John deere 5055 e hakkında bilgisi olan varmı?

John deere 5055 e kullanan arkadaşlar.bu traktörler dönümde ne yakar?normalde 55 hp deniliyor ama 60 hp olduğunu söyleyen var dogrumu?parçası pahalı deniliyor dogrumu?2.el 5050 e lerle nerdeyse fiyat aynı sebebi nedir?5065 e ler nasıl?sizce 5050 e mi?5055 e mi?yoksa 5065 e mi?

Ynt: John deere 5055 e hakkında bilgisi olan varmı?

Bizde 5050e ciftceker aldik bi ayoldu nadasta bi skinti gormedim guzel cekiyor yakiti uygun bi kisi 5055 aldi daha bi kacgun oldu bence yapacagin isin ozelliklerine gore traktor secimi yap parca yonunden bi bilgim yok seb yinede jd den vaz gecme

• Beğen
Tepkiler: korku351

Kardeşim sendeki dert bende de var 1 senedir araştırıyorum 5050 mi 5055 mi hangisi karar veremedim araştırmak lazım kardeşim çünkü dünyanın parasını veriyoozzzzz

arkadaşım ben 5055 e yada 5065 e almaya karar verdim.5050 ler güzel motor euro 2 motoru var intercool yok beygir küçük ama tork fazla lda sistemi yok daha iyi gaz yiyormuş daha bayılma yok deniliyor.ama yapacağın işe göre tercih yapmak gerek
mesela benim arazim dik tarlalar toprak ağır ilerde motorun arkasına tr aş makinası gibi aletler takma ihtimalim var o yüzden 5 beygir 10 beygir farkı önemli diyorum ve 5055 yada 5065 almaya karar verdim.şimdi tek soru işaretim aralarındaki yakıt farkı.

arkadaşlar başka marka ile kıyaslamıycamki tartışma çıkmasın.
jd.5050 birebir pullukta denemiş biri olarak.
o ağırlığa o motor çok az geliyor.
kendini taşımakta zorlanıyor.
pullukta çok ağır gider.
Eğer zorlamazsan az yakar.
ama bir ayın içinde sağından solundan yağ sızdırdı.
neyse Velhasıl adam aynı cüssenin biraz daha seri hali olsun diye.
gitti 1 aylık traktörü verdi 5065 getirdi.
onu kullanmadım.
ama en son yorum yapmasını istediğimde.
bana; buda bişey değilmiş diyerek yorum yaptı.
kabinsizleri belki daha iyi sonuç verebilir.
ama sonuçta zorla kazandığımız alın terini döküyoruz.
onun için acele etmeden iyi kıyaslamalar yapın.
biri aldı diye gidip aynı markaya saplanmanıza gerek yok.
hakkınızdan hayırlısı inşallah.

aynen bende uzun zamandan beri araştırıyorum 5050e hızı hariç oldulça iyi deniliyor özellikle baba540 ın kullanıcı yorumları gerçekten dürüstçe ne eksik ne fazla 5050E 5055E dendaha iyi deniliyor tutulmasıda oyüzden olsa gerek benim kararsız kaldığım 3 model mf 260 gold minimax erku nt 70 meyveci jd 5050E genelde gitgel işleri yerler bayır olduğu icin mecburen 4 wd

• Beğen
Tepkiler: AbCDDD

rampada çekiş şahane diyorlar da sıkıntı düzde miş 4.vitesin olmayışıdüzde olumsuz bir etken max 30 km sanırım 5050 E nin hızı aslında fena bi hız değil de 4.vites olsaydı yakıtıda düşürürdü ama vardır jd nin bibildiği inşallah 300-500 saat kullananlardahem yakıt hemde çekiş olarak yazarlarda bizde faydalanırız benim yazdıklarım. forumda dikkatimi çeken yorumlar kullanıcı yorumlarını bende sabırsızlıkla bekliyorum özellikle 5050E için

Cevap: Ynt: John deere 5055 e hakkında bilgisi olan varmı?

rampada çekiş şahane diyorlar da sıkıntı düzde miş 4.vitesin olmayışıdüzde olumsuz bir etken max 30 km sanırım 5050 E nin hızı aslında fena bi hız değil de 4.vites olsaydı yakıtıda düşürürdü ama vardır jd nin bibildiği inşallah 300-500 saat kullananlardahem yakıt hemde çekiş olarak yazarlarda bizde faydalanırız benim yazdıklarım. forumda dikkatimi çeken yorumlar kullanıcı yorumlarını bende sabırsızlıkla bekliyorum özellikle 5050E için
nerdeyse iki yıl olmuş konu açılalı yeni gördüm benimde ilgi alanımda 5050e ne yaptınız aldınız mı traktoru aldı iseniz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

TT

arkadaşlar başka marka ile kıyaslamıycamki tartışma çıkmasın.
jd.5050 birebir pullukta denemiş biri olarak.
o ağırlığa o motor çok az geliyor.
kendini taşımakta zorlanıyor.
pullukta çok ağır gider.
Eğer zorlamazsan az yakar.
ama bir ayın içinde sağından solundan yağ sızdırdı.
neyse Velhasıl adam aynı cüssenin biraz daha seri hali olsun diye.
gitti 1 aylık traktörü verdi 5065 getirdi.
onu kullanmadım.
ama en son yorum yapmasını istediğimde.
bana; buda bişey değilmiş diyerek yorum yaptı.
kabinsizleri belki daha iyi sonuç verebilir.
ama sonuçta zorla kazandığımız alın terini döküyoruz.
onun için acele etmeden iyi kıyaslamalar yapın.
biri aldı diye gidip aynı markaya saplanmanıza gerek yok.
hakkınızdan hayırlısı inşallah.
John Deere diğer traktörlere benzemez önce kullanmayı bileceksin adam ford 5000 lik kullanıyor sonra direk john Deerenin yeni serilerinde alıp kullanıyor sonrada kırmadık yer bırakmıyor önce bu tarz traktörleri kullanmak lazım yoksa heryerini dökersin gidipte dandik yağ koymayacaksın john deerenin orijinal yağından koyacaksın damper hidroliği ford 500lik gibi kullanmayacaksın john deere kullanmadan önce bu traktörler hakkında bilgi sahibi olacaksın sen bunları yap o traktör torunlarına miral kalır

Benimde kuzenimde var 5055e genel olarak eksileri benim gözümde direksiyon da yukarı assagi veya derinlik ayarı yok emsali tt55 de derinlik ayarı var lift o matic yok johndeere de tt55 de oda var johndeere 3 vites ile 40 km hız yapıyor tt55 4 vites ile 40 km yapıyor burdan da şunu anlıyoruz ki rampada dişli oranından dolayı tt55 daha avantajlı johndeere 3..vites ile rampaya girip bayilmaya basladiginda tt 3. Vitesle gecebilir onu muhtemelen intercooler ve fazladan 1 vitesi olduğu için johndere de intercooler yok tt55 de var bizim kuzen sıfır aldı motor alışsın diye biraz sıkıştırarak kullanıyordu hararet yarının çok üstüne çıkıyordu ama motor rayına oturunca normaline de dönebilir ona bisey diyemem gaz yemesi johndeerenin çok iyi azıcık dokunmaniz bile yetiyor birde beğenmediğim bir yani da arka lastikler ufak kalıyor motor yere yakın kaldığı için arka hidrolik kollar son seviyedeyken bile ekipmanı yeterince havaya kaldırmıyor benim genel gözlemlerim bunlar tt50 yi baya kullandım balyada gayet güzel çalışıyordu 50 hp olmasına rağmen 1 depo mazot ile 950-1000 balya rahat bağlıyordu johndeereyi çok kullanmadığım için yakıtına bir şey diyemiyorum ama