YENİ NEW HOLLAND T4 SERİSİ YAKINDA PAZARA SUNULACAK 2010....!!!

Arkadaşlar bildiğiniz gibi New Holland 2011 yılı için yeni bir yenilenme sürecine girdi. Tüm seri isimlerini ve modellerini değiştirdiler. Bu yeniliklerden biride T4000 serisinde oldu. T4000 serisi artık T4 serisi olarak pazara sunulacak. Bu serinin modelleri ise 56 hp T4.55, 65hp T4.65 ve 75hp T4.75 olarak geçiyor. Yeni T4 serisi yeni kabin ve şanzıman özelliklerine sahip olacak. Aynı zamanda yeni kabin ve şanzımanın parçalarıda ülkemizdeki Türk Traktör fabrikası tarafından üretilecek.

1120.jpg

tquatrenh.jpg

42039_FG_EIMA_Pic_5_New_Holland_T4_lr.jpg

Ynt: YENİ NEW HOLLAND T4 SERİSİ YAKINDA PAZARA SUNULACAK 2010....!!!

valla değiştir Allah değiştir:D millet nabçağını anlamadı. ama Çağrı ya katılıyorum cidden piyasa hareketli, fakat ikinci eller çok pahalı, sıfırların fiyatları uygun gibi bizim trakya bölgesi için new holland ve tümosan çok motor satıyor. özellikle tümosan çok satıyor bugün bile bayisi çok kalabalıktı.

T 8-7 den snra bu güzel ya yenilikçi firma :D
birde trakmak T4000 deki gibi sadece 4030 modelini satıyorlardı.. bunda bari 55-65 hp olan diğer modelleride satsınki millet nh motor görsün :)

doganbey1 link=topic=36618.msg309546#msg309546 date=1290613382' Alıntı:
valla değiştir Allah değiştir:D millet nabçağını anlamadı. ama Çağrı ya katılıyorum cidden piyasa hareketli, fakat ikinci eller çok pahalı, sıfırların fiyatları uygun gibi bizim trakya bölgesi için new holland ve tümosan çok motor satıyor. özellikle tümosan çok satıyor bugün bile bayisi çok kalabalıktı.
ben demiştim ama nh birkez daha tebrik etmek lazım.hayri şimdi veririm sana işte td65 i :D al gel 56 milyarı vereyim hemen.çekeyim bitane t4.65 :D

bu traktörleri kullanmak lazım yolda tarlada nasıl.. td ler gibi zıplıyorlar mı yolda.. avrupa traktör baska .. bunları niye turkiyede üretmiyorlar.. bi td serisidir gidiyor.. ama piyasa da rekabet iyice kızısıyor.. uzelin yoklugunu doldurmaya çalışıyorlar ne karlı nh cıktı bu işten.. erkunt ve tumosanda satışları katladı.. bakalım artık erkunt un 90bg uzeri traktörleri cıktıktan sonra daha konforlu traktörler üretmek zorunda kalacak nh de.. rekabet herzaman çifçiye kar getirir.. kalıpları aşmak gerek yeniliklere acık olmak gerekli...

ceya023 link=topic=36618.msg309785#msg309785 date=1290703015' Alıntı:
bu traktörleri kullanmak lazım yolda tarlada nasıl.. td ler gibi zıplıyorlar mı yolda.. avrupa traktör baska .. bunları niye turkiyede üretmiyorlar.. bi td serisidir gidiyor.. ama piyasa da rekabet iyice kızısıyor.. uzelin yoklugunu doldurmaya çalışıyorlar ne karlı nh cıktı bu işten.. erkunt ve tumosanda satışları katladı.. bakalım artık erkunt un 90bg uzeri traktörleri cıktıktan sonra daha konforlu traktörler üretmek zorunda kalacak nh de.. rekabet herzaman çifçiye kar getirir.. kalıpları aşmak gerek yeniliklere acık olmak gerekli...
Şimdi yerli nhlerle ithaller arasında dağlar kadar fark var ama bir td de erkunt servetten konfor açısından geride dersek ayıp olur bence...

ÇağRı link=topic=36618.msg309789#msg309789 date=1290703672' Alıntı:
Şimdi yerli nhlerle ithaller arasında dağlar kadar fark var ama bir td de erkunt servetten konfor açısından geride dersek ayıp olur bence...
bence ayıp olmaz.. erkuntun kabinleri daha guzel ve geniş.. ve konforlu şuan.. donanım olarak ta td lerden eksik hiç bi şeyi yok. artı komplösör var ..
zevkler tartışılmaz ama td lerin artı hiç bişeyi yok.. t4000 veya t5000 serisi harika ama.. avrupa traktör baska..

ceya023 link=topic=36618.msg310433#msg310433 date=1290938537' Alıntı:
bence ayıp olmaz.. erkuntun kabinleri daha guzel ve geniş.. ve konforlu şuan.. donanım olarak ta td lerden eksik hiç bi şeyi yok. artı komplösör var ..
zevkler tartışılmaz ama td lerin artı hiç bişeyi yok.. t4000 veya t5000 serisi harika ama.. avrupa traktör baska..
Erkuntun kabinindeki komprosör hariç fark yok,bence birbirlerinden bir farkı yok.Bu kadar da abartmaya gerek yok bence erkuntu.Neden bir malı beğendik mi dünyanın en iyi markası ürünü sanıyoruz anlamış değilim ama yapacak bişey yok...

Çağrı link=topic=36618.msg311266#msg311266 date=1291225720' Alıntı:
Erkuntun kabinindeki komprosör hariç fark yok,bence birbirlerinden bir farkı yok.Bu kadar da abartmaya gerek yok bence erkuntu.Neden bir malı beğendik mi dünyanın en iyi markası ürünü sanıyoruz anlamış değilim ama yapacak bişey yok...
çagrı dunyanın en iyi markası v.s yaptıgımız yok.. sadece esdeger yerli üretimler arasında kıyaslama yaptık.. neden böle bozuldun anlamadım.. nh nin td serisini yucelten sizlersiniz.. avrupa modellerine zaten lafımız yok.. ama turk çifçisi için üretilen modelleri.. ortada yani yeni yeni kendine ceki düzen vermeye çalışıyor nh.. liste fiyatı üstünden 15bin tl indirim yapan kaç marka var ??
3-4 ay önce td serisi alanla bu ay alan arasında ne fark var.. dunyada ne degiştide bu kadar indirim oldu maliyetlerimi azaldı yoksa.. adları için yıllardır ekstradan çifçicen 10-15bin tl fazla paramı aldılar ? avrupalarla aynı fiyata satıldı bu traktörler.. insaf yani..
ve bazı modellerinin motorlarını cinden aldıklarına dair söylentiler var..

ceya023 link=topic=36618.msg312986#msg312986 date=1291809797' Alıntı:
çagrı dunyanın en iyi markası v.s yaptıgımız yok.. sadece esdeger yerli üretimler arasında kıyaslama yaptık.. neden böle bozuldun anlamadım.. nh nin td serisini yucelten sizlersiniz.. avrupa modellerine zaten lafımız yok.. ama turk çifçisi için üretilen modelleri.. ortada yani yeni yeni kendine ceki düzen vermeye çalışıyor nh.. liste fiyatı üstünden 15bin tl indirim yapan kaç marka var ??
3-4 ay önce td serisi alanla bu ay alan arasında ne fark var.. dunyada ne degiştide bu kadar indirim oldu maliyetlerimi azaldı yoksa.. adları için yıllardır ekstradan çifçicen 10-15bin tl fazla paramı aldılar ? avrupalarla aynı fiyata satıldı bu traktörler.. insaf yani..
ve bazı modellerinin motorlarını cinden aldıklarına dair söylentiler var..
yoo hiç alınmadım da neden erkuntu dünyanın en iyi markası yapmaya çalışıyosunuz anlamadım tamam türk tasarımıdır saygı duyarım ama bir şeyi fazla abartırsanız insanlara da hoş gözükmekten çok boş gözüküyo karşımızda fendt örneği var dünyanın en iyi traktörüdür şüphesiz ama bu sitede insanlar bir ara fendt lafı duymak istemedi.Erkunt konusu da böyle bir hal almaya başladı sitede.Azı karar çoğu zarar demişler.Ben yine de savunuyorum tdlerin erkunttan hiçbir eksiği yoktur ne kabin içi ne de motor olarak.Yakıt farkı olabilir,bu zaten her markayla var diyor erkunt yetkilileri.İnanmazsanız gelin gösterelim noter tasdikli diyorlar onun için bu konuda diyecek laf yok artık.Ama geri kalan kısmında geri kalmaz ileri bile geçebilir...Bu benim fikrim tabi herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil bunu da göz ardı etmeyelim...

çağrı sen benim yazdıklarıma değilde kendi kafandakilere cvp veriyosun anladıgım kadarıyla.. burda erkuntu dunyanın en iyi markası ettigimiz falan yok... erkunt un piyasaya hareket ve rekabet getirdigi gayet acık sen bunları göremiyomusun... bu konuda erkuntun ön plana cıkmasına yine sen vesile oldu benim yorumumu dikkatli oku ben piyasada olacak hareketlenmeden söz etmişim.. ve nh nin ital serilerinide begendigimi söylemişim.. ama sen erkunt tan daha iyi demişssin.. burda erkuntu polemik konusu yapan yine sen oluyosun.. sonra erkuntu övüyorsunuz diyosun.. en iyi traktörü ettiniz diyosun..
ben acıkcası nh nin turk çifçisine 20 yılldır aynı traktörü boyalayıp satmasına dayanamıyorum.. avrupa serilerine bak bide buna.. belki erkunt ve tumosan da bu degişimler olmasaydı nh leri halen daha 80-90bin tl ye alıyor olacaktı herkes.. bunları takip edemiyormusunuz.. piyasanın nasıl şekillendigini göremiyormusunuz ve bunda erkuntun ve tumosanın etkisini inkar mı ediyorsunuz..
ben karsılaştırma yapmamıştım tam olarak erkuntla .. ama td serisinin erkunttan üstün hiç bi yönü yok erkunt dunya markası zf sanzuman kullanıyor 66 sanzuman dan her turlu cok daha iyi bi şanzuman... motoru perkins kalitesi ortada.. kabini yepyeni bi tasarım geniş ferah guzel bi elektrik tesisatı var v.s. havalı koltuk, komplösör ve dijital klima da artıları.. td lerde dijital klima konduda ben mi bilmiyorum yoksa ? şimdi sen td lerin erkunttan üstün tek bi yönunu söyle...erkuntun mazeme kaliteside tdler den cok daha iyi.. artı anlattıgımız markada yerli bi marka turkiyenin adıyla satış yapan yerli sermayeden kurulmuş ve hızla buyuyen bi marka.. buna destek olmak gerekir.. ben yorumlarımda hep objectif olmaya calıştım.. gerisi size kalmış..

nh nin yıllarca adıyla satış yaptıgını ve çifçiyi kandırmadıgını savunamassınız..(2003 te 2004 te cıkardıkları td lere bakın nekadar verimliler... hatalılarmı degillermi bi cogu) şuan ki indirimi bile ortada 80bin den 65 bin e indirim normal mi.. bunun anlamı gayet acık rakibimiz yok ken çifçiye 15bin pahalı satarız.. piyasa hareketlenince fiyatkları böle geriye cekeriz.. 15bin tl az para degil... maliyetimi düştü traktörlerin ?? nereden geliyor bu indirim dalgası anlayan var mı ?
ve bölgeden bölgeye degişiyor indirimler.. bazı bölgelerde bayiler hala 75binden verirken bazılarında 62ye kadar inmiş.. td85 iniçin konusacak olursak.. çifçi artık bunları görmeli.. piyasadaki rekabetten çifçi kazanır...
erkunt için üç silindirli bişeye yaramaz diyen nh bayileri degilmiydi ????
şimdi ne diyorlar aynı bayiler.... td80 için ne diyorlar ??
ben nh gibi buyuk bi markadan daha kusursuz ve harika traktörler üretmesini bekliyorum turkiyede !
80bin e sattıgı td85 in italler kadar kaliteli olması lazım en basitinden same explorer3 te 80bin ve itak traktör.. biri ital biri yerli ve aynı fiyat... ilgiç degilmi ital olanda her yönden daha ustun.. 4 tekerlek radila.. vs..

ha şimdi ne oldu 65bin tlye düştü fiyatı işte gercek seviyesi bu fiyatların.. td85 i 65bin e degecek traktördur.. herkese tavsiye ederim bu fiyata ama.. 80bin derlerse etmez derim bu traktör iyi degil derim 80binlik traktörlerle karsılaştırırım ve karar veririm 80bin e ital alına bilecekken yerliye o para verilmez... biz sırf ismi için yıllarca verdik nh ye bu paraları ama..

amacım nh yi karalamak degil aslında kalite istiyorum ben verdigimiz paraya degecek kaliteyi istiyorum !! sadece bunu yargılıyorum.. ital fiyatına yerli satmasınlar diyorum !! ve yenilik konfor istiyorum...
cagrı sayende hiç istemeden bu konuyu katlettim.. seninde kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum ama sanırım beni anlayamadın ilk mesajlarda konu buraya geldi..

ceya023 link=topic=36618.msg309785#msg309785 date=1290703015' Alıntı:
11 cümlen var,3 cümle konuyla alakalı gerisi erkunt,td ve piyasa hakkında.Ben erkunt ve td ile ilgili olan kısmını almışım.Şimdi kelime oyunu yapmaya gerek yok,kimse birbirini kandırmasın.Erkunt 90 hp traktör üretsin bari hemen de nh konforlu traktör üretsin.Öyle bir bağlantı kurmuşsun ya ondan diyorum.Yeniliklere açık olmak demek zaten piyasada aynısı olan traktörleri sadece marka adı değiştirmek değildir.Yenlik diyorsun,zaten var olan birşeyi tavsiye ediyosun.Ben kalite istiyorum diyorsun,bir tek etkuntla nh yok bu piyasada.Ne kompresörmüş arkadaş,söyleye söyleye bitiremediniz ya helal olsun :) .Bahsettiğin şeyler ve erkuntun sitesindeki tanıtımında olan şeyler nedense hiç reel şeyler değil.Rahat ferah bir kabini var,neye göre kime göre ,hacim olarak bir karşılaştırma veriyor musun?Güzel bir elektrik tesisatı var diyorsun ama kriter yine yok ortada.Ha diğer konu ben her zaman aynı şeyi söylüyorum.Verme kardeşim 80bin lira tdye,hoşuna gidiyorsa da ver.Bir tane nh yok bu piyasada,en az 10-15 senedir 7-8 marka var.Geldiler,kafana silah dayadılar da al mı dediler.Lafın kısası,söylediklerin boş abicim kusura bakma.Bence profilde gönderdiği mesajlar kısmı var,ordan bir bak yakın zamanlı gönderdiğin mesajlara,ben link atmayayım boşu boşuna.Bir oku düşün,araştır göreceksin ki bir tek ben değiim bunaları söyleyen.Herkes aklını kendine saklasın,illa birinin bişeyleri tavsiye etmesine gerek yok.Ha adam çıkar sorar şunu alayım ötekini mi,fikrini söylersin tabi ki.Artık devir değişti,isteyen istediği bilgiye ulaşıyor.Bu konu burda daha fazla uzamasın,istersen muhabbet bölümüne bir konu açarsın orda devam ederiz.Bu konu yeterince amacını aşmasın...

T4 65 çift çekerin fiyatı ne olacak acaba bilen veya tahmini olan varmı?
Yakıt artarmı acaba eski tt65 veya td 65 lere göre ne dersiniz?

ydincbayram link=topic=36618.msg313228#msg313228 date=1291884529' Alıntı:
T4 65 çift çekerin fiyatı ne olacak acaba bilen veya tahmini olan varmı?
Yakıt artarmı acaba eski tt65 veya td 65 lere göre ne dersiniz?
TDlerden çok yakacaktır bence genel olarak ithallerin yakıtı biraz daha fazla bizim burdakiler öyle en azından ama fiyat konusunda bir tahminim yok çünkü bu sene piyasada hareket çok olmadık fiyatlara satılıyor traktörler bu fiyatlara bir daha zor bulunur bence...