Şeytan claas al diyor. siz ne diyorsunuz?

almanlar motorlu araçların hepsinde oldugu gibi tarım teknolojisinde de çok ilerde ler.claas traktörleri çok hoşuma gidiyor ama cesaretim az bizim burda millet bilmedi gi için bu markayı benimle dalga geçerler ondan korkuyorum.birde artık krışe sözlerden biri servis ve yedek parça sorunu.yoksa üste 35-40 lira verip almayı çok istiyorum.yerli traktörlere 90 verenece meksika john deere ye o parayı verene kadar claasa binmek daha mantıklı gibime geliyor.
bizim burda biçerleri var birazda traktör satsada almana bizdee binsek tabiki fiyatı da artmasa.mf ye göre daha mantıklı ve uygun fiyatı.

sizde görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız meraklılar bilinçlenir.

Ynt: Şeytan claas al diyor. siz ne diyorsunuz?

Sevgili yozgatlı abi,(isimle hitap etmek isterdim ama üzgünüm), öncelikle ne kadar güçte bir traktör alacağını düşünmelisin. Claas konusunda düşüncelerinde haklısın. Herkesin bi önyargısı var Claas hakkında, bize de zamanında Claas aldığımızda bi sormuşlardı ne işiniz var bunla diye,ama sonra tarlada çalışırken performansı ve gücü görünce birkaç kişi daha aldı Claas ' tan. Servis konusunda haklısın. Önce civardaki servislerle bi görüş. Claas servislerinin hepsi mobilize şu anda, arayınca anında tarlaya geliyorlar. Sayıları az ama bu özellikleri var, kaldı ki, biraz iddialı olacak ama, Claas ' ların arıza yapma sıklığı en fazla 1 defadır. O da,bi yerinden bi fiş çıkar veya klimanın gazı biter öyle ufak şeyler. Önce iyi düşün abi, sonradan pişman olmayasın. Örnek ve karşılaştırma olsun diye bir de link atmak istiyorum,eğer Facebook kullanıcısı isen :

https://www.facebook.com/video.php?v=694487843934217

Aklına takılan başka soru olursa seve seve cevap veririz.

Servisten yedek parçadan ve en önemlisi paradan yana sıkıntı yaşamayacağım diyorsan, elbette kaliteli ithal traktör alınır. Ancak sıkıntı yaşarım diyorsan gel sen şeytana uyma şyt-*-sa Yerliden şaşma!

bizde 8195 var çok çok menmunuz 2000 saate yaklaştı.ve hiç bir sıkıntısı olmadı.açıkcası 5 li 13 inç yaylı pulluk kullanıyoruz ve o pullugu anca tümosan çekiyor.bana 95-100 bg civarı olması lazım ki o pulluk ta zorlanmasın yada arka pulluk sökülebiliyor 4 lü pulluga düşerim.320 ve 340 ı düşünüyorum kısacası .1 yada 2 sene sonra.

Eğer profilinde yazdığı gibi 1000 dönüm yer çalışıyorsan hemde tümosan kullanmışın Maxsimayı unutma derim.
Tabi Claas başka bir dünya ona bir şey demem
J D düşünürsen 6 bin M serisi düşün çok uygun traktör, R serileri çok çılgın özellikleri var uydu bağlantı sistemi falan kullanamaz çok kimse.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

işledigimiz toprak 1100 dönümü falan buluyo (550 ekin -550 herk)ama jd nin 6 bin serisine 150-200 binlira verecek kadar da param yok olsada almayıda düşünmem.birde biz kuru tarım yapıyoruz o kadar parayı baglasam da o parayı çıkartamam ki.claas ın fiyatı hem uygun hem kalite o açıdan dedim hemde bg i uygun.