Ara sanzuman motoru yorarmı

Mrb arkadaslar bu konuda tecrubesı olan arkadaslarım yardımcı olabılırmı acaba dun motora ara sanzuman attırdım sankı motor eskıye nazaran hantallastı bıraz sanzumanla ılgısı olabılırmı traktorum 178lık z cant sımdıden tesekkur ederım herkese ıyı gunler

Ynt: Ara sanzuman motoru yorarmı

Yok ali kardes bucuk farklı ara sanzuman motorun govdesını 15 cm kadar uzatmaya yarıyor bı nevı ara ılave dıyelım motorun ozgul agırlıgını bıraz daha arkaya yukluyor cekıs fark ettı gercektende sankı serılık gıttı yada ben alısamadım daha belkıde

Cekısı on numaraa oldu arkadslar 285 mfnın cıkaramadıgını ben taktım yokmus gıbı aldı goturdu valla keske vıdeo cekseydık 6 ton arpa yuklu remorktu belkı z cantın faydası var bılmıyorum 285 te de ara govde vardı ama bende sasırdım sahsen cunku zemın kaygan parke vardı ınsllh hep boyle guclu olur bakalım

Ara gövde çekişi arttırır, sallı olmasından dolayı çekişte daha çok kazanır. Haliyle de dönüşlerde ki pratiklik azalacaktır.

vay beee bende 95 model 255 vardı ara şanzumalı onu satıp 2000 model ara şanzumansızını aldık ara şanzumansız daha çok çekiyo ve daha pratik.ara şanzuman sadece ön kaldırmaz diye biliyodum demek çekişede + etkisi varmış....

ara şanzımanın hem çekişte hem kafa kaldırmada çok rolü vardır. ama sonradan ara şanzıman atıldığını ilk defa duydum orjinali gibi randımanlı olurmu acaba fotolarını atarmısın 178 ' in...

funlowe link=topic=62790.msg703491#msg703491 date=1361082606' Alıntı:
En kısa zamanda atarım fotolarını montajda fılan sıkıntı yok ıscılık temız cok sukur vallahı 285 lıge toz yutturuyor orası kesın :)
her yönde çok farkını görürsün o bi kesin bizim buralarda 90lı yıllarda mf 255turbolar çok meşhurdu sürüngenlilerin tadını aldı herkes 240ları bıraktı galeriye 255 aldı ve buradaki 255lerin hepside sürüngenli yani 12 vites ben 8 vitesli 255leri ilk internette gördüm bütün 255leri ara gövdeli sürüngenli olarak biliyodum...