Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

Merhaba arkadaşlar/abiler

Bir araba almaya karar kıldık ama ne alacağımıza bir türlü karar veremiyoruz.
Forumda arama yaptım fakat ya ben gerekli konuyu bulamadım yada öyle bir konu yok
Ben Dacia Lodgy babam Dacia Stepway dedem ise 5 kişilik olacaksa jip alın diyor :D (genelde dedem kullanacak)
Bizde Dacia Duster alalım dedik fakat sıfırlarına 63.000 lira istiyorlar ve ikinci ellerindede yeni kasa pek yok eski kasalarda işe yaramaz saten

Bugün sahibinden.com da dolaşırken Volkswagen Tiguan gözüme çarptı 2008-2011 arası 50.000 liraya var

Bize max 60.000 en fazla -vergiden dolayı- 1.6 motor yerden yüksek 4wd bir araç lazım siz ne önerirsiniz?
Veya 4wd olmayıp yerden yüksek bir otomobilde olabilir.
Sizler ne kullanıyorsunuz?
Yakıtları nasıl?
Toros ve Transit var saten pek toprağa girmez fakat yinede köylü adamız.

Bide lokal boyalı araç almaya ne dersiniz benim için sorun yok ama babam falan pek istemez sanırsam.

Saygılarımla

Ynt: Fikrinizi Alabilir miyim?(Araba)(M.c.Y)

mrblar daciaya o kadar mevla vereceğinize (yanlış anlamasın kimse sadece benim fikrim bu) köyde isenizde D-MAX, hilux tarzı birşey yada corolla desem yerdende epey yüksektir corolla arkanada bakma bir daha...karar sizin hayırlı olsun şimdiden...

bende pevgeut baxer var. arazide girmediğim yer yoktur. hem yerden yüksek hem önden çekiş hem yakıt hemde sulama yaparken üzerimi değiştirmeye yarıyor. parasal olarakta senin rakamlarına göre ekonomik.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-umit-otomotiv.den-orjinal-hatasiz-bir-arac-166617251/detay

4x4 ıcın kıa yı onerıyorum kesınlıkle ama toyota veya mıtsubıshıde alın kıanında kalıtesı o kalıtede ayrıca sakın dacıa alma elınde kalır arazıde kullanıcakcan toyota mıtsubıshı honda vede kia saglam arac tır bunlar bir otomotivcı olarak kesınlıkle dacıa yı onermıyorum 1 kac seneden sonra sıkıntılar baslar bu arada fiat ve fordda saglamdır

susurluklu10 link=topic=75815.msg895183#msg895183 date=1401465020' Alıntı:
mrblar daciaya o kadar mevla vereceğinize (yanlış anlamasın kimse sadece benim fikrim bu) köyde isenizde D-MAX, hilux tarzı birşey yada corolla desem yerdende epey yüksektir corolla arkanada bakma bir daha...karar sizin hayırlı olsun şimdiden...
Abi dacia hakkıda haklısın aslında ama d-max hillux bizi aşar en fazla 1.6 olacak çünkü yıllık vergi neredeyse ikiye katlıyor :) corolla ise olabilir fakat bzim ev konumu itibari ile biraz yokuşla çıkılıyor kar yağdımı toros falan çıkamıyor o yüzden 4wd düşünüyoruz :)
FEHİM link=topic=75815.msg895186#msg895186 date=1401465371' Alıntı:
bende pevgeut baxer var. arazide girmediğim yer yoktur. hem yerden yüksek hem önden çekiş hem yakıt hemde sulama yaparken üzerimi değiştirmeye yarıyor. parasal olarakta senin rakamlarına göre ekonomik.
Abi onun yerine transit var gerçi o arkadan çekiş ama şu ana kadar pek bırakmadı arazide :)
Ali öz link=topic=75815.msg895189#msg895189 date=1401465823' Alıntı:
Mitsubishi L 200 al derim.4x2 yada 4x4 fark etmez kısa şasi
Abi yukarıda da belittim vergi aşıyor bizi :)
Aygün ATALIK link=topic=75815.msg895190#msg895190 date=1401466530' Alıntı:
tiguan uygun bence dacia ya o para verilmez
Bakalım babamı kandıra bilirsem bencede tiguan fakat 1.4 motorlular benzinli daciaya göre bence tek dezavantajı :)
aksaklı link=topic=75815.msg895194#msg895194 date=1401467833' Alıntı:
Teşekkür derim sağolasın amin Honda crv yi değerlendirmeye alacağım bi inceleyim bakıyım :)
zac link=topic=75815.msg895198#msg895198 date=1401468810' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-kia-umit-otomotiv.den-orjinal-hatasiz-bir-arac-166617251/detay

4x4 ıcın kıa yı onerıyorum kesınlıkle ama toyota veya mıtsubıshıde alın kıanında kalıtesı o kalıtede ayrıca sakın dacıa alma elınde kalır arazıde kullanıcakcan toyota mıtsubıshı honda vede kia saglam arac tır bunlar bir otomotivcı olarak kesınlıkle dacıa yı onermıyorum 1 kac seneden sonra sıkıntılar baslar bu arada fiat ve fordda saglamdır
Kia aslında iyi bir arabaya benziyor hiç kullanmadım fakat köyde yakınlarda var olmazsa sorar araştırırız fakat bizim burada servisi falan varmı bilmiyorum ama değerlendirmeye alıyorum :)
Toyota vergiden kayıp ediyor mitsubıshıyi değerlendirmeye aldım şimdi biraz nette bakıyım ilanlar :)

Biz tam arazide kullanmıyacağız aslında dediğim gibi toros ve transit var yola gideceğimiz zaman transitle gidiyoruz oda yakıyor o yüzde daha çok yol için alacağız fakat dek gelir hava soğuk olur sabah hat çalıştırmaya giderken götürürüm :)
Hepinize de yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun :)

L200 4X4 kısa şase.

Gerisi boş.

Gecen temmuz 110 ' la kamyona vurdum. İcinden sag çıktım.

Aşağıdaki arabaydı.

yny3uny2.jpg

8-9 litre yakar. Aslan besleyen yemini düşünmez..

pikap alın geçin derim.. köye kırsala birebir..

Yılmaz bu L200 ' lerin uzun-kısa şasesi mi var.. hep aynı değilmi?

UÖZKAN.77 link=topic=75815.msg895282#msg895282 date=1401477661' Alıntı:

Umut Abi ya 2010, ya da 2011 ' den sonra kasayı bi 15-20 cm uzattılar. Aslında iyi de yaptılar.

1 tona yakın tasıma kapasitesi var, ama o kadar yükü koyacak hacimde kasa yoktu.

Şasenin uzatılması hacmen iyi oldu ama arazi performansini biraz düşürdü. Taşıyacak yükü çok olana uyar ama.

sebazios link=topic=75815.msg895277#msg895277 date=1401477457' Alıntı:
L200 4X4 kısa şase.

Gerisi boş.

Gecen temmuz 110 ' la kamyona vurdum. İcinden sag çıktım.

Aşağıdaki arabaydı.

yny3uny2.jpg

8-9 litre yakar. Aslan besleyen yemini düşünmez..
Geçmiş olsun abi dayanaklı araba imiş :) İşte bizde aslan mı alsak kedi ile yedinsek mi diye düşünüyoruz :D
UÖZKAN.77 link=topic=75815.msg895282#msg895282 date=1401477661' Alıntı:

Abi pikap güzel olurda dediğim gibi işte vergi :)
KOPARANLI AHMET link=topic=75815.msg895294#msg895294 date=1401478300' Alıntı:
bence honda crv alın derim vergi farkını yakıttan ve konforundan çıkartır hemde ömürlük olur deneme olarak sürmüştüm gerçekten güzeldi.
Abi bizde çıkartacağını sanmıyorum bizim yıllık max 15.000 km yapıyoruz :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun vergi bizim için gerçekten önemli sırf vergi düşük olsun diye kamyonet geçen connect gibi araçları almıyoruz yıllık km az olduğu için pek hakkını veremiyoruz araçların :)

paran yetiyorsa duster al..bizde bilen bilmeyen herkes akıl verir haytında hiç bindegi görmedigi şeylere bile yorum yaparlar fikir verirler...yarım hekim candan yarım hoca dinden eder..misali..duster kullnıyorum dizel full 4 adet aldık biri lody hiç şikayet ve sıkıntı yok..yakıt çok ekonomik bakımları 20bin km yolda harika...tarlada harika yükde çok daha harika..

köylü link=topic=75815.msg895447#msg895447 date=1401518538' Alıntı:
paran yetiyorsa duster al..bizde bilen bilmeyen herkes akıl verir haytında hiç bindegi görmedigi şeylere bile yorum yaparlar fikir verirler...yarım hekim candan yarım hoca dinden eder..misali..duster kullnıyorum dizel full 4 adet aldık biri lody hiç şikayet ve sıkıntı yok..yakıt çok ekonomik bakımları 20bin km yolda harika...tarlada harika yükde çok daha harika..
Teşekkürler abi saten bu gidişler ya onu alırız yada hiç bişey 60.000 bin arabaya bağlanır mı diyor :(

motor ve şanzuman çok kaliteli nissan iki modellerinde bu şase ve motoro kullnıyor..renault eur 5 yakıt çok ideal..4x4 degil benimki..hakkını veriyor...kötü yanı şu benimkinde ama yeni modellerde onuda yapmışlar hız sabitleyici*navigasyon-biraz döşeme kalitesi.. benim şikayetim yok 80 bin nissan Qasgaiye verene kadar 47500 aldım..aynı motor aynı düzen boşver okadar çok konforu olamasın ençok kaza ve ölümler o güvenli ve konforlu arçlaarda araştırmalar onu gösteriyor...gerçegide bu hergün kaza havberlerinde öyle degil mi...duster gibi yksek araçlar hız amçlı kullanılmaz zaten size bilgi verirler ..20000 km lik bakımı 400 tl...öntakım ve fren ve balata kontröleri-motoru fabrika ayarlarına getirme hava polen ve mazot filitresi yağ filitresi yag motoru ve aracı yıkamak temizlemek..vs kırşehir servisinde..ankarada nezir oglu500 tl bakım ücreti...

Tarlaya gideceğin araba illaki farklı olacak 50 bin lira verdiğin arabayla tarlaya gitme 10-15 bine tarlaya gidecek bir araba alınır pik up

Şehir içi için tiguan alabiliyosanız yoksa qhasqaı ....Ben QHASQAI kullandım uzun süre mükemmel araba

Özellikle yeni QHASQAI 1.6 dizel ... 4*4 deli araba ama suan zor benım için alması :) teknik detaylarına girermemi istersen girerim...

Dacia ve qhasqaı kıyaslayanlarada diyecek lafım yok zaten.... hoş değil ıkısnın kıyaslanması

DACİA almada ne alırsan al Hyundai ix 35 mazda c5 nissan qhasqaı VW tiguan kia sportage ama ele dersen VW ve nissan ı uste çıkartırım ve sanırım nissan alırım tip açısından :) Forever QQ