya nerenindir ? bunu traktörü alırken hiç dikkat etmemiştim.ilerde sıkıntı yaşayacağım bir durum olurmu merak ettim ????

Kaldırma kapasiteleri hidrolik kollarının uçlarından kaldırabileceği yük miktarıdır. senin traktör 6 tonu iyi kaldırmış. Çünkü römorkunun 2 tekerli olduğunu varsayarak 1 tonda kendi gelir. Eder 7 ton. Bu yükün 3te 1i okta olsa 2 tonu geçer. Kapasitesinden fazlasını kaldırmış senin dediğine göre.
Sana şunuda söyleyeyim bizim yörede römorklar hep 2 tekerlidir. Çiftçilerin %99u da hidrolik kolları üstüne yapılan koşum denen teşkilatı kullanır. Kanca oynardır. Hidrolik kollarıyla birlikte hareket eder. Buda römork kaldırma kapasitesini arttırır. Zira T demiri ile kalkmayacak yükler olur çokça.
Ayrıca ben sen aşırı marka tutkunusun demedim. Az bişe dedim. Sen bunu abartmışsın. Bende yukarıda açıkladığım gibi söylediğin yükün kaldırma kapasitesini aştığını bildiğimden şaşırdım.

İnan kapımızdan çok traktör geldi geçti. İlk traktörümüz babamın Almanyadan getirdiği 188 likti. 165, 65, 265, 240S, 65-46, 54C vs. İster inan ister inanma en güzel tadı 92 model 240S verdi ve hala veriyor. Sıfır geldi kapıya 20 yaşında rektefe oldu. Çok şükür bize bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Heralde motor şanzıman uyumu ve tek elden kullanılması en büyük etkenler.
Kullandığımız makinalar sonuçta iş makinası. Her zaman imkan dahilinde sıfır alınması taraftarıyım. Sen almışsın Allah güle güle kullandırsın. İnşallah uyumlu bir makinadır.
John Deere nin geçmişi sağlam, köklü bir marka olduğunuda hepimiz biliyoruz. Şunada dikkat et bence bir traktör markasının Türk çiftçisine verdiği değer hindistana sattığı traktörle bize sattığı traktörü karşılaştırarak çok rahat anlaşılır.
Ayrıca benimde sahibi olduğum markalar çok mu iyi bizlere karşı. Kesinlikle hayır. Batan Uzel bizlere hidrolik direksiyonu, spol valfi çok gören bir firmaydı. Üzülmedim düştükleri duruma açıkçası. New Holland desen hala 30 senenin şanzımanını satıyor, Shuttleı bile çok görüyor bize.
Bunun yanında bi video izlemiştim 4WD 50 E serisinden bir traktörle sulama kanalına giriyorlardı. Çıkamadılar. çıkamamalarıda normaldi. Ancak traktör 4 teker asılmıyordu. Çapraz 2 teker asılıyordu. Buda john deere nin eksiği bana göre.
Diğer yazımda da dediğim gibi herkes için önemli kriterler vardır. Benimki biraz da markaya yabancı olmamızdan ve hint üretiminin beni korkutması. Seninde yorumunun yardımcı olmak için olduğunu biliyorum. İfadelerim de seni kırmak amaçlı değildi.
İyi çalışmalar...

cevabın için çok teşekkürler.kanaldan çıkamama videosunu izledim ama bişeyi söylemek isterim , kilite bastığınız zaman , 100 de 100 (4 tekeride) mekanik kilitliyor.yani bayininde bana söylediği gibi askıda kalma vs şeyler asla olmaz.ama kanaldaki traktörü kullanan arkadaş bilmiyor olabilir.bu arada zaman içinde traktörle tonajlı bir yük getirirsem videosunu sizlerle paylaşmak isterim.aslında sizinde dediğiniz gibi hint olması ilk başlarda benide tedirgin ediyordu ama uzunca araştırmalarımdan sonra e serilerinin sorunsuz ve uzun saatler nerdeyse hiç sorunsuz bir traktör olduğunu görünce tercih ettim.tabi donanımsal olarak sizi tatmin etmemesinide çok iyi anlıyorum.siz traktörünüzü benden çok çok daha aktif kullanan birisiniz, o yüzden haklısınız.daha araştırmacı , olmanızı çok iyi anlıyorum.serviste 5700 saatte bir 5065 e gördüm.traktör saatinin çoğunu çiftte geçirmiş.hemde çukur ovanın sıcağında.sahibi sadece rutin bakımlarla daha hiç masrafım olmadı diyordu.sağlamlığı konusunda tedirginliğim yok kesinlikle ama sizin de bahsettiğiniz kaldırma kapasitesi vs şeylerden inanın pek anlamıyorum.cvbınız için tekrar teşekkürler,.hakkınızı helal edin,saygılar....

baba540 link=topic=64069.msg730339#msg730339 date=1365543453' Alıntı:
cevabın için çok teşekkürler.kanaldan çıkamama videosunu izledim ama bişeyi söylemek isterim , kilite bastığınız zaman , 100 de 100 (4 tekeride) mekanik kilitliyor.yani bayininde bana söylediği gibi askıda kalma vs şeyler asla olmaz.ama kanaldaki traktörü kullanan arkadaş bilmiyor olabilir.bu arada zaman içinde traktörle tonajlı bir yük getirirsem videosunu sizlerle paylaşmak isterim.aslında sizinde dediğiniz gibi hint olması ilk başlarda benide tedirgin ediyordu ama uzunca araştırmalarımdan sonra e serilerinin sorunsuz ve uzun saatler nerdeyse hiç sorunsuz bir traktör olduğunu görünce tercih ettim.tabi donanımsal olarak sizi tatmin etmemesinide çok iyi anlıyorum.siz traktörünüzü benden çok çok daha aktif kullanan birisiniz, o yüzden haklısınız.daha araştırmacı , olmanızı çok iyi anlıyorum.serviste 5700 saatte bir 5065 e gördüm.traktör saatinin çoğunu çiftte geçirmiş.hemde çukur ovanın sıcağında.sahibi sadece rutin bakımlarla daha hiç masrafım olmadı diyordu.sağlamlığı konusunda tedirginliğim yok kesinlikle ama sizin de bahsettiğiniz kaldırma kapasitesi vs şeylerden inanın pek anlamıyorum.cvbınız için tekrar teşekkürler,.hakkınızı helal edin,saygılar....

Bende anlayışınız ve cevabınız için teşekkür ederim. 5700 saate kadar arıza ve sıkıntı çıkarmadıysa gerçekten sağlam makinaymış. Aslında imkanlarım dahilinde alabileceğim traktörleri gözden geçiriyorum da istediğim özellikleri taşıyan yok verebileceğim paralara. 55-70 hp arasında Shuttle, 4 tekerde fren, tam senkromeç, otomatik lift olmazsa olmazlarım. Tabi büyük konuşmamak gerek. Bunları bana veren traktör olmadığı sürece 54Cyle devam. 240S de vazgeçilmezimiz tabi. *098*-

Konumuzla alakası yok ama mesela markaların hemen hemen hepsinin bahçe serisi traktörleri dar yapmaya başladı. Ben sevmem mesela 30 cm de olsa dar traktörü. Ne kadar geniş o kadar dengedir benim için. Hatta bir video çektim bu hafta sonu. New Holland Videolar(çekimler) başlığına atıcam fırsat olursa. İzlersen ne demek istediğimi anlayacağına eminim.

Demek istediğim herkesin ihtiyacı ve zevkleri ayrıdır. Tabi traktör iş makinası olduğundan ağırlık ihtiyaçlardadır benim için. Bu arada Mersine de sık sık gelirim. Fırsat olursa traktörünü de yerinde görmek isterim. bilm-*s
İyi çalışmalar. Saygılar

Ben bayiyi aradım tek çeker 5065E ' leri sadece (ismini söyledi ama hatırlamıyorum) fuarda 40 bin liradan sattıklarını söyledi. Şu an böyle bir kampanya yok fiyatı 58 bin tl, 57 bine veririz diyor. Başka yerde kampanya varsa eğer arkadaşlar haber versin çünkü çok iyi bir fırsat.