deutz fahr agrolux 70 - nh td75 d turbo

Ynt: deutz fahr agrolux 70 - nh td75 d turbo

Hakikatten güzel bi video. Eline emeğine sğlık. Gözlemlediklerim şunlar.
* td 75 in sesi 110-90 gibi çıkıyor. tahminimce ağır devirde çok gaza basıyor. Kullanıcıdan dolayı olabilir.
* deutz dediğin gibi aynı keçi tırım tırım tırmalıyor. Deutzun uygun vites aralığı var bu yüzden daha iyi gidiyor.Ve bayılmıyor.
* deutz 4x4 te giderken kaçırmıyor. Fakat td 75 kaçırıyor.
eline sağlık tekrar

hakkatten güzel bi vidyo karşılaştırma yapmak isteyenlere çok güzel bi örnek olmuş dogancana katılıyorum ve
nhde bayılma olmuş gibi oda vitesden sanırım glaiba dezutda daha çok vites war ve bu daha seriliği katmış ortaya nh td serisi genelde pek güzel değil bayılma yapan war hantal olan war neyse
gerçekten güzel bi vidyoydu tşkler ;)

doganbey1 link=topic=34441.msg294091#msg294091 date=1283705606' Alıntı:
Hakikatten güzel bi video. Eline emeğine sğlık. Gözlemlediklerim şunlar.
* td 75 in sesi 110-90 gibi çıkıyor. tahminimce ağır devirde çok gaza basıyor. Kullanıcıdan dolayı olabilir.
* deutz dediğin gibi aynı keçi tırım tırım tırmalıyor. Deutzun uygun vites aralığı var bu yüzden daha iyi gidiyor.Ve bayılmıyor.
* deutz 4x4 te giderken kaçırmıyor. Fakat td 75 kaçırıyor.
eline sağlık tekrar

evet td 75in sesi çok cesur çıkıyor çunku sonradan turbo takıldı turbo takılmadan ve takıldıktan sonra cok fark olmasına rağmen 3 silindir deutz un hakkından cok rahat gelmeliydi aynı çizeller arkasında iken 4 silindir motor varken beni deutz kendine hayran bıraktı çok guzel çekiyor motor ve sadece 3050 kg ağırlığında nh td 75 d ise 3750 kg ve arkadasa katılmıyorum nh nin lastikleri ilk gunku gibi duruyor motor benim ve sitede bir çok resmi var

Güzel biR video. Eline emeğine sağlık. Bana göre deutz u kullanan arkadaş biraz uyanıklık yapıyor farkettiyseniz traktörün tıkandığı patinaj etmeye başladığı yerlerde sürekli otomatiğe basarak çizel i kaldırıyo tabi traktör de bi anda hem rahatlıyo hemde hızlanıyo , ama td 75 i kullanan arkadaşım böyle birşey yapmıyo ve traktörü çok ağır viteste ve yüksek devirde kullanıyo bu da traktöre olumsuz olarak etki yapıyo zaten videonun devamında td deutza yetişiyo bazı bölümlerde . bu iki traktörün tam anlamıyla çekiş farklarını anlamamız mümkün değil bir kere güç olarak farklılar , 2. olarak deutzun vites sayısı ,kullanılan teknoloji new holland ınken farklı ve ortalama olarak aynı ağırlık ta değiller, tabi birde kullanıcının profesyonelliği de önemli bir de şunu göz önünde bulundurmamız gerekir bence çekişme çizel ile yapılıyo ama hepiniz biliyorsunuz ki pulluk , çizel vs aletlerin toprağa batırılma derinlikleri traktörün kol otomatiği tarafından cm olarak belirlenir buna göre de bu iki traktördeki çizel lerin aynı derinlikte toprağı sürmesi ni de buradan anlamamız mümkün değil belki de bir tanesi çok derin değil sıv bir şekilde toprağı sürüyor bu da traktöre artı bir şekilde yansımış olabilir .

Güzel bir paylaşım olmuş. Her ne kadar ikiside aynı segment olmasada iyi bir karşılaştırma vidyosu olmuş. Yalnız vidyoda dikkatimi çeken Td75 biraz fazla zorlanıyor gibi gözüküyor. Bizde 70-66 DT var. Onun böyle bir sürümde bu kadar zorlandığını görmedim. Ayrıca biz çizelleride sonradan 9 lu yaptırdıkdı. 80-66 DT miz varken ikiside aynı gidiyorlardı. İkisinede 9 ' lu takıyoduk. Yani 70-66 ' ya göre biraz bana çekişi düşük gözüktü.

fiatcı link=topic=34441.msg294200#msg294200 date=1283725881' Alıntı:
Güzel biR video. Eline emeğine sağlık. Bana göre deutz u kullanan arkadaş biraz uyanıklık yapıyor farkettiyseniz traktörün tıkandığı patinaj etmeye başladığı yerlerde sürekli otomatiğe basarak çizel i kaldırıyo tabi traktör de bi anda hem rahatlıyo hemde hızlanıyo , ama td 75 i kullanan arkadaşım böyle birşey yapmıyo ve traktörü çok ağır viteste ve yüksek devirde kullanıyo bu da traktöre olumsuz olarak etki yapıyo zaten videonun devamında td deutza yetişiyo bazı bölümlerde . bu iki traktörün tam anlamıyla çekiş farklarını anlamamız mümkün değil bir kere güç olarak farklılar , 2. olarak deutzun vites sayısı ,kullanılan teknoloji new holland ınken farklı ve ortalama olarak aynı ağırlık ta değiller, tabi birde kullanıcının profesyonelliği de önemli bir de şunu göz önünde bulundurmamız gerekir bence çekişme çizel ile yapılıyo ama hepiniz biliyorsunuz ki pulluk , çizel vs aletlerin toprağa batırılma derinlikleri traktörün kol otomatiği tarafından cm olarak belirlenir buna göre de bu iki traktördeki çizel lerin aynı derinlikte toprağı sürmesi ni de buradan anlamamız mümkün değil belki de bir tanesi çok derin değil sıv bir şekilde toprağı sürüyor bu da traktöre artı bir şekilde yansımış olabilir .

öncelikle tüm yorumlarınız için teşekkür ederim ben toprağı kimin nasıl surdüğünü ne kadar batırıp batırmadığını kendim bizzat gördüm 32 yaşındayım kimsenin taraftarlığını yapmak gibi bir niyetimde yok asla olmadı mantıken değil kasten dahi deutzun kollarını kaldırmasına gerek bile olmadan td75in üzerine çıkması gerekirdi 3750 kg ağırlığında bir traktör bu kadarmı aciz kalır 75 hp 12+12 mekik şanzıman artısı garrett turbo yaw ben kendimde soruyorum motor benimken bu kadarmı aciz kaldık 3 silindir deutz harcadı bizi ne hidroliklerle oynadı nede kollarla ben akşama kadar 2 sinide kullandım sanmıyorum pulluktada arkasından gitsin ben de 265s de var bana pullukta 265 s daha iyi derken kızan kardeşlerim şimdi nerde td 75 d turbo kullanırken ne bunun 65 td sini nede 65 ttsini nede 75 ttsini kaale alırım kimse bana kızmasın darılmasın keşke erkuntla yaptığımız mücadeleyide çekebilseydim de bakalım oz aman nasıl tepki alırdı benim malım iyi seninki kötü mevzusu değil olay şu kadar param var hangisi iyi mevzusu 2002 model 4x4 70-66 s e 40.000 lira verip alan adam meğer ne kadar haklıymış

güzel video cesurca paylaşımın için tesekkur ederiz.. aslında td75 farklı bi traktör seri oldugu için tam anlamıyla asılamıyor buda patinaja kaçıyor.. bizde halen eniştemde 2003 model td85 var turbosuz du oda aynı bunun gibi hemen kaçırma yapıyor patinaja kaçıyor bu serilerde bu sorun var bence bu sorun hidrolik hassasiyetinden kaynaklanıyor.. traktörü yuke bindirmiyor direk kazıklıyor hidroligi buda sıkıştırma yapıyor hiç rahatlatmıyor traktörü.. mesela erkunt ve same de öle degil hidrolik hassasiyetleri gayet iyidir.. tarlada bas edemez td75 ama yolda yuklu olsa mesela td75 geri kalmaz hatta sameyi gecer motor gucu daha yuksek oldugu için.. bende td85 in bu konudaki eksiklerini sitede duyurmustum ama 2003-2004 modeller için ust modellerini bilmiyorum.. sesleri harika ama tarlada patinaja düşürmemek için baya ugras vermek gerekiyor..
erkuntla kapışmanızı merak ettim dogrusu..

birde deurz un tekerler küçük galıba::)) ama güzel video olmuş + rep tşkler . . bnm görüşüm sankı nh bıraz bayılmış gibi veya kollarla oynamış çok oynanmış gibi. . . tabıkı vites şecenğiyle deutz alır. .

benım 255 ep varken senkromej şanzumanlı ydı 1 buçuk da kazayak çekerken tt 55 le düz 1 le çekıyorsun buradan fark ettı galıba. . . arka arkaya sürerdik ama yetişemezdi sürüyo ama tatmin edici değil tabıki. .

ama su var motor ömrü hangısının kı fazla olur bilemem. . .

tekrar tşkler. . . .