sladoran arpa

sal arkadaşlar ben elazığın ilçesinde sladoran arpası ekmek istiyorum bizim ilçenin iklimi ılıman 3 tarafı baraj oldundan kar tutmuyor tutsada 2 günde kalkıyor sladoran nasıl bir arpa acaba ekenleriniz varmı varsa verimi yani kuruda ve dönüme kaç kg tohum ekiyor artıları ve eksileri nelerdir ilginize şimdikten teşekküürler

Ynt: sladoran arpa

yahya link=topic=46620.msg443068#msg443068 date=1315836587' Alıntı:
sal arkadaşlar ben elazığın ilçesinde sladoran arpası ekmek istiyorum bizim ilçenin iklimi ılıman 3 tarafı baraj oldundan kar tutmuyor tutsada 2 günde kalkıyor sladoran nasıl bir arpa acaba ekenleriniz varmı varsa verimi yani kuruda ve dönüme kaç kg tohum ekiyor artıları ve eksileri nelerdir ilginize şimdikten teşekküürler

biz zamanında ekmiştik çok randıman alamadık. kışın soğuğa dayanamıyor. şimdiki tohumun ne olduğunu bilmiyorum ama çok yüksek verim alıyoruz. babama sorayım tekrardan yazarım tohum cinsini

bizim buranın rakımı 801 olmasına ragmen kışın -25 30 dereceyi gören biyer olmasına ragmen slodoran güzel döküyor.ben bu sene hep sladoran ektim arpaları ortalama 412kg arpa aldm dönüme.ben tavsiye ederim türkiye şartlarıne elverişli en iyi arpalardan birisi.

biz uzun zamandan beri ekiyoruz, 25 kg gübre atıyoruz yüzüne tabana da 25 kg atıyoruz tohumu ortalama 24-25 kg ekiyoruz. bu sene 500 kg aldık dönüme, çok güzel bi çeşit tavsiye ederim biz kıraç yerlere ekiyoruz yağmur yağdıkça verim yapıyor. tarım 92 de denedik fakat sladoranın yerini tutmuyor herkese tavsiye ederim.

yorumlarınıza teşekkürler sladoranın sertikalısını dönüme 18 /19 kg diyorlar kardeşlemesi fazla diye gübrede 25 kg çok değilmi normalda 22 kg atıtorduk dap bu sene pahalı 17 kg dap yeter bence mühendis arkadaşlar öğle diyorlar

aytac dede link=topic=46620.msg444205#msg444205 date=1316107031' Alıntı:
biz uzun zamandan beri ekiyoruz, 25 kg gübre atıyoruz yüzüne tabana da 25 kg atıyoruz tohumu ortalama 24-25 kg ekiyoruz. bu sene 500 kg aldık dönüme, çok güzel bi çeşit tavsiye ederim biz kıraç yerlere ekiyoruz yağmur yağdıkça verim yapıyor. tarım 92 de denedik fakat sladoranın yerini tutmuyor herkese tavsiye ederim.
arkadaşı yanlış yönlendirmeyin bu arpa taban araziler için uygun arazi yarı taban kır bayırsa hapı yutar hele anıza ekiyorsa tümden yutar ..arazi taban ve nadas sa bu arpa (sladron )verim yapar anız sa yarı taban kır bayırsa tarm92 bülbül.epona ekmelidirr.....

ilginiz için teşekkür ederim arazilerimiz taban ve yarı taban bizde ekimler nadasa genelde 2 senedir elazığda eken arkadaşlar var bizim ilçede ben yeni ekecem hele bu sene yağış fazlaydı sladora elazığda rekor kırdı