Sözleşmeli Tarım Yapan var mı ?

merhaba

Bir kaç yıldır sözleşmeli tarım konusunda bir çok çalışmalar yapılmaya çalışılıyor. Ama henüz yaygınlaşmadı diye düşünüyorum..
Sözleşmeli tarım yapanlar var mıdır ? Varsa sorunları nelerdir ?

Ynt: Sözleşmeli Tarım Yapan var mı ?

manas link=topic=68733.msg783183#msg783183 date=1381221791' Alıntı:
patates ve hububatta sözleşmeli üretim yapıyorum
bölgemiz genelide tohumluk aycicegi yaygın
pancarda ekıyorum oda sözleşmeli

Sorun yaşıyor musunuz ? çalışma şeklinden biraz bahsetme şansınız var mıdır ?

Ynt: Sözleşmeli Tarım Yapan var mı ?

hububatta tohumu verıyor pıyasadan /10fazla fıyat verıyor bu sene benım 1 tarlamdan 940 dıgerınden 970 kg verım aldım 820 krş dan anında ödeme yaptılar tarla anız olmayacak tercıh yeşillik yerı (patates pancar aycıcegı fasulye 9 EKILIR GENELDE YABANCI BITKI SECIMINI YAPACAKSIN bırkac kez kontrol edıyorlar sıkıntı yok KONYaA ALP TARIM İSTERSENIZ iletişim numarasını verebılşırım
patatesde bu yıl tohum uzerı calıştım ama belırlenen fıyat sanayı veya sofralık fıyatları tarlada yuksek suanda bunuda gecen yıl para etmedıgı ıcın tohuma fıyat koydurmuşdum bu hata benım ödemede baya bır sıkıntı yapıyorlar
sanırsam pancarı bılıyorsunuz tohumm gubre ılac capa abayram haarclıgı kurban parası vs vs verıyorda verıyor
aycıcegınde ben ekmıyorum şirkete özel allerşim var ama sıstemı yazayım
tohum kendılerıne aıt sonradan kesme yok gubreyı sulama avanslarını eksıksız verıyorlar capa avansınıda yada kendılerı amele sokuyorlar sadece bakımı erkeklerı kırmak kalıyor hasatta sergı yapıp kurutmayı bıle yapıyorlar ama parasını kesıyorlar zaten benım sıkıntımda o nekadar teslım ettıgını bılemıyorsun onun ıcın ekmıyorum