MASSEY 5460 PULLUK YARDIM LÜTFEN !!!!

S. A Arkadaşlar pulluk aldık motor 5460 pulluk 5 li 14 ünlü ,nün helezon yaylı pistonlu inç ayarlı sorum ise ayarı 10 - 18 kadar ayarlayabiliyorsun toprağın içinde inç ayar değiştirince tarla yılan gibi oluyor yani ok gibi dümdüz lüğünü kaybediyor bu normal mi ? diğer sorum ise pulluk toprağın içinden bazen motor yelkindiği zaman pulluk da birden sağ tarafa atıyor kendini bu arada en az 5 metre çiğ kalıyor tekrar geri geri gidip çiğ kalan yerden devam ediyorum buna pulluk kasma mı deniyor kasıyormu acaba yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla :-[ :-[ :-[ bu arada motorun mazotunu denedik tam full doldurduk 145 litre 90 dekar sürdük ama tarla çok ve aşırı sertti geç kaldık sürüme hesap ettik 1,6 yakmış bu da ayrı soru normal mi ? bizim ağa daha beğenmiyor bu motor 1,45 yakacaktı sen vitesleri çok kurcalıyon deyip duryo :D :)

Ynt: MASSEY 5460 PULLUK YARDIM LÜTFEN !!!!

İnç ayarını toprağın tav durumuna göre ayarlamalısın, en kolay ve rahat hangi inçte çekebiliyorsa, o ayarı bulup bir daha değiştirmemelisin, yoksa dediğin gibi yılan resmi çizersin :) Motor silkelendiği zaman pulluğun sağ tarafa kaydığından bahsetmişsin, normalde sağa değil sola kayar.... Oda genelde otomatik pulluklarda pek olmaz, çok baba bir taşa veya köke takılırsan üzerinden atlayamazsa o zaman olabilir. Mazot sarfiyatın tarladan tarlaya toprağa göre değişir. Öyleki sen sert zeminde sürmüşsün, bu gayet normal.....Vites konusuna gelince , pulluğu rahatça çekebilecek vitesi bulduktan sonra, aynı vitesle sürümü bitir. Öyle fazla elleşme, oynaşma :)

a.selam hayırlı olsun traktör ve pulluk, pullukta inc ayarını traktörün arka lastik ebatına göre yapacaksın, yani arka lastikler çiziye tam oturacak, kasma olayı tamamen farklı bir durum, trakör genişliği il e pulluk sürüm genişliği ne zaman eşit olursa kasma o zaman ortadan kalkar, bu pek çok traktörde beygir sıkıntısından dolayı mümkün değildir.

Hocam pullugun ayarini sanirim iyi yapamamissiniz. ayni pullugu ben kullaniyorum ve ben onermistim. orta kolun deligini ortaya alin ve sol tarafa birazz daha yatirin. Birde pulluk uzun oldugundan hassasiyet ayari duzgunde calismiyor olabilir.