td65s yi değiştiricez, erkuntun hangı modeli ?

3gün önce tümo 8185 düşünüyorduk hatta konu açmıştım geçen akşam köye getirmişler 8195 hacı çağırdı gittim kullandım bnm hoşuma gittiydı ama pederiğn hoşuna gtmemiş çok seri motordu vazgeçtik erkunt duşunuyorz ama çok kararsızız. 70lik alma diyenler var çok yakıyormuş 80 yada 90 diyolar zfmi carroramı onda bile kararsızız. td65s bize yetiyor aslında ama çok ses var içi dar klimasız vs. hacı koymuş kafaya değiştircek NH hariç her marka düşünüyor :(
ben 70 hacı 80 peder 90 diyor ama çok kafa kurcalayanlar var birazda burda kurcalansın dedk :D

Ynt: td65s yi değiştiricez, erkuntun hangı modeli ?

şimdi kesin olan şey şunlar.1-td65 s normalde sizin işlere yetiyor(demek ki çok büyük bir traktöre gerek yok70-80 lik bir motor yeterli olacak demek ki. 2-konforlu ve içeri az ses alan bir motor istiyorsunuz(td65s in kabini orjinal değil galiba) benim önerim yeni kasa TD75D,SERVET80.4,LS PLUS70 ....deutzlarda güzel motor ama konfor ve kabin konusunda biraz daha kendilerini geliştirmeleri gerekli.ayrıca TD S serisi ile TD D serisi oldukça farklı bunu da belirteyim.MEVLAM gönlünüze göre versin.

emrah ağan link=topic=67546.msg767480#msg767480 date=1377022674' Alıntı:
şimdi kesin olan şey şunlar.1-td65 s normalde sizin işlere yetiyor(demek ki çok büyük bir traktöre gerek yok70-80 lik bir motor yeterli olacak demek ki. 2-konforlu ve içeri az ses alan bir motor istiyorsunuz(td65s in kabini orjinal değil galiba) benim önerim yeni kasa TD75D,SERVET80.4,LS PLUS70 ....deutzlarda güzel motor ama konfor ve kabin konusunda biraz daha kendilerini geliştirmeleri gerekli.ayrıca TD S serisi ile TD D serisi oldukça farklı bunu da belirteyim.MEVLAM gönlünüze göre versin.
tşkrler. dediğin gibi ben aynı bu şekl düşünüyorm peder ilerde büyütmeyi düşünüyo hacı NH almam dedi almazda. lsyide geçelim deutza gelırsek köyde yerli bitane var doğru onun kabini fazla iyi deil ama sağlam bi duruşu var blmıyorm yani. evet orjnl kbn deil bide motorun g. bi ses var bilmiyoz nerden geldiğini . tdd bolca var köyde yenilerinden fln filan ama nh olmucak yani :) köydeki traktörlerin çoğu 0 çiftçeker traktörler çoğuda nh :)
genceymirli link=topic=67546.msg767481#msg767481 date=1377022692' Alıntı:
td 65yetiyorsa 70ligini al lùxünù yok ileride isim buyur dersen 80lık al ama 70lık te çok rahatlıkla görür ısını
aynen öylede :) kararsızlık kötu bişey :)

erkunt işini iyice bi araştır arkadaşım buralarda alanların hemen hemen hepsi şikayetçi biri yakın arkadaşım balyacılık yapıyo 80lik aldı hararetini çözemediler 2 kere radyatör değişti yine aynı 2inci sorunuda defa kuyruk mili debriyaj dağıttı bi daha dağıtırsa avukatla konuştu mahkemeye vericek firmayı aynı köyde bitane daha var o da geçen ay servisteydi motor sökülmüş rektefe oluyodu 2 yasındaki traktör....

abicim öncelikle erkunta karar kılmakla iyi etmişsiniz ok-*-s ben 1 ay önce nimet 70 s aldım 61.000 tl ye çok ta memnunum aydın 4 lü 13 ile L 2 sürüm yaptım yakıta qelincede 70 likler hiç te dedikleri qibi fazla yakmıyo şu an 26 saatte aldıqım qün çifte soktum 2 lt yaktı dönümde açıldıkça dahada düşer :) erkuntu piyasaya sokmak istemeyen çok ama kastamonu bölgesinde satışta nh ile yarış ediyo taşköprüde kurulan fuar da 20 adet nh 15 adet ise erkunt satıldı müthiş rakam erkunt için bu :) qeçen sene ise sadece 2 tane satılmıştı demekki kötü bi traktör değil :) kötü bi traktör olsa bu kadar alıcısı olmazdı :) 2. el piyasasıda yavaş yavaş yerine oturuyo . bizim köyde 70 e vardı 58.000 tl ye aldılar traktörden memnunlardı ama başka sebep lerden dolayı satmak zorunda kaldılar 80.4 s aldılar . 70 e yi 56.000 tl ye sattılar öqleden sonra traktör çoruma satıldı :D 2013 senesinin damgası erkunt *098*- piyasayı sallıyo sallamayada devam edicek alk-*s güçç*-* *098*-

bence almısken kıymet90lüks al derim tabi karar senin ama kıymet 90 alrsan mecbur ekipmanıda büyütmek zorunda kalrsın.ama bence fazla üzme masrafa sokma servet80.4lüks al keyfine bak az yakar cok kacar hesabı hemde konforlu.bizde wardı hem yakıtndan kem cekisinden hemde konforundan cok memnunduk bence al derim ben ama karar senin

Sen bildiğim kadarıyla td ' nin kabinden çok şikayetcisin konfor istiyorsan td65de size normalde yetiyorsa al nimet 70 lüx olmadı servet 80.4 lüx konforuda iyi tümosanlara göre

alperen_37 link=topic=67546.msg767500#msg767500 date=1377026181' Alıntı:
abicim öncelikle erkunta karar kılmakla iyi etmişsiniz ok-*-s ben 1 ay önce nimet 70 s aldım 61.000 tl ye çok ta memnunum aydın 4 lü 13 ile L 2 sürüm yaptım yakıta qelincede 70 likler hiç te dedikleri qibi fazla yakmıyo şu an 26 saatte aldıqım qün çifte soktum 2 lt yaktı dönümde açıldıkça dahada düşer :) erkuntu piyasaya sokmak istemeyen çok ama kastamonu bölgesinde satışta nh ile yarış ediyo taşköprüde kurulan fuar da 20 adet nh 15 adet ise erkunt satıldı müthiş rakam erkunt için bu :) qeçen sene ise sadece 2 tane satılmıştı demekki kötü bi traktör değil :) kötü bi traktör olsa bu kadar alıcısı olmazdı :) 2. el piyasasıda yavaş yavaş yerine oturuyo . bizim köyde 70 e vardı 58.000 tl ye aldılar traktörden memnunlardı ama başka sebep lerden dolayı satmak zorunda kaldılar 80.4 s aldılar . 70 e yi 56.000 tl ye sattılar öqleden sonra traktör çoruma satıldı :D 2013 senesinin damgası erkunt *098*- piyasayı sallıyo sallamayada devam edicek alk-*s güçç*-* *098*-
l 2 yle gidiomu la cidden ??*-s

şimdi biz 4kişiyiz diyebilrm. hacı peder abim ben. hacı traktörü deiştirecek seneye pedere devretcek işleri :) bizim beğendiğimz bişe düşünüyo. peder başka abim başka ben başka düşünüyorm. peder abimle konuşmuş tümosan sakın demiş :D erkuntun zfsinden alın demiş. peder bu konuyu fazla bilmiyor. bende sonra g.t altına girmek istemiyorm keşke bundan alaydık demek istemıyorm. peder 4silindir olsun diyor. ben carrora abim zf hacı lüks bişe arıyor :D :D
70 yada 80 carrora4lüks varmı ?
ya açıkcası öncelik e mi alalım l mi :D
yakıtı nasıl.
td65snin üstüne 80lik bile alsak ekipman deiştirmemız gerekirdir :)
3lü 14 ve 4lü 12 var. :) 7li patlatma var

nh_fıat link=topic=67546.msg767666#msg767666 date=1377102076' Alıntı:
şimdi biz 4kişiyiz diyebilrm. hacı peder abim ben. hacı traktörü deiştirecek seneye pedere devretcek işleri :) bizim beğendiğimz bişe düşünüyo. peder başka abim başka ben başka düşünüyorm. peder abimle konuşmuş tümosan sakın demiş :D erkuntun zfsinden alın demiş. peder bu konuyu fazla bilmiyor. bende sonra g.t altına girmek istemiyorm keşke bundan alaydık demek istemıyorm. peder 4silindir olsun diyor. ben carrora abim zf hacı lüks bişe arıyor :D :D
yakıtı nasıl.

70 ve 80 liklerin e serisinin lüks olanı yok . erkunt 70 s kullanıcısıyım keşke dedittirmedi bana . s serileride zf şanzuman lüks ten eksikleri arka silecek radial lastik 4 yağ çıkışı falan pistonlu vs. 6000 tl fark oynuyor lüks ile s serisi arasında :) benden sana tavsiye nimet 70 s - servet 80.4 s hiç üzmez seni lükse boşu boşuna para verme zaten hp motor falan herşey aynı sadece ek özellik falan var anlş-*s yakıtıda ideal çok değil ama fiat motorundan az yakıyo :D ;D zuha-*-s bnce qözün kapalı zf şanzuman erkunt güçç*-* *098*-

nh_fıat link=topic=67546.msg767666#msg767666 date=1377102076' Alıntı:
yakıtı nasıl.
:S :S bu nasıl aile herkes baska bişi dıyor ;D ;D