Tümosan 8280 almayı düşünüyorum sizce nasıl?artıları,eksileri nelerdir?

Herkese merhaba. 1990 model massey 265 traktörümü satıp 96-97-98 model tümosan 8280 tek çeker traktör almayı düşünüyorum.bütçem 27.000 civarı maksimum. Bu traktörlerin bazısında 12+3 elektrolift yazıyor kaportasında bazılarında hiç birşey yazmıyor. Yazmayanlar 8+2 viteslimi acaba? Yada buçuklu dedikleri 12+3 viteslilerden mi tavsiye edersiniz.teşekkürler

Ynt: Tümosan 8280 almayı düşünüyorum sizce nasıl?artıları,eksileri nelerdir?

96 model kullanıyorum ben sıfır aldık 8000 saate yakın şu an 12+3 olanlar 3 taviye sürüngen takviye var buçuk değil yani.

Hidroliğinden sorun yaşadık ilk zamanlar şu an iyi bilmediğimiz şeyler oldu, servisiniz varmı iyimi? çekişi yakıtı güzel .

Hidroliğine dikkat et , hafif ekipman ile iyi çalışmaz tümonun hidroliği , o önemli vitesler önemli değil , sürüngen takviye bir işe yaramıyor zaten ,ekmeği yenmiştir çoğunun imkanın varsa yeni almaya çalış.

İlla alacağım dersen mita hidrolik olsun şanzımanı motoru defransiyeli zaten pek sorun çıkarmıyor.

Amcamlar tümosan kullanıyordu eskiden,sevisine sormuş hangi modeli daha iyi diye.70.80 veya 74.80 al hiçbir arıza çıkarmaz demiş.Ben başkasının yalancısıyım tabi kafa karıştırmak istemem ama aynı yıl amcam 2009 model 65.80,70.80,82.80 aldı yaklaşık 1 yıl sonra 82.80 ve 65.80 ' i satıp John Deere 5075 ve 5725+ aldı.70.80 ise hala duruyor bir de 5 yıla yakın bir süredir ormanda çalışıyor tomruk falan taşıyor.Tercihe saygılıyım her zaman.

fena sayılmaz güzel güçlü traktör, bütçene göre seni fazla da yormaz ama dört pullukta pek randıman vermiyor, 3 ' lü de az geliyor tercih senin

fiat 80 66 yada 70 56 ayarı temizini bulursan al derim daha kalitelidir tümosanın eskisi iş yapmaz sıkıntı çıkarabilir arka dişlileri çok zayıf kalite zayıf fiat iyidir kolay kolay öldüremezsin