265 ÇEKİŞ GÜCÜNÜ ARTIRMA

ARKADASLAR ABİLER BU KONUDA BILGI SABIHI OLANLAR YORUM YAPARSALAR SEVINIRIM

BENIM 265 IYI CEKMIYO OLANAGIMIZ YOKKI TRAKTÖRÜ DEĞİŞTİRELİM AMA BENIM AKLIMA ŞÖLE Bİ FİKİR GELDİ ARKA JANTLARA AĞIRKIK EKLİCEM ACABA ÇEKİŞ GÜÇÜNDE BİRAZ ARTIŞ OLURMU OLMAZMI ONU MERAK EDIYORUM

Ynt: 265 ÇEKİŞ GÜCÜNÜ ARTIRMA

Traktörün motorundan kaynaklanan güç kaybının çözülmesinin, arka tekerlere ilave edilecek ağırlıkla ne gibi ilgisi var Sinan..? Mantıklı düşün ; derman yok dizlerinde, sen ayakkabı yerine postal giysemmi diyorsun.. Bu konudaki sorduğun soru bir MF ciye yakışmıyor...:)

valla bende 240 la çektim bugün hiç çekmiyor gitmeyeyim 6 dönüm yer diyom kükçkle gidiverdim oda tekerde yok bide hidrolik bozuk biraz biraz indiriyorum dibine geçiyor motor gitmiyor istop etcek sonra biraz ama biraz kaldırıyorum geçmiyor en iyisipullugun tekerli olanı rahat çekiyor bidaha büyükle gitmezsem tekeri söktüm diye böylede donuyor insan daha yeni geldim :D

fazladan afırlık takmak jantları patlatır cekısın olmaması mazot pompasından olabılır hava fıltren ozellıkle ust kısmı dolu olabılır
ara şanzıman atılabılır

sinan1 link=topic=30338.msg256038#msg256038 date=1266990357' Alıntı:
usta alakası yok biz her sene motorun yagını filitreyi temizliyoruz hasat bittikten sonra ara şanzımanı var zaten ama mazot pompasından olabilirmi bilmem
her senemi degişiyor yag filitrede öle sanırım motor calışmıyor ki cekeşide işini görürü bence hic bişey yapma

valla arkadaşım Mflerin hepsi öyle cekmez ağırlık ister devamlı ciftte arkayı sallar bendede 285s var 10 seneden beri tekerlerde su dolu hiç birseyde yok daha saat gibi çalısıyor birde turbo attın mı arkana bakma

sinan1 link=topic=30338.msg256037#msg256037 date=1266990200' Alıntı:
nail abi bu işlerde uzman sensin napmak gerek kaç senedir 265 kullanıyosun
Motor 5000 saat civarında ise zaten revizyon zamanı gelmiştir, yapılacak en iyi şey 3000 tl yi gözden çıkarıp iyi bir ustaya revizyon yaptırmak. Eğer motor 2000-3000 saatleri civarında ise; sibop ayarı, enjektör ve pompa bakımı baya bi güç katar. Daha önceleri de hararet yapmış falan ise silindir kapak taşlatıp diğer işlemleri yaptırmak gerekir.
Motorun arka tekerleri ağırlık ilavesi sadece ve sadece..!! patinaj ve fren yapıldığında durma mesafesini azaltır. Motorun çekmesi ile traktörün çekmesi ayrı olaydır..

sinan kardeşim 2000 saat teki motor daha revizyon istemez pompa enlektör bakımını yaptır saat gibi olur bende 265 s kullanıyorum inan köpek gibi çekiyor birde güçünden fazla şeyler istemeyeceksin aslı 69 hp dir .