Hidrolik Hakkında(Hidromotor,pompa vb.)

arkadaşlar/abiler aklıma bir şey takıldı bir proje diyelim olmayacak bir şey ama olması da imkansız değil.

Şu son zamanlarda traktörün önüne hidrolik kollar yapılmaya başlandı.Bende düşündüm patates dikiminde koca 80 bg motor çalışıyor boşa mozot yakıyor bunun önüne rotovatör taksak o işi de yapsa dedim olmaz ama belki ilerde olur.Rotovatörü hidromotora bağlasak şart yerine

Birde pulluk vb. aletler de sıra sonlarında 4 çeker motorda dönmek zor hele çıktığın sıraya gireceksen.Yine bu öne taktıkları kollara bir tane arka tekerlek bağlasak buna da hidromotorla güç versek traktör olduğu yerde döner hatta internet de vardı bir ara bu dediğimde.

acaba bu işlemler için hidromotor işe yarar mı? gücü yetecek hidromotor var mıdır?

yorumlarınızı bekliyorum teşekür ederim :) :D

Ynt: Hidrolik Hakkında(Hidromotor,pompa vb.)

her traktörün markasına göre beygir gücüne göre değişen hidrolik gücü var; mf 3060 da 9.8 hp yada kw tam hatırlayamıyorum gibi bir rakamdı kullanacagın rotavatör için gerekli pto gücünü , traktörün ürettiği hidrolik gücü karşılıyorsa dediğin mümkün

nabolant link=topic=64802.msg733503#msg733503 date=1366227967' Alıntı:
her traktörün markasına göre beygir gücüne göre değişen hidrolik gücü var; mf 3060 da 9.8 hp yada kw tam hatırlayamıyorum gibi bir rakamdı kullanacagın rotavatör için gerekli pto gücünü , traktörün ürettiği hidrolik gücü karşılıyorsa dediğin mümkün
peki abi motorun hidroliğinden değilde kuyruk miline pompa taksak yağ deposu felan yapsak kuyruk milinin gücünü hidromotor verirmi yoksa her koşulda büyük bir düşüş olurmu

pto gücünü hidrolik gücüne çevirirken kayıplar mutlaka olacak kaçış yok, ama kuyruk miline daha büyük güçlü bir hidro motor takarak ,traktörün kendi pompasından daha yüksek güç üretilebilir,mesela kullanacagın alet 25hp güç istiyor traktör hidroliği 15hp üretiyor o zaman kuyruk miline harici bir pompa takmak lazım

nabolant link=topic=64802.msg733908#msg733908 date=1366303843' Alıntı:
pto gücünü hidrolik gücüne çevirirken kayıplar mutlaka olacak kaçış yok, ama kuyruk miline daha büyük güçlü bir hidro motor takarak ,traktörün kendi pompasından daha yüksek güç üretilebilir,mesela kullanacagın alet 25hp güç istiyor traktör hidroliği 15hp üretiyor o zaman kuyruk miline harici bir pompa takmak lazım
tmm abi verdiğin bilgiler için teşekür ederim

Hermiyas link=topic=64802.msg739204#msg739204 date=1367608625' Alıntı:
Amerikada ' ki çekilir tip dewasa mibzerlerde uzun zamandır bu sistem kullanılıyor. Kuyruk mili yerine, hidromotorla döndürüyorlar....
yani bir sorun olmaz yapılabilir :) yorumun için teşekür ederim abi