ENKA PAZARLAMA' YA İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER...!!!

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün ENKA Pazarlama ' nın CLAAS ürünlerden sorumlu Ürün Müdürü Alparslan Ekmekçioğlu ve Ürün Destek Uzmanı Volkan Türk sağolsunlar bizi ziyarete geldiler. Kendileri ile CLAAS ürünleri hakkında, bayi, servis, parça ve müşteri memnuniyetleri hakkında uzun ve keyifli bir muhabbetimiz oldu. Her türlü konu hakkında detaylı bir şekilde konuşma fırsatımız oldu. Ziyaret teklifide kendilerinden geldiydi. CLAAS kullanıcılarını ve kullanmayı düşünenleri ellerinden geldikçe ziyaret etmeyi düşünüyorlar. İlk etaptada bizim bölgeden başladılar. Bugün bize sitemiz üyelerinden Berk arkadaşımıza, Gürkan abiye ve Umut abiyede ziyarette bulundular. Onlarda da CLAAS hakkında görüştüler. Ayrıca ayrılmadan bizim için hazırladıklar hediyeleride verdiler. Göstermiş oldukları bu ilgi, alaka ve samimiyetten dolayı sitemiz üzerinden kendilerine teşekkür etmek istedim. Umarım diğer firmalardan da böyle örnek ziyaretlerde görürüz. Sitemizden de haberleri var. Umarım ileriki tarihlerde daha geniş etkinliklerde yapabiliriz...

10659389_10152356997637379_83819418134064731_n.jpg

Ynt: ENKA PAZARLAMA' YA İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER...!!!

Bugün Enka bize de süpriz yaptı. Adamlar iyi sahaya iniyorlar bak. Bütün şikayetleri ve övgülerimizi de ilettik kendilerine.

Tişört bana ufak geldi biraz ama neyse :D

10615625_10152676786784096_4627655296499843510_n.jpg

Ben de buradan ilgi ve samimiyetleri icin cok tesekkur ediyorum. Benim icin cok faydali ve verimli bir gorusme oldu. Aklimdaki sorulara faylasiyla tatminkar cevaplar aldim. Kendilerini bir kez daha takdir ettim. Claas ta musteri memnuniyeti tavan yapmış. Ülkemizde claas i cok güzel gunler bekliyor. Tekrardan volkan ve alparslan beye tesekkurler. Hediyeler de buyuk incelik. Dvd de ne var cok merak ediyorum. Izleme sansim olmadi henuz. Volkan ozellikle belirtti izlememi.

saha/icraat şart.. firmaları tarlalarda, köylerde görmek güzel..

40 ' a dayandım saçlarımın yarısı da ağarmıştır herhalde..

şunu öğrendim.. bi ayağı sahada olmayan ne iş olursa olsun her iş başarısızlığa mahkumdur vesselam!

Çiftçinin ihtiyaç duyduğu anda , ihtiyaç duyacağı anda yanlarında olan firmalar her zaman diğer rakiplerine göre önde olacaktır.
Çok güzel bir davranış olmuş , Claas gibi bir tarım devinin kalitesini tartışmak haddimize değil , abesle iştigal olur.
Bu şekilde devam ederlerse pazardan hakettiği pazar yüzdesini alacaktır.
Firma ile ilgili , daha fazla pazar payına sahip olmasını etkileyen sebepler ise aklıma şu şekilde geliyor.
-Daha yaygın ve geniş bayi ve servis ağı
-Daha fazla yaygınlaşmak için Claas kalitesini daha düşük gelir grubundaki çiftçiler ile tanıştırabilmek için daha uygun fiyatlı serileri pazarımıza sunabilir.
Örneğin bundan 8-9 yıl önce Celtis serileri gibi segmentlerde bulunan makinalar nispeten yerli traktörlerin fiyatlarına yakındı ve bir opsiyon olarak tercih edip , yerli yerine bir miktar daha gayret ederek Celtis serisinden bir makina alınabiliyordu.
Mesela donaım ve opsiyonu daha az Mccournick serileri var , bunları alıp kullanabiliyoruz , bu şekilde daha mekanik Claas serileri pazara sunulabilir.
Benim aklıma gelen şahsi fikirler bunlar.
Çalışmalarında başarılar dilerim.

İsmail Pelit link=topic=77501.msg916532#msg916532 date=1409856150' Alıntı:
güzel bir etkinlik olmuş keşke böyle atakları anadoludada görebilsek bir gün bende görüşmeyi çok isterim :)

Orada da yaparlar merak etmeyin. Markayı yaymak istiyorlar...

ufukk link=topic=77501.msg916543#msg916543 date=1409856739' Alıntı:
Çiftçinin ihtiyaç duyduğu anda , ihtiyaç duyacağı anda yanlarında olan firmalar her zaman diğer rakiplerine göre önde olacaktır.
Çok güzel bir davranış olmuş , Claas gibi bir tarım devinin kalitesini tartışmak haddimize değil , abesle iştigal olur.
Bu şekilde devam ederlerse pazardan hakettiği pazar yüzdesini alacaktır.
Firma ile ilgili , daha fazla pazar payına sahip olmasını etkileyen sebepler ise aklıma şu şekilde geliyor.
-Daha yaygın ve geniş bayi ve servis ağı
-Daha fazla yaygınlaşmak için Claas kalitesini daha düşük gelir grubundaki çiftçiler ile tanıştırabilmek için daha uygun fiyatlı serileri pazarımıza sunabilir.
Örneğin bundan 8-9 yıl önce Celtis serileri gibi segmentlerde bulunan makinalar nispeten yerli traktörlerin fiyatlarına yakındı ve bir opsiyon olarak tercih edip , yerli yerine bir miktar daha gayret ederek Celtis serisinden bir makina alınabiliyordu.
Mesela donaım ve opsiyonu daha az Mccournick serileri var , bunları alıp kullanabiliyoruz , bu şekilde daha mekanik Claas serileri pazara sunulabilir.
Benim aklıma gelen şahsi fikirler bunlar.
Çalışmalarında başarılar dilerim.

Ufuk abi her konu hakkında detaylı görüştük. Tavsiyelerde bulunduk. Dikkate alacaklarını dile getirdiler. Marka bilinirliğini arttırmayı hedefliyorlar...

dustero link=topic=77501.msg916547#msg916547 date=1409856948' Alıntı:
Bize uğradıkları yok artık bir lexion alma zamanı geldi sanırım 😊

Sizede gelirler. Gürkan abininde CLAAS ' ı yok. Ama gidip görüştüler. Belki bundan sonra olur...