EŞEK DEYİP GEÇME :)

1950 ' li yıllarda Amerikalı mühendisler gelmiş Türkiye ' ye. Adnan Menderes Dönemi; Küçük Amerika olacağız diye ilk heveslendiğimiz günler...
Bir kısım imar çalışmalarına rehberlik ediyorlarmış. O zamanlarda bizde yol güzergahını belirleyecek alet yok, eleman yok.
Nafia mühendisleri eşeği yokuşa sürüyorlar, arkasından elemanlar şeritmetre çekiyor ve eşeğin ayak izlerine kazık çakıp istikamet belirliyorlarmış .
Bunu gören Amerikalı mühendis, pratiği kavrayamamış ve sormuş:
- Ne yapıyorlar böyle?
- Rampada yolun güzergahını belirliyorlar.
- Nasıl yani, anlayamadım?
- Eşek % 7 eğimin üstüne çıkmaz, biz de eşeğin izinde kazık çakıp rampada yol güzergahı belirliyoruz demişler.
Amerikalı katılarak gülmeye başlamış. Yatışınca da sormuş:
- Peki, eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
Yetkili cevap vermiş:
- Amerika ' dan mühendis getirtiyoruz :)

Eşek iyi bir kılavuzdur: Gittiği bir yolu hiç unutmaz ve o yoldan şaşmaz. Bu nedenle deve veya katır kervanlarının önüne daha önce bu yoldan gitmiş bir eşeği kılavuz olarak koyarlarmış...

Ynt: İKİ ELİNİZ KANDA DA OLSA MUTLAKA OKUYUN!!!

Tamamen yanlış bir düşünce.... Çok yazık! Allah ' ü Teala her şeyi görendir ve O her şeyi hakkıyla bilendir. Allah ' a havale ediyorum... Rabbim bildiği gibi yapsın.

amacın ne senin islam ülkesiyiz olsun o kadar da cami yapılmasa ibadetlerimizi nerde yapacaz can dündarın ve senin başka işin yokmu ? bunlarla değil başka işlerle uğraşın RABBİM ıslah etsin ne diyeyim

ateist düşünceler gizli gizli dem vurma oyunları ateistler kendilerini dünyada tek zannederler dünyanın merkezi onlardır herşeyde üstünlük kurmak icin mucadele ederler kendi bencilliklerinden haberdar degillerdir akıl akıldan üstündür bunu kabul etmezler en büyük istilacı olan ZAMANI çözün nerden evrimleşmiş dediginde virt zırt bişi derler can dündar gibi insanlar ufak ufak dem vururlar böyle

Ynt: EŞEK DEYİP GEÇME :)

valla kızacam bişey bulamadım gülecemmm komik bişey yok ağlayacam başka işimmmi yok
hazır mevzu eşekten açıklmışken bir ata sözü aklıma geldi...:)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR,LAKİN EŞEKLİK BAKİ KALIR...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=62190.msg694825#msg694825 date=1359632875' Alıntı:
valla kızacam bişey bulamadım gülecemmm komik bişey yok ağlayacam başka işimmmi yok
hazır mevzu eşekten açıklmışken bir ata sözü aklıma geldi...:)
EĞİTİM CEHALETİ ALIR,LAKİN EŞEKLİK BAKİ KALIR...
yusuf abi bizim kızdığımız nokta ilkten bi paylaşım yapmıştı cami ler le ilgili ona bayağı tepki alınca hemen konu içeriği ve başlığı değişti yani kendini akıllı zannediyo bu arkadaş ama işte dediğin gibi ...... önde gideni

delihan link=topic=62190.msg694827#msg694827 date=1359633014' Alıntı:
yusuf abi bizim kızdığımız nokta ilkten bi paylaşım yapmıştı cami ler le ilgili ona bayağı tepki alınca hemen konu içeriği ve başlığı değişti yani kendini akıllı zannediyo bu arkadaş ama işte dediğin gibi ...... önde gideni
BOŞVER SAKİN OLUN İDARE EDİNNN DAHADA YAPMAZ ...

Sitedeki arkadaşlarla dalga geçtiğin,
Tamam artık yeter.
Bizler saygıdan, sevgiden hoşgörüden bahsediyoruz,
Saygı çerçevesinde olan her yorum değerlidir ve önemlidir.
Kusura bakma ama;
Tadını kaçırdın.