hangi koyun kırkma makinesini tavsiye edersiniz !!

arkadaşlar çin malı düşünmek istemiyorum..sitelerden araştırdığım kadarıyla alman malı olanlar 1200 tl civarı gözüküyor...telden girdiğim içinde iyide araştıramadım...güzel bi makine önerebilirmisiniz..

Ynt: hangi koyun kırkma makinesini tavsiye edersiniz !!

sinoplu link=topic=73098.msg851750#msg851750 date=1393151830' Alıntı:
arkadaşlar çin malı düşünmek istemiyorum..sitelerden araştırdığım kadarıyla alman malı olanlar 1200 tl civarı gözüküyor...telden girdiğim içinde iyide araştıramadım...güzel bi makine önerebilirmisiniz..

shearmaster

2 yıldır kullanıyorum, performansı iyi. Amerikan. Yalnız Türkiye ' de bulabilir misin bilmiyorum. Bir ara sahibinden ' de biri satıyordu ama bayağıdır ilan yok görünürlerde. Tipi zaten diğerlerinden faklı, dış görünümünden bile ayırırsın.

Fiyatı siyah ve sarı olmasına göre değişiyor. 700-1500 lira arasında. Ben Amerika ' dan getirttim. Uzun ömürlü, alet. Alacaksan siyah olan modelden almanı öneririm. Motoru daha güçlü. Kırkımı çok temiz.

Tek sıkıntısı (ABD ' deki standart olan) 110 volt ile çalışması. Bizim pirizler 220 olduğu için bir adaptörle ayarlayıp öyle kullanman gerekiyor.

Hangi makinayı alırsan al, bıçak ve taraklarını da yanında bol miktarda iste. Kirli yapağıda 30-40 hayvanda en kral bıçak bile körleniyor.

'Oster Shearmaster' tam adı. Kırımını gösteren de 2 video: (adamdaki bendekinin aynısı)

http://youtu.be/KQfQwtqM5PA

http://youtu.be/jYp9KPAMndo

kirli koyunlarda nasıl oluyor randuman veriyormu bende çin malı vardı 20 koyun kırktın bıçagı köreldi

Bıçak lar Avrupa olmadıkça sorun yaratır. Yada mecburen bileme yapmak lazım.
Yeşil adaptorlu Rus malı var bi makina bulabilirseniz bu isin en iyisi o. Elektriklilerde de bizde heiniger vardı ilk makinam di acemiliği onda atmıştım.

Biz senelerdir Alman LISCOP markasını kullanıyoruz. Dediğiniz fiyatlarda fiyatı var. Motoru üzerinde. Son derece memnunuz. İlk çıktığı zaman almıştık. O zamanlar herkeste böyle makina yoktu. Gerçekten çok sağlam. Bu sene bakımını yaptık. Ama baya kuzu ve koç kırktı. Kirli hayvanda en iyi bıçak olsun yine körlenir. Maksimum 20 hayvan bir bıçak kırkar. Alman ve Amerikan bıçaklar en iyilerdendir. Birde çin malı Beiyuan marka bıçaklar var. Onların fiyatı yarı yarıya. Onlarda fena sayılmazlar. Tavana asılan spiralli makinalardan düşünüyorsanız. İngiliz Lister markası en iyilerdendir. Devir olarak ne kadar yüksek devirli makina alırsanız. O kadar iyi olur. Elde tutulan makinalar yani motoru üzerindekilerin deviri biraz bunlara göre düşüktür. Ama spiral olmadığı için kullanım biraz daha rahattır. Ama spiralli makinada ise elde tutma kolaydır ve devir fazla olduğu için rahat çalışır. Bizde iki modelden de var. Spiralliyi 2 sene önce aldıktı. Lister biraz pahalı olduğu için Nezih makinanın Avusturalya ' dan ithal ettiğini söylediği makinayı aldık. Lister ' in en üst modeli kadar devir yok. Ama bize yetiyor. Fena makina değil. Onuda tercih edebilirsiniz. Bu makinaları İstanbul ' da en yoğun satan Nezih Makina ' dır. Aşağıda linkini veriyorum. Perşembe pazarında yerleri vardır. Her türlü makina, bıçak ve bileme ürünlerini bulabilirsiniz.

http://www.nezihmakina.com

• Beğen
Tepkiler: suakarakas

Iyi bir şaftlı makina 2500 liradan başlar ve kullanımı çok yorucudur. Alışana kadar adamı kopartıyor. Ilk başlacaksa hayvanların kir durumuna göre 20-30 hayvan için 1 bıçak ce 50-70 hayvan için 1 tarak gelecek şekilde sipariş verirsen sıkıntı yaşamazsın.

Nevşehir Gülşehir ' de yeni bir firma kurulmuş. Kırkım, dış parazit (püskürtme) ağız içi dezenfektanösıkıp işlemi hallediyorlarmış. Kendi araçlarıyla gelip kendi kotralarını kuruyorlar ve yine makinalarıyla kırıyorlar. Ekip de tam profesyonelmiş. Makinayla kırkım yapıyorlar ama elektrik istemiyorlar, kendi jeneratörleriyle geliyorlarmış. Kırkımı beğenmediğinde yarıda bıraktırabiliyor yada uyarıda bulunabiliyormuşsun.

Genelde büyük iş için (1000 hayvan gibi) geliyorlarmış ama toplu olursa 500 hayvan için de geliriz demişler.

Ister yapağıyı alıyorlar kırkım bedeli olarak, istersen de ücretini.

Hatta istersen benim çok yapağım çıktı diyerek (çıkan yapağının, kırkım ücretini karşılayıp artacağı durumlarda) kendi yapağıyını aynı kişilere kilo üzerinden satabiliyorsun.

Tüm işlemler (tüm ilaçlamalar) dahil hayvan başı 4 lira fiyat vermişler.

Katalog arkadaşta mevcuttu, isteyen olursa numarayı veririrm.

Bu yıl bende makina olmasına rağmen tek seferde aradan çıksın diye bu ekibe kırkım yaptırmayı düşünüyorum.

Selamın aleykum ben de siteye yeni üye oldum bilgiler gerçekten çok yararlı ben de daha önce makina kullanmadıgim için bu konuda acemiyim ama sitelerde bulduğum iki ürün arasında kaldım powertec ve beiyuan rus tipi adaptörlu model hangisini önerirsıniz hangisiyle daha fazla koyun kırkmak mümkün?

sebazios link=topic=73098.msg852768#msg852768 date=1393278436' Alıntı:
Iyi bir şaftlı makina 2500 liradan başlar ve kullanımı çok yorucudur. Alışana kadar adamı kopartıyor. Ilk başlacaksa hayvanların kir durumuna göre 20-30 hayvan için 1 bıçak ce 50-70 hayvan için 1 tarak gelecek şekilde sipariş verirsen sıkıntı yaşamazsın.

Nevşehir Gülşehir ' de yeni bir firma kurulmuş. Kırkım, dış parazit (püskürtme) ağız içi dezenfektanösıkıp işlemi hallediyorlarmış. Kendi araçlarıyla gelip kendi kotralarını kuruyorlar ve yine makinalarıyla kırıyorlar. Ekip de tam profesyonelmiş. Makinayla kırkım yapıyorlar ama elektrik istemiyorlar, kendi jeneratörleriyle geliyorlarmış. Kırkımı beğenmediğinde yarıda bıraktırabiliyor yada uyarıda bulunabiliyormuşsun.

Genelde büyük iş için (1000 hayvan gibi) geliyorlarmış ama toplu olursa 500 hayvan için de geliriz demişler.

Ister yapağıyı alıyorlar kırkım bedeli olarak, istersen de ücretini.

Hatta istersen benim çok yapağım çıktı diyerek (çıkan yapağının, kırkım ücretini karşılayıp artacağı durumlarda) kendi yapağıyını aynı kişilere kilo üzerinden satabiliyorsun.

Tüm işlemler (tüm ilaçlamalar) dahil hayvan başı 4 lira fiyat vermişler.

Katalog arkadaşta mevcuttu, isteyen olursa numarayı veririrm.

Bu yıl bende makina olmasına rağmen tek seferde aradan çıksın diye bu ekibe kırkım yaptırmayı düşünüyorum.
abi numarayı verebilirmisin,kuzu kırkımında anteplilerle çalışıyoruz ama pek memnun değiliz