steyr bayır aşağı hızlanmıyor

arkadaşlar dün asfaltta songazla giderken bayır aşağı traktörü boşa aldım ama bayır aşağı olmasına rahmen traktör fazla hızlanmadı . arka römork falanda yok , acaba neden olabilir ..

Ynt: steyr bayır aşağı hızlanmıyor

sarayli33 link=topic=82920.msg988175#msg988175 date=1427745747' Alıntı:
arkadaşlar dün asfaltta songazla giderken bayır aşağı traktörü boşa aldım ama bayır aşağı olmasına rahmen traktör fazla hızlanmadı . arka römork falanda yok , acaba neden olabilir ..
steyr dediğin 4x4 başaklardan mı ? veya traktör 4x4 mü ? eğer değilse bi problem vardır çünkü benim bildiğim steyr ın gitmemesi için bi sebep yok. Düzde bi dene dümdüz yerde ilerlerken debriyaja bas bakalım motorun akıcak mı ? zaten akmıyosa hissedersin. he birde traktör sıcak mıydı ? eğer sıcak değil ise soğuk şanzuman yağı vs. birsürü etken var. Aynı segment değiller ama benim kübota mesela yağları ısınana kadar frenler kasıo motoru ısınınca düzeliyo

sarayli33 link=topic=82920.msg988194#msg988194 date=1427747396' Alıntı:
suboplar ayarsız olduğu nasıl analşılır peki belirti olarak ne olur.
Siboplar aarsızsa şakır şakır vurur. Yakıt çekiş oranı değişir. Eğer yakın ise ve uzun zamandır yaptırmadıysan çek bi ustaya 30 dk soğumasını bekliyo moor soğuyuncada 10 dk ya ayarlıyo. Eğer ayarsız ise sübap kırarsın sıkıntı yani

Steyr bizde 83 senesinden beri var boşta hiz yaptigini hic görmedim. Steyr de normal bi durum bu . Muhtemelen zf şanzıman dan dolayi oluyor. Erkunt kullanmadim ama onunda öyle olduğunu duydum. Ayriyeten bayirda bosa almak dişli merkezlerindeki sarı denilen burçlar için asindirici bir durum. Tavsiye de edilmiyor.