..::90.80 Mısır yeri Sürümü::..

17.12.2007
3,301
213
Konya

Mısırlar biter bitmez diskarow arkası sürüme geçtik. Ben sürerken ağabeyim bir kaç foto çekmiş.

Resimler ve ekler

• 19012014766.jpg
    19012014766.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 340
  • 19012014767.jpg
    19012014767.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 218
  • 19012014768.jpg
    19012014768.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 284

Bazı saplar yüksek kalıyor hem traktöre zarar veriyor hemde pulluğu tıkıyor hemde toprağa çabuk karışsın diye çekiyoruz.
Yaw aslında sormak istediğim tarlada biçerdöver arkasındaki mısır anizini yakmadan diskarow ve ardından pullukla mi surdunuz mu diye sormak istedim. Bende yakmadan tarlayi pullukla işleme arayışındayım ama biçare bulamadık daha ...
Elinize sağlık çok güzel işlemiş siniz toprağı.

Yaw aslında sormak istediğim tarlada biçerdöver arkasındaki mısır anizini yakmadan diskarow ve ardından pullukla mi surdunuz mu diye sormak istedim. Bende yakmadan tarlayi pullukla işleme arayışındayım ama biçare bulamadık daha ...

2 sene önceye kadar yakıyorduk. iki senedir yakmıyoruz. ya diskarow yada rotavatör ile yüzünden geçiyoruz.

Kolay gelsin.

Dane mısır hasadı sonrası ( mısırın boyu 2.5 m ve üzeriydi ) 5-10cm derinlikte kuru hava ve toprakta acele etmeden ( 4 km/s ) rotovatör çektim. Üzerine 10 kg/da AN 33 gübre serpip pullukla sürdüm. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: muhammet63
Bu traktörleri fazla göremiyoruz serisi devam etmesi gerçekten gerekli olan bir traktör. Şimdiki Tümosan'lar kadar zamanında rağbet görseydi çok daha değerinde olurdu.

Beyaz çizgi mavi yazı 90.80 ler rağbetten değil de daha çok arkasından gelen ve Çiftçiye umduğunu veremeyen gri çizgi siyah yazı 90.80 8095 serisi modellerin kurbanı oldu.. Anlayacağınız ne zaman beyaz çizgi mavi yazıyı bıraktı ondan sonra rağbet düşmeye başladı..

Kolay gelsin güzel paylaşım.beyaz jantlı seriler tumosanın en gözde modelleri aslında.şanzuman kuyrukmili baskı balatası olsun şimdi modellerine göre daha performanslı,sağlam ve görsel olarak daha yakışıklı modellerdi

Aynen öyle gerçekten Tümosan ın en gözde modelleriydi. Kalite ve Performans bakımından şimdi ki modelleri ikiye katlamaya yeter. 7. Senesi maşallah taş gibi halen.