mahindra

Ynt: mahindra

bunu kubota ilede yapabiliriz ama çok gaz vermen ve yuksek viteste yapman lazım çünkkü kubotanun shutle sistemi önce motoru yavaslatıyor duruyor ve sonra yumuşak kalkış yapıyor ve aynı suratle ters istimete gidiyor ne suratte olursan ol ama cok gaz verirsen böle patinajla kalkış yaparsın geri ileride.. yada debriaj kullanırsan.. şuanda bu yapılan baya zararlı hem lastiklere hem motora hemde shutle sistemine.. mahindirada kaliteli bi marka diye biliyorum...

herseyin fazlası zarar normal şanzımanlara göre daha zararsız ama yinede aşırı yuklemede zarar verebilir markası modeli ne olursa olsunn traktöre boşken çok zararı olmaz lastikleri eritmek dışında ama yuklu iken aşırı zorlanmamalı.. kubota nında videosu vardı böle bi fuarda cekmişlerdi izlemiştim 7040 modelinin.. kubotanın shutle sistemi sert geçiş yapmıyor zarar vermesin diye önce yavaslatıyor duruyor sonra yumuşak kalkış yapıyor normal sürümde ama gaz verirseniz oda aynen böle patinajla kalkar...

güzel paylaşım eren ,mahindra baya marifetliymiş.sanırım bunlar yağlı şanzuman, Basınçlı hidrolik yağı ile çalışan sistem ,yani forkliftlerdeki gibi,bir buçuk sene komatsu forklift kullandım bu hareketlerden daha kötüsünü yaptığım halde hiç birşey olmazdı.herhalde en dayanıklı yerleri şanzumandı

Geçmiş olsun mahindrayı getirip montaj yapan firma bu işi beceremedi şimdi enke firması direkt ithal edecekmiş ama sitesinde birşey yok.Tabii ki önceki fiyatları da hayal olacak galiba.

Ah be kardeşim soğuk olmasaydı ben ne güzel videolar çekecektim ama hava çok soğuktu :( KUBOTA da ben bugün denedim. Böyle bir şey yapamazsın. Motor önce yavaşlıyor sonra geçiyor. Ve biz tek frene ihtiyaç bile duymuyoruz ki :D :D